1 Editat de ciprianm.2008 (2010-11-21 21:12)

Subiect: Bun gasit!

Urasc prezentarile astea obligatorii  :pp

Sunt relativ nou in acvaristica, din luna iulie, cand am primit cadou un acvariu micut, de 30l. Apoi a inceput sa-mi placa, asa ca am trecut la un Eheim de 126l... pentru ca acum sa ma apuc de setat unul de 400l...

Sunt sigur ca va voi bate la cap cu multe nelamuriri pana cand lucrurile vor incepe sa mearga asa cum trebuie...

Poza cu bazinul de 126 de mai sus e dinainte de a finaliza set-up-ul... cand inca nu inghesuisem acolo prea multe plante... si pesti... smile

1. Bazin:   126 L, filtru intern Aquaball 2210 (180-550 l/h), incalzitor 100 W Jager, CO2 – bomba DIY, reactor CO2 JBL, iluminare T8 2x18w (in curs de modificare spre T5 2x28w)
Substrat:   JBL Aquabasis, cuartita
Decor:   vita de vie, pietre de rau

Re: Bun gasit!

Buna seara si bine ai venit printre noi!...in ceea ce priveste prezentarea...sa sti ca obligativitatea ei revine din bunul simt ca atunci cand intalnesti oameni noi, care nu te cunosc....si cu care vrei sa intri in contact! chiar daca urasti treaba asta ...este foarte frumos sa stim si noi cine esti, de unde esti (poti completa asta la profil fiindu-ti necesar si tie si noua ptr a sti cum ne ajutam reciproc), ce acvariu ai, ce vrei sa faci si pana unde vrei sa mergi cu acvaristica!!!!!!!!
In rest ce sa zic....mai pune cateva poze cu acvariul tau dupa ce ai mai bagat plante in el...si vb si noua despre el...(adica ce lumini, ce plante,ce substrat, ce fertilizanti, co2...etc)....si ape limpezi in continuare si sa auzim numai de bine!

“Misiunea mea este sa- mi omor timpul, a lui - sa ma omoare pe mine.
Ne întelegem bine, ca între asasini.”
Emil Cioran