Subiect: sunt nou

sunt nou in ale acvaristicii va rog daca se poate sa-mi spuneti ce tre sa cumpar ptr a faca ub acvariu cat mai normal, ca aparatura?!! va multumesc !!

NU UITA CA SI TU AI FOST CANDVA LA FEL!!!

NU UITA, ca si TU a-i fost candva la fel! Cel ce respecta intotdeauna va fi respactat!!

2

Re: sunt nou

catalin_fugaru A scris:

sunt nou in ale acvaristicii va rog daca se poate sa-mi spuneti ce tre sa cumpar ptr a faca ub acvariu cat mai normal, ca aparatura?!! va multumesc !!

NU UITA CA SI TU AI FOST CANDVA LA FEL!!!

   Trebuie sa stim ce acvariu ai/vei avea (dimensiuni, producator) si cu ce accesorii este/daca este dotat.

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

3 Editat de kanabyss (2010-12-09 20:24)

Re: sunt nou

Vezi ce loc ai in casa ferit de lumina de afara si de locuri unde se produc zgomote (cum ar fi pe langa usi folosite des), cumperi un acvariu care sa ai unde sa`l pui.. nu cumperi acvariu apoi te intrebui oare un sa`l pun.. apoi dupa ce l-ai cumparat, ceri sfaturi in legatura cu aparatura in functie de dimensiunile acvariului si ce pesti ai dori sa cresti. :noroc

never say never

4

Re: sunt nou

Daca ai putin timp si disponibilitate de a citii gasesti toate informatiile necesare (si nu numai) pe forum, numai sa stii ce cauti.  Iti trebuie putina rabdare dar cred ca o ai odata ce te-ai apucat de acvaristica
Bafta

Re: sunt nou

asta vreau ca sa fac si sper sa reusesc sa iau uc acv de 380 l 1,5=L, 0.5=h si 0.5=l, am un perete opus ferestrei care este complet gol

NU UITA, ca si TU a-i fost candva la fel! Cel ce respecta intotdeauna va fi respactat!!

Re: sunt nou

catalin_fugaru A scris:

sunt nou in ale acvaristicii va rog daca se poate sa-mi spuneti ce tre sa cumpar ptr a faca ub acvariu cat mai normal, ca aparatura?!! va multumesc !!

NU UITA CA SI TU AI FOST CANDVA LA FEL!!!

asta vreau ca sa fac si sper sa reusesc sa iau uc acv de 380 l 1,5=L, 0.5=h si 0.5=l, am un perete opus ferestrei care este complet gol

In primul rand bine ai venit printre noi. Iar daca te afli printre noi, pentru a putea afla raspunsuri la toate intrebarile tale, mai intai trebuie sa te faci inteles (ce anume iti doresti).
Daca vei citi mesajele tale scrise un pic mai sus, poate ca iti va fi greu si tie sa intelegi ce iti doresti defapt. Te rog ca pe viitor sa faci un efort, in exprimarea ta pe acest forum.
Iti multumesc pentru intelegere.

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

Re: sunt nou

ms oricum de tot acum am un acv daca te uiti l-am bagat la prezentare......nu fi prea dur ca este craciunul:)) :apl  :noroc

NU UITA, ca si TU a-i fost candva la fel! Cel ce respecta intotdeauna va fi respactat!!