1

Subiect: Pestisorii mei

Am nevoie de o documentatie despre acesti pestisori in legatura cu inmultirea!As vrea sa stiu cum sa salvez icrele si daca pot sa le salvez ce sanse am sa iasa pui!

Carasius auratus auratus the King of aquarium! cool

2

Re: Pestisorii mei

acestia sunt indivizii tongue am o femela care i se vad icrele si ma gandeam ca poate reusesc sa scot o serie de pui!

Carasius auratus auratus the King of aquarium! cool

3

Re: Pestisorii mei

inca una!

Carasius auratus auratus the King of aquarium! cool

Re: Pestisorii mei

salut. scuze de interventie, sper sa nu te deranzeze dar mam pricopsit si eu cu un pestisor din asta de la un amic si nu stiu nici cum se numeste si sincer mai nimic de el, daca se poate sami zici mcar numele? big_smile big_smile big_smile
sper sa nu te superi. multumesc.

5

Re: Pestisorii mei

cred ca sunt calistus, despre reproducere nu stiu

6

Re: Pestisorii mei

Sunt Black Phantom Tetra. Din poze vad ca ai numai femele (masculii au aripioarele mai lungi si sunt mai negriciosi) si sunt cam decolorate, ceva nu le prieste la tine in acvariu. Detalii gasesti pe Google.

7

Re: Pestisorii mei

Nu sunt black phantom tetra se numesc altfel imi scapa acum!iar culorile asa sunt sunt un pic transparenti si cu o tenta de portocaliu pal! am un mascul si 2 femele!se vad icrele prin ele lol !

Carasius auratus auratus the King of aquarium! cool

Re: Pestisorii mei

Eu cred ca sunt callistus, si din cate am citit eu despre ei nu e grea inmultirea wink

9

Re: Pestisorii mei

Mersi Florin ai dreptate callistus sunt [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=w9blcRe4sZA[/youtube]

Carasius auratus auratus the King of aquarium! cool

10

Re: Pestisorii mei

am gasit date despre inmultirea calistusilor;intr-unacvariu 10L,in care apa este un amestec de apa distilata si apa de la robinet invechita,in proportie de 1;1,apa va fi aerisita cel putin 24h  inaintea introduceriipestilor,pestii se pot introduce amandoi de odata seara,iar dimineata urmatoare poate incepe depunerea,pe fundul acvariului se va pune plasa de protectie si tufe  de plante cu frunze fine,de la o pereche se pot obtine 200-300 de icre care vor ecloza dupa 24-30h la o temperatura de 24-26 grade ,larvele stau atarnate de geam inca 3-4 zile dupa care inoata liber,moment in care incepe hranirea cu infuzori,dupa depunere perechea se scoate din acvariu

11

Re: Pestisorii mei

Mersi Oranda!Raman dator! big_smile

Carasius auratus auratus the King of aquarium! cool

12

Re: Pestisorii mei

ok stai linistit si abia astept sa vad puisorii!!!!

13

Re: Pestisorii mei

eu zic ca arata mai mult a pristella riddlei

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise