1

Subiect: Intrebare furtun Kit co2

Salut am si eu o intrebare referitoare la faptul  ca pana joi cand aduce la Reef furtun pentru co2  am pus unul dintr-acela   verde care se pune la pompa de aer  exista vre-un risc ca pana  maine sa piarda gaz sau ceva de genul asta
Multumesc o zi buna tuturor

Un geniu nu este niciodata inteles ..dar nu te gandi ca daca nu esti inteles  ... esti un geniu

2

Re: Intrebare furtun Kit co2

MARCO555 A scris:

Salut am si eu o intrebare referitoare la faptul  ca pana joi cand aduce la Reef furtun pentru co2  am pus unul dintr-acela   verde care se pune la pompa de aer  exista vre-un risc ca pana  maine sa piarda gaz sau ceva de genul asta
Multumesc o zi buna tuturor

La limita de 5-7 zile, nu este o problema, dupa aceea furtunul pentru aer se va rigidiza, isi va pierde elasticitatea si va pierde gaz prin porii materialului, pentru ca in cele din urma sa se fractureze.

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

3

Re: Intrebare furtun Kit co2

Va  multumesc Domnul Radu  si vreau sa va intreb daca acest reactor din poza atasata   este bun sau imi trebuie  altul  ?

Un geniu nu este niciodata inteles ..dar nu te gandi ca daca nu esti inteles  ... esti un geniu

4

Re: Intrebare furtun Kit co2

MARCO555 A scris:

Va  multumesc Domnul Radu  si vreau sa va intreb daca acest reactor din poza atasata   este bun sau imi trebuie  altul  ?

Totul este relativ. Pentru anumite acvarii este bun, pentru altele nu. Nu am datele acvariului tau, ca sa ma pot pronunta: capacitate, grad plantare (specii de plante), obiective urmarite in evolutia acvariului, etc. La "incepatori de apa dulce", userul horia are un topic pe tema asta, citeste-l!

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

5

Re: Intrebare furtun Kit co2

Va multumesc incaodata , cred ca momentan am sa il pastrez pe acesta cat despre obiectivul urmarit este unul maret  :pls  insa acum depinde si de doamne doamne daca ma ajuta  tongue  as vrea sa ma axez doar pe plantat si doar vreo 20 de pestisori de card , o specie care sa  fie compatibila cu  red chery  . Acvariul are 160 de lt cu dimensiunea de 1 m lungime cu 35 cm latime si 45 inaltime
O zi buna tuturor

Un geniu nu este niciodata inteles ..dar nu te gandi ca daca nu esti inteles  ... esti un geniu

6 Editat de scifficus (2010-12-17 22:42)

Re: Intrebare furtun Kit co2

ZERO

7

Re: Intrebare furtun Kit co2

Multumesc am fost pe aceasi lungime de unda numai ca eu habar nu aveam denumirea lor  :fbr

Un geniu nu este niciodata inteles ..dar nu te gandi ca daca nu esti inteles  ... esti un geniu