Subiect: Compatibilitate Otocinclus

Salutare. De ceva timp am un acvariu de 20 litrii, cayman 40 clasic, in care am 1 mascul endler, 2 femele endler, 1 cory si 10 creveti.  :hug Pana acum am observat ca pestii sunt foarte pasnici in ceea ce priveste creveteii. As vrea sa mai iau 1 sau 2 Otocinclus atat pentru alge, cat si pentru faptul ca imi plac foarte, foarte mult ca nu cresc mari. Intrebarea este daca Otocinclus sunt compatibili cu crevetii red cherry(daca ii papa).  hmm

Nimeni nu e nascut invatat !

2

Re: Compatibilitate Otocinclus

eu stiam ca oto sunt stric vegetarieni, mananca alge si eventual mancare de pesti. nu cred sa atace crevetii

Under the sea, under the sea
Darling it's better down where it's wetter
Take it from me
Out in the sun they slave away
While we're devoting full time to floating
Under the sea....

Re: Compatibilitate Otocinclus

allexya A scris:

eu stiam ca oto sunt stric vegetarieni, mananca alge si eventual mancare de pesti. nu cred sa atace crevetii


Ce bine ar fi sa ai dreptate...  :noroc Abia astept sa cumpar. Crezi ca este ok daca cumpar 2 Otocinclus ? Sunt multi pesti pentru acvariul meu?
Mai astept pareri despre compatibilitatea dintre Otocinclus si creveti red cherry. Multumesc allexya!

Nimeni nu e nascut invatat !

Re: Compatibilitate Otocinclus

Are cineva de unde sa cumpar Otocinclus. Daca nu, credeti ca gasesc undeva in Bucuresti ?

Nimeni nu e nascut invatat !

Re: Compatibilitate Otocinclus

Daca nu gasesti la cineva ...gasesti in Hornbach.

Re: Compatibilitate Otocinclus

danciubotariu A scris:

Daca nu gasesti la cineva ...gasesti in Hornbach.

Multumesc mult. Ai idee daca mananca crevetii? Cam cat e bucata si cat cresc de mari?  smile

Nimeni nu e nascut invatat !

7

Re: Compatibilitate Otocinclus

cresc cam cat neonii de mari si costa 8 lei bucata la hornbach

Under the sea, under the sea
Darling it's better down where it's wetter
Take it from me
Out in the sun they slave away
While we're devoting full time to floating
Under the sea....