21

Re: Bazin in formare !!

si acvariu are doar 130 litri neutral

22

Re: Bazin in formare !!

nuah ce sa zic o sa eziti sa il umpli   P.S  nu teai gandit la ce faci ai vrut EXTREM'u:|

Re: Bazin in formare !!

Asa arata in momentul de fata ! Am vrut sa ii fac proba la aparatura si acvariului , ca sa nu cumva sa curga !!:P

In natura nu exista lucru frumos sau urat !! Totul este spectaculos sau mai putin spectaculos !

Re: Bazin in formare !!

000000

In natura nu exista lucru frumos sau urat !! Totul este spectaculos sau mai putin spectaculos !

25

Re: Bazin in formare !!

Cel care ti-a lipit siliconul nu stie ca la fundul dublu nu se inchid traseele de silicon, pentru ca nu are pe unde sa iasa aerul la presare? Am vazut litera R si D.

Re: Bazin in formare !!

Stimate domn, cel care a lipit acvariul sunt chiar eu, iar de jur imprejurul acvariului daca erai mai atent puteai sa observi ca sunt intreruperi. Dar ce sa ii faci este usor sa critici, mai greu sa construiesti.:lol::lol::lol: Spor la carcoteli big_smile:D:D

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

Re: Bazin in formare !!

Super fain pana acum. Ce e sub acvariu e viitorul filtru? As fi curios cum functioneaza. Ai cumva o schema?

Re: Bazin in formare !!

Schema e cat se poate de usoara ! Am sa ii fac o scanare si am so pun pe forum...

In natura nu exista lucru frumos sau urat !! Totul este spectaculos sau mai putin spectaculos !

Re: Bazin in formare !!

Asa arata fara apa si plante !! Pareri si nu carcoteli...

In natura nu exista lucru frumos sau urat !! Totul este spectaculos sau mai putin spectaculos !

Re: Bazin in formare !!

1

In natura nu exista lucru frumos sau urat !! Totul este spectaculos sau mai putin spectaculos !

Re: Bazin in formare !!

f frumos, eu as fi pus background 3D si pe laterale...si as fi incercat sa fac ceva gen pesteri

...si daca broasca aia e vie...las-o...daca nu...afara cu ea lol

Cand faci ceva bine de prima data nimeni nu apreciaza cat de dificil a fost.

Re: Bazin in formare !!

fff frumos. wink a iesit super tare big_smile
pana la urma bagi ciclide? felicitari pentru ce ai facut pana acum si asteptam poze cu pestii big_smile

Re: Bazin in formare !!

E... Broasca am puso acu asa la misto !! Evindent ca nu are ce cauta acolo smile).  Urmeaza sa il populez cu plante si ramirezi ! Visul meu este sa i-au concursu ! smile) smile) smile) smile)

In natura nu exista lucru frumos sau urat !! Totul este spectaculos sau mai putin spectaculos !

Re: Bazin in formare !!

...la cat de mare e...pentru plante incearca sa dai o spargere la gradina botanica lol

Cand faci ceva bine de prima data nimeni nu apreciaza cat de dificil a fost.

Re: Bazin in formare !!

Asa arata decorul cand era in creatie !! smilebig_smiletongue

In natura nu exista lucru frumos sau urat !! Totul este spectaculos sau mai putin spectaculos !

Re: Bazin in formare !!

Dupa mici retusuri si modificari cam asa arata acvariul ....

In natura nu exista lucru frumos sau urat !! Totul este spectaculos sau mai putin spectaculos !

Re: Bazin in formare !!

filtru home made !

In natura nu exista lucru frumos sau urat !! Totul este spectaculos sau mai putin spectaculos !

Re: Bazin in formare !!

Ce parere aveti ? Cu plante si pesti mai mari o sa arate mai frumos?:P

In natura nu exista lucru frumos sau urat !! Totul este spectaculos sau mai putin spectaculos !

39

Re: Bazin in formare !!

vrei sa pui si u undeva pe site ceva detalii despre cum ai construit decorul ala? mai sunt doritori interesati:D te rog mult;)

I reject your reality and substitute it for my own !

Re: Bazin in formare !!

Pai nu e mare filozofie !! Ei mai multe tuburi de spuma , dai pe o suprafata dreapta, eu unu am dat pe niste placi de extrudat ca sa il pot dezlipi. Iti poti face ce forme vrei tu ! Pesteri,munti si alte alea....
Dupa cum am zis...dai cu spuma, astepti sa prinda o pojghita cat sa nu te murdaresti pe mana ( ai grija sa nu ai contact cu spuma neuscata pt ca o sa ai mari nelpaceri! NU se mai ia de pe mana decat foarte greu !), o modelezi cum vrei tu iar ca sa se usuce dai cu apa rece !  IL vopsesti cu vopsea de rasina, o gasesti la orce magazin de constructii !! Sanatate!

In natura nu exista lucru frumos sau urat !! Totul este spectaculos sau mai putin spectaculos !