1

Subiect: femela de betta

salutare tuturor am un mascul mare de betta vreo 10 cm si 2 femele una de 2,5 cm si una de 3 cm o merge sai pun sa depuna...cel de la care iam cumparat imi zicea k merge da eu nu prea cred neutral voi ce ziceti ?...

You can't change the world ...But you can make a difference hmm

Re: femela de betta

ESte foarte posibil sa depuna, dar masculul ala are chiar 10 cm?:lol::lol:

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

3 Editat de BeTTa (2009-06-06 20:40)

Re: femela de betta

are cu tot cu coada 10 cm tongue..fara coada are vreo 5 cm
cand fac rost de un aparat fac o poza sa vedeti diferenta

You can't change the world ...But you can make a difference hmm

Re: femela de betta

Atunci asteptam poze

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

5

Re: femela de betta

Asta e masculu

You can't change the world ...But you can make a difference hmm

6 Editat de BeTTa (2009-06-07 10:53)

Re: femela de betta

Si femela asta e femela aia mai mare ? ce spuneti merg sa i pun sa mi depuna ?:)

You can't change the world ...But you can make a difference hmm

Re: femela de betta

Cu siguranta pot depune acum mai ramane ca si femela sa fie de acord lol:lol::lol:

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

8

Re: femela de betta

pai si cum fac ..ii bag pe am2 in acvariu ?sau ii tin separat doar sa se vada intre ei ?

You can't change the world ...But you can make a difference hmm

9

Re: femela de betta

ms.....asta cu 10 cm o stiam big_smile

You can't change the world ...But you can make a difference hmm

Re: femela de betta

Indicat ar fi sa pui intai femela iar a doua zi sa pui masculul, dar apa nu trebuie sa aiba o inaltime mai mare de 8-10 cm
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=dcPmjuoeQuM&feature=PlayList&p=8D273C7C57D26304&playnext=1&playnext_from=PL&index=4[/youtube]

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

11

Re: femela de betta

am bagat femela de azi...maine de dimineatza bag si masculul ..poate poate big_smile

You can't change the world ...But you can make a difference hmm

12 Editat de BeTTa (2009-06-09 17:20)

Re: femela de betta

salutare tuturor mi au depus :X:X:X....acum mai am o problema ...cand o iesi puii mancare pentru ei nu gasesc aici la magazin:(
Cineva mia zis sa pun un galbenush de ou fiert intru n borcan si sa aiba temperatura apei ridicata...cik se formeaza acolo niste microviermi
O incerc pasta sau le dau galbenus de ou simplu ?
Va rog ajutati ma pui de BETTA nu am mai avut..

You can't change the world ...But you can make a difference hmm