1 Editat de allexya (2010-12-17 01:22)

Subiect: scrisoare catre mos craciun - ce imi doresc si pentru ce multumesc

Draga Mosule,

Stiu ca nu ti-am mai scris de mult. Nu, nu m-am suparat pe tine ca nu mi-ai adus patinele mult dorite cand aveam 3 ani si nici ca i-ai adus mai multe dulciuri surorii mele cand aveam 7. Desi ar fi fost frumos sa le primesc, banuiesc ca nu mi-ai primit scrisoarea, stiu ca Posta Romana nu isi face mereu treaba bine. Sper sa nu le aduci nimic anul asta, asa merita!   :sm:

Cum ti-a mers anul asta mosule? Ai simtit si tu criza mondiala? Sper ca nu a trebuit sa concediezi niste elfi    :fcry

Stii, ma uitam ieri la TV si aratau imagini de la Cotroceni si am putut sa jur ca am vazut unul, isi spunea Boc! Vai, stii ce m-am speriat?  Am zis ca s-o fi pierdut! Te rog mosule, ia-l inapoi la tine, probabil ti-o fi dor de el. Uite, i-au compus si o melodie, probabil si-au dat seama ca nu e de pe la noi si ca vine de la Poli, i-au zis pinguin big_smile dar eu stiu ca de fapt e elf, pinguinii sunt mai inalti ca elfii   :pp

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=feksbL840Go[/youtube]

Am vazut ca unii elfi s-au si reprofilat! O elifta, mica, bruneta, isi spune Inna, canta de mama focului pe unde prinde, e tare faimoasa. Ai ma mosule, nu-mi spune ca si tu ai redus cu 25% salariile, uite ca acum emigreaza toti elfii, ce o sa te faci tu pana la anu? Cine o sa iti mai faca jucariile, cine o sa iti mai mareasca pantalonii de la an la an? Ei ii este foarte dor de tine, ti-a scris si un cantec.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=alf7q-t-JAw[/youtube]

Imi pare rau ca iti scriu atat de tarziu, dar am fost asa de ocupata cu licenta si angajarile si traducerile si recuperatul banilor din stanga si dreapta...  Desigur nu cred ca trebuie sa iti spun tie ce ocupata este luna decembrie, nu? Imi dau seama ca acum cu restructurarile ai mai mult de munca, jucariile alea nu se fac singure. Si cum s-au scumpit si accizele si mana de lucru presupun ca tot la China te vei adresa pentru partile electronice.

Desi mosule, cum se face ca desi e criza, parca esti mai rotofei anul acesta? Te-am vazut in Mall, am vazut ca joci si in filme si reclame. Nu-mi spune ca reducerea de 25% din salariile elfilor o bagi in cozonaci, piftie si buline M&M   :smoke

Voiam sa imi multumesc draga Mosule pentru cadourile de anul trecut    :flove    Desi toti spun ca nu existi, eu stiu ca esti acolo si ca nu m-ai uitat  :happydance: 

Iti multumesc mult pentru Bugs    :flove   

  http://i295.photobucket.com/albums/mm140/allexya21/DSC06635.jpg

Este cea mai tare big_smile N-am avut niciodata un catel cu breton facut cu bigudiurile big_smile Insa nu stiu oare de unde a luat apucaturile astea rele mosule, fura toata ziua! Si din geanta imi fura tot ce gaseste, de la cine putea sa invete asa nazdravanie? Oare de la Boc…? Hmm oricum   :- 

S-au scris asa multe povesti urate despre tine mosu    sad    cum ca duci copiilor rai carbuni, si nu cadouri. Insa eu stiu ca nu este adevarat, tu stai la Polul Nord, daca ai duce atator copii rai carbuni, nu ai face decat sa crezi nivelul de CO2 la nivel mondial si atunci ti s-ar topi casuta    :fcry    resursele inepuizabile sunt viitorul mosule, trebuie sa fim toti eco big_smile

Sper ca anii de terapie ai lui Rudolf au dat pana la urma roade. Nu este usor sa fii un mic pui de ren, cu un nas mare, rosu si bioluminiscent. Ma bucur tare mult ca nu a cazut in patima etnobotanicelor, stii ca este ilegal de anul acesta nu? Asa ca te rog sa ai mare grija de "iarba" le dai sa pape, am inteles ca efectele "ierbii" sunt halucinatii cu elefanti si iepurasi roz!!!   :omfg

Insa Rudolf este exemplul perfect pentru suprimarea aversitatilor, de la el putem invata o lectie foarte importanta de a ne accepta asa cum suntem. Si poate, cine stie, o sa ajungem si noi o data sa stralucim printre nori big_smile
Transmite-i salutari din partea mea si spune-i sa nu fie trist, e vedeta big_smile

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=CMDtSUEAIiQ[/youtube]


Ai auzit de melodia aia, se tot canta pe la noi, “Steaua sus rasare”? Unde rasare mosule ca eu am vazut ca a picat in campionat si imi pare ca a cam apus.  A fost zarita de pastori acum muulti ani, stii tu, “ce-ati vazut pastori, sculati pana-n zori”. Eu nu stiu exact ce au vazut pastorii aia, insa, unul din ei, Becali, se jura ca Steaua e cea mai tare. Tind sa il contrazic, pare ca vestul straluceste mai tare, mai inspre Cluj, Timisoara..


A fost un an tare plin de evenimente mosule.. cred ca am reusit sa iti fac un rezumat al actualitatii de pe la noi. Abia astept sa aud vesti de la tine. Si nu, anul acesta sa nu te astepti la lapte si cozonac. Am sa iti las niste morcovi si ceai cu antioxidanti, fac foarte bine la ten si la riduri. Ah si pentru digestie un Colebil, stii tu, mananci cu spor, digeri usor  :alcool:

Pentru mine nu, nu vreau nimic    :ang   am acum multi prieteni virtuali, cred ca ai auzit despre acvariidevis.ro big_smile E super  big_smile
Persoanele intalnite aici au fost cele care mi-au facut anul, unul mult mai bun  :X  Asa voi reusi sa trec si peste criza economica, si peste iarna aceasta grea pe care o tot anunta meteorologii. Spune-mi tu sincer, chiar asa va fi?  hmm

Te-am pupat mosule, iti urez un Craciun cat se poate de fericit, un An nou mai bun pentru tine si elfii tai, La Multi Ani noua tuturor!

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=3Uo0JAUWijM[/youtube]

Under the sea, under the sea
Darling it's better down where it's wetter
Take it from me
Out in the sun they slave away
While we're devoting full time to floating
Under the sea....

Re: scrisoare catre mos craciun - ce imi doresc si pentru ce multumesc

Are texte-n ea gagica...! smile

3

Re: scrisoare catre mos craciun - ce imi doresc si pentru ce multumesc

scrisoare perfecta  big_smile
cam bate la ochi :omfg

4

Re: scrisoare catre mos craciun - ce imi doresc si pentru ce multumesc

lol  lol
ciprian, finutz ca de obicei!  lol
cum bate la ochi?  :omfg

Under the sea, under the sea
Darling it's better down where it's wetter
Take it from me
Out in the sun they slave away
While we're devoting full time to floating
Under the sea....

Re: scrisoare catre mos craciun - ce imi doresc si pentru ce multumesc

Nu eu sunt finut ci specia feminina este un izvor nesecat de inspiratie...! smile

6

Re: scrisoare catre mos craciun - ce imi doresc si pentru ce multumesc

ciprian, este chiar cel mai frumos lucru pe care l-ai spus vreodata big_smile  :kiss

Under the sea, under the sea
Darling it's better down where it's wetter
Take it from me
Out in the sun they slave away
While we're devoting full time to floating
Under the sea....

7 Editat de ciprian01 (2010-12-16 03:28)

Re: scrisoare catre mos craciun - ce imi doresc si pentru ce multumesc

Trazni-m-ar!
Mai am si scapari cateodata!

Re: scrisoare catre mos craciun - ce imi doresc si pentru ce multumesc

sa mut subiectul la donatii? ^:)^  ^:)^  ^:)^  ^:)^  ^:)^  ^:)^  ^:)^  ^:)^  ^:)^  ^:)^

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

9

Re: scrisoare catre mos craciun - ce imi doresc si pentru ce multumesc

prea tare :fp  :fp

Etiamsi omnes, sed non ego.

10

Re: scrisoare catre mos craciun - ce imi doresc si pentru ce multumesc

ma bucur tare mult ca va place big_smile ieri am facut pauza de studiu si m-am apucat de creat tongue

ciprian, te iertam pentru micile tale scapari, stiu eu ca in spatele aliurii de misoginist convins esti baiat bun tongue

florin  lol  lol

Under the sea, under the sea
Darling it's better down where it's wetter
Take it from me
Out in the sun they slave away
While we're devoting full time to floating
Under the sea....

11

Re: scrisoare catre mos craciun - ce imi doresc si pentru ce multumesc

O frumoasa capodopera literara :s)  :fp

12

Re: scrisoare catre mos craciun - ce imi doresc si pentru ce multumesc

Alexandra....nu ești tu degeaba olteanca! :apl  :apl  :apl  :kiss

13

Re: scrisoare catre mos craciun - ce imi doresc si pentru ce multumesc

pelly67 A scris:

Alexandra....nu ești tu degeaba olteanca! :apl  :apl  :apl  :kiss

lol  lol  :kiss

Under the sea, under the sea
Darling it's better down where it's wetter
Take it from me
Out in the sun they slave away
While we're devoting full time to floating
Under the sea....

14

Re: scrisoare catre mos craciun - ce imi doresc si pentru ce multumesc

E mai veche scrisoarea....dar ramane mereu de actualitate  :pp

Draga Borcica,
Am primit noua ta scrisoare si nici macar n-a fost nevoie sa o mai deschid, pentru ca stiu ce vrei: sa joci in Liga Campionilor. De obicei, nu raspund la scrisori, pentru ca abia am timp sa impachetez cadourile, darmite sa raspund la milioane de scrisori; acum insa m-ai prins mai liber, pentru ca esti singurul copil care imi trimite scrisori in luna mai.
Stii bine ca intotdeauna ti-am adus cele mai frumoase cadouri. Cind erai mic, ti-am adus bicicleta si patine cu rotile. Cind ai crescut, ti-am adus ochelari de soare, butelii, masini frumoase, chefuri cu manele si pe Marius Niculae (puteam sa-ti aduc chiar un fotbalist adevarat, dar tu ai zis Marius Niculae). I-ai primit pe Lajos, Corpodean si Hategan, ti-am facut cadou o multime de penalty-uri si te-am facut campion de toamna (habar n-ai ce greu a fost sa deviez in poarta Unirii sutul ala de cacao al lui Kapetanos din ultima etapa a turului). Din pacate, Borcica, mai mult nu pot. Stiu ca ai fost cuminte tot anul si ca ai dansat foarte frumos (am inteles ca dansezi ca o fetita pe care o cheama Shakira, insa eu n-o cunosc, pentru ca Mosul nu prea duce cadouri la copiii din Columbia), dar eu nu pot sa vin decit iarna. Tu esti un baiat inteligent (sunt convins ca ai fi luat note mari la scoala, daca te-ai fi dus) si intelegi. Totusi, ca sa nu zici ca sunt cocalar si ca nu vreau sa te servesc, o sa trimit scrisoarea ta si altor persoane care te-ar putea ajuta: Sfinta Vineri, vrajitorul Merlin si Rumburak.

PS: I-as trimite scrisoarea ta si lui Iisus, dar El abia a reusit sa faca un olog sa umble; pe Tamas si pe Moti nu cred ca e in stare sa-i faca sa stea pe picioare.

PPS: Daca nu se rezolva nimic, mai scrie-mi in decembrie; poate iti fac o surpriza si-i conving pe astia de la UEFA sa infiinteze Liga Campionilor de Toamna.

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

Re: scrisoare catre mos craciun - ce imi doresc si pentru ce multumesc

Andi66 A scris:

E mai veche scrisoarea....dar ramane mereu de actualitate  :pp

Draga Borcica,
Am primit noua ta scrisoare si nici macar n-a fost nevoie sa o mai deschid, pentru ca stiu ce vrei: sa joci in Liga Campionilor. De obicei, nu raspund la scrisori, pentru ca abia am timp sa impachetez cadourile, darmite sa raspund la milioane de scrisori; acum insa m-ai prins mai liber, pentru ca esti singurul copil care imi trimite scrisori in luna mai.
Stii bine ca intotdeauna ti-am adus cele mai frumoase cadouri. Cind erai mic, ti-am adus bicicleta si patine cu rotile. Cind ai crescut, ti-am adus ochelari de soare, butelii, masini frumoase, chefuri cu manele si pe Marius Niculae (puteam sa-ti aduc chiar un fotbalist adevarat, dar tu ai zis Marius Niculae). I-ai primit pe Lajos, Corpodean si Hategan, ti-am facut cadou o multime de penalty-uri si te-am facut campion de toamna (habar n-ai ce greu a fost sa deviez in poarta Unirii sutul ala de cacao al lui Kapetanos din ultima etapa a turului). Din pacate, Borcica, mai mult nu pot. Stiu ca ai fost cuminte tot anul si ca ai dansat foarte frumos (am inteles ca dansezi ca o fetita pe care o cheama Shakira, insa eu n-o cunosc, pentru ca Mosul nu prea duce cadouri la copiii din Columbia), dar eu nu pot sa vin decit iarna. Tu esti un baiat inteligent (sunt convins ca ai fi luat note mari la scoala, daca te-ai fi dus) si intelegi. Totusi, ca sa nu zici ca sunt cocalar si ca nu vreau sa te servesc, o sa trimit scrisoarea ta si altor persoane care te-ar putea ajuta: Sfinta Vineri, vrajitorul Merlin si Rumburak.

PS: I-as trimite scrisoarea ta si lui Iisus, dar El abia a reusit sa faca un olog sa umble; pe Tamas si pe Moti nu cred ca e in stare sa-i faca sa stea pe picioare.

PPS: Daca nu se rezolva nimic, mai scrie-mi in decembrie; poate iti fac o surpriza si-i conving pe astia de la UEFA sa infiinteze Liga Campionilor de Toamna.

Vezi ca si Gigi Becali are o scrisoare la Mos Craciun, cica vrea sa scoata minutele de prelungire din Fotbalul mondial.  ^:)^  ^:)^  ^:)^  ^:)^  ^:)^  ^:)^  ^:)^  ^:)^  ^:)^

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

16

Re: scrisoare catre mos craciun - ce imi doresc si pentru ce multumesc

imi pare rau dar editez scrisoarea scrisa de mine. particip cu ea la un concurs si nu as vrea sa creada ca am plagiat de aici lol
o pun la loc in 2 zile dupa sfarsitul concursului tongue

Under the sea, under the sea
Darling it's better down where it's wetter
Take it from me
Out in the sun they slave away
While we're devoting full time to floating
Under the sea....

17 Editat de aqua (2010-12-16 23:37)

Re: scrisoare catre mos craciun - ce imi doresc si pentru ce multumesc

allexya A scris:

imi pare rau dar editez scrisoarea scrisa de mine. particip cu ea la un concurs si nu as vrea sa creada ca am plagiat de aici lol
o pun la loc in 2 zile dupa sfarsitul concursului tongue

poti te rog frumos macar sa mai trimiti melodia aia de la radio ZU cu pinguinul ca nu mai puteam de ras ! sau macar sa mi-o trimiti pe privat tongue

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

18

Re: scrisoare catre mos craciun - ce imi doresc si pentru ce multumesc

aqua A scris:
allexya A scris:

imi pare rau dar editez scrisoarea scrisa de mine. particip cu ea la un concurs si nu as vrea sa creada ca am plagiat de aici lol
o pun la loc in 2 zile dupa sfarsitul concursului tongue

poti te rog frumos macar sa mai trimiti melodia aia de la radio ZU cu pinguinul ca nu mai puteam de ras ! sau macar sa mi-o trimiti pe privat tongue

cauta pe youtube "boc pinguinul" imposibil sa nu o gasesti  :fok prima din lista

Under the sea, under the sea
Darling it's better down where it's wetter
Take it from me
Out in the sun they slave away
While we're devoting full time to floating
Under the sea....

Re: scrisoare catre mos craciun - ce imi doresc si pentru ce multumesc

pelly67 A scris:

Alexandra....nu ești tu degeaba olteanca! :apl  :apl  :apl  :kiss


yikes  yikes  yikes  yikes  olteanca?

Eu te stiam bucuresteanca.


Baieti, nu ati inteles nimic din mesajul Alexandrei.
Daca aveti nevoie de ajutor, vi-l ofer eu.

Vrea o broasca pe care sa o pupe si sa se transforme in print (love of her life), ceva pesti care sa-i manance algele si un sistem presurizat de CO2 cu pH controller.
Nu e mult.

Nu?

Cele mai ieftine sisteme CO2, fertilizanti, butelii, lampi la comanda, etc

20

Re: scrisoare catre mos craciun - ce imi doresc si pentru ce multumesc

lol  lol  lol marian nici nu ai prins scrisoarea mea!  lol

mama e olteanca asa ca Paul este foarte mandru ca o parte din mine e din zona aia tongue

ai ma lol ce sa zic, vreau un print! da-l incolo de print, vreau direct averea lol fac eu ce vreau cu ea, ma mai complic cu printi acum lol

da te-ai chinuit putin cu emoticoanele nu gluma  lol  lol  lol

maine seara voi pune scrisoarea originala din nou tongue

Under the sea, under the sea
Darling it's better down where it's wetter
Take it from me
Out in the sun they slave away
While we're devoting full time to floating
Under the sea....