1 Editat de MARCO555 (2010-11-16 23:07)

Subiect: problema reductor co2 rog ajutor

Salut am cumparat ieri de la cineva din Valcea  un kit CO2  Aquaristic  . Problema este urmatoarea ceasul de sus  imi sta undeva peste 3  iar cel de jos dreapta  nu se ridica deloc  , ceea ce ma duce cu gandul ca nu tine presiunea deoarece cand dau drumul la robinet scoate tot gazul afara  pe la siguranta  din dreapta cea dintre ceasuri cu capacel rosu  care din cate am observat eu are si  un sigiliu . Daca cineva se pricepe sau s-a mai lovit de aceasta problema  il rog frumos sa ma ajute eventual si contracost
O seara buna si astept raspunsuri

Un geniu nu este niciodata inteles ..dar nu te gandi ca daca nu esti inteles  ... esti un geniu

2 Editat de MARCO555 (2010-11-16 23:08)

Re: problema reductor co2 rog ajutor

Am despistat problema cu ajutorul Domnului Radu , iar acum daca stie cineva cum se poate inlocui sau reparara   il rog frumos sa imi explice si  mie  sau macar o adresa a unui centru unde se repara reductoare
O seara buna

Un geniu nu este niciodata inteles ..dar nu te gandi ca daca nu esti inteles  ... esti un geniu

3

Re: problema reductor co2 rog ajutor

Poza reductor

Un geniu nu este niciodata inteles ..dar nu te gandi ca daca nu esti inteles  ... esti un geniu

4

Re: problema reductor co2 rog ajutor

Chiar nu exista nimeni care  sa ma poata ajuta ?

Un geniu nu este niciodata inteles ..dar nu te gandi ca daca nu esti inteles  ... esti un geniu

5 Editat de scifficus (2010-12-17 22:42)

Re: problema reductor co2 rog ajutor

ZERO

6

Re: problema reductor co2 rog ajutor

Nicule ,sunt sigur ca ești super nervos pe tipul ala din Vâlcea de la care ai cumpărat......dar omul nu cred ca te-a păcalit cu nimic odată ce tu ai fost de acord sa cumperi un obiect stricat. Pe celalalt forum explica foarte clar ce probleme are piesa enumerata de tine. Ai riscat enorm cumpărând, asta este ,acum tine aproape de Radu sa o repari :sok

7

Re: problema reductor co2 rog ajutor

Multumesc din suflet lui scifficus cand ajung prima oara prin Ploiesti dau o bere ,a fost exact cum a spus el si in plus l-am acuzat si nevinovat pe bietul om , bine dar  nici el nu a stiut sa imi explice  asa cum a facut scifficus(el banuia ca i-am facut eu ceva sau ca s-a stricat in timpul transportului) . Pelly67 nu am citit posturile omului inainte sa imi ajunga Kit-ul CO2  acasa  asta a fost vina mea, si cred ca oricine ar fi nervos atunci cand  este pacalit insa spre norocul meu  nu a fost asa
O seara buna si incaodata  multumesc si lui scifficus si lui pelly67 pentru ajutorul acordat

Un geniu nu este niciodata inteles ..dar nu te gandi ca daca nu esti inteles  ... esti un geniu

8

Re: problema reductor co2 rog ajutor

Ma bucur sincer pentru tine! Nu trag leapșă valcenii cu CO2...atenție la mașini însă lol  lol

9

Re: problema reductor co2 rog ajutor

big_smile  :fok

Un geniu nu este niciodata inteles ..dar nu te gandi ca daca nu esti inteles  ... esti un geniu

10 Editat de scifficus (2010-12-17 22:42)

Re: problema reductor co2 rog ajutor

ZERO

11

Re: problema reductor co2 rog ajutor

Doamne ajuta!!!! lol  lol  lol  lol

12

Re: problema reductor co2 rog ajutor

Doamne ajuta , asa am sa fac si inca o data multumesc mult

Un geniu nu este niciodata inteles ..dar nu te gandi ca daca nu esti inteles  ... esti un geniu