1 Editat de ciprian01 (2011-02-13 14:52)

Subiect: Femeia.....!!!! Senzational!!!!!

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=9SN_qLLa2L0&feature=player_embedded#at=79[/youtube]

Re: Femeia.....!!!! Senzational!!!!!

Parerea mea e ca asta e un pic dus de acasa... undeva deeeparte..., dar trebuie sa recunosc ca un sambure de adevar exista pe undeva  lol  lol  lol

Oricine ai fi, intotdeauna cineva stie mai multe decat tine. Dar intotdeauna acel cineva
nu stie chiar tot ce sti tu

3 Editat de ciprian01 (2011-02-13 15:46)

Re: Femeia.....!!!! Senzational!!!!!

Totul este adevarat!!!!
A fost retinut...! smile

Re: Femeia.....!!!! Senzational!!!!!

A fost retiunut pentru ce a zis?
Adica nu ca asi fi de acord cu el (catusi de putin) dar m-i se pare exagerat, chiar ilegal sa retii pe cineva pentru parerile lui personale. Stiam ca doar faptele le condamna legea, nu si parerile cuiva

Oricine ai fi, intotdeauna cineva stie mai multe decat tine. Dar intotdeauna acel cineva
nu stie chiar tot ce sti tu

5

Re: Femeia.....!!!! Senzational!!!!!

textul nu ii apartine, a fost doar invatat pe de rost tongue domnul din filmare este actor tongue

Under the sea, under the sea
Darling it's better down where it's wetter
Take it from me
Out in the sun they slave away
While we're devoting full time to floating
Under the sea....

6 Editat de MARCO555 (2011-02-13 16:19)

Re: Femeia.....!!!! Senzational!!!!!

Omul este foarte tare ,macar pentru faptul ca a invatat totul si pentru felul sau de exprimare  big_smile

Un geniu nu este niciodata inteles ..dar nu te gandi ca daca nu esti inteles  ... esti un geniu

Re: Femeia.....!!!! Senzational!!!!!

A fost retinut in exprimare! Prea retinut...!
Cum sa arestezi pe cineva pt o parte dintrun mare adevar...!?

Re: Femeia.....!!!! Senzational!!!!!

Din pacate,ajungem la o varsta la care ,chiar daca nu toti suntem filozofi si ne putem exprima elevat,vedem acelasi lucru.

Voi radeti de mine ca sunt diferit,dar eu rad de voi ca sunteti toti la fel!!!

Re: Femeia.....!!!! Senzational!!!!!

cipriane, stiu tata ca tu ai ceva cu sexul frumos, insa aici cred ca ai fost mult prea dur.
Sa nu uitam ca printre noi in ultima perioada se afla foarte multe femei, iar unele dintre ele au acvarii chiar dragute. Aici in acvaristica au demonstrat ca se poate. Asa ca mai felelor nu il bagati in seama pe ciprian01, el intradevar are o mare problema.  ^:)^  ^:)^  ^:)^  ^:)^

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

10

Re: Femeia.....!!!! Senzational!!!!!

LOL!
Vad ca ele nu spun nimic...! smile

11

Re: Femeia.....!!!! Senzational!!!!!

eu nu ce sa spun, poate doar.... vreun prieten de-a tau? lol sau e doar ceva cu acel "mirific" colt de tara? lol

Under the sea, under the sea
Darling it's better down where it's wetter
Take it from me
Out in the sun they slave away
While we're devoting full time to floating
Under the sea....

12

Re: Femeia.....!!!! Senzational!!!!!

Intr-adevar joaca un rol individul din filmulet, dar un rol intr-un pamflet wink gen Caragiale, nu este serios in ceea ce spune, si nici moaca de misogin nu are smile

13

Re: Femeia.....!!!! Senzational!!!!!

Joaca rolul vietii...!

14

Re: Femeia.....!!!! Senzational!!!!!

Trebuie sa-i intelegi umorul, cineva care are asemenea parere despre femei, si are si verigheta pe deget... este un pamfletar wink, evident ca cine vrea sa-i ia de bune vorbele... nu are decat lol

15

Re: Femeia.....!!!! Senzational!!!!!

Serios?
Cum naiba sa fie pamflet? Mie mi s-a parut ca e serios. De ce nu a spus ca e pamflet. Eu de unde sa imi dau seama?

Si daca nu e pamflet...? De ce esti atat de sigur?

16

Re: Femeia.....!!!! Senzational!!!!!

In mare parte, adevarat    :apl  lol

17 Editat de allexya (2011-02-14 15:04)

Re: Femeia.....!!!! Senzational!!!!!

Eh hai ca deja ma enervez..... de parca pe lume toti barbatii sunt perfecti si femeile merita impuscate. Sunt atatia barbati care nici nu merita sa faca umbra pamantului, dar tot femeile sunt cele mai rele, probabil pentru ca i-au nascut.

Ciprian, deja ma dezamagesti. Fa te rog un astfel de topic si pentru neghiobii din anumite colturi ale Romaniei, daca tot esti pus pe fapte mari.


aaa si apropo, verifica-ti sursele de unde provine. Daca nu stiai ca este o piesa de teatru, ceva regizat, afli acum

FRAGMENT DIN TEXTUL PIESEI DE TEATRU
"Decalogul după Hess"
Autor: ALINA NELEGA
Regizor: GAVRIL CADARIU
Interpret: NICU MIHOC
Teatrul Ariel Undergrou.

Under the sea, under the sea
Darling it's better down where it's wetter
Take it from me
Out in the sun they slave away
While we're devoting full time to floating
Under the sea....

18

Re: Femeia.....!!!! Senzational!!!!!

mi-a placut filmuletul, interpretarea e interesanta.

desi la unele pasaje, as fi preferat ceva mai subtil ca exprimare a emotiilor.

pe de alta parte, e trist ca unii oameni iau de bune unele din lucrurile astea. de exemplu, videoclipul incepe cu evreii si negrii si femeile.

texte precum aceasta piesa de teatru cred ca e pentru un nivel putin mai rafinat, la care sa-l poti aprecia tocmai pentru faptul ca e cuprinzator si cizelat: a colectionat cam toate prejudecatile, le-a hiperbolizat si ni le-a servit cu o figura credibila. intr-o pauza de tigara.

19 Editat de Ancistrus (2011-02-14 15:45)

Re: Femeia.....!!!! Senzational!!!!!

Mda banuiam eu ceva http://www.isro-press.net/Teatru/Hess.Monol.htm, exista textul aici in "Decalogul dupa Hess", la capitolul 7. "Sa nu preacurvesti", sau altfel spus pentru unii:
"Sa nu prea curvesti" asta ca sa pastram o nota glumeata smile

20

Re: Femeia.....!!!! Senzational!!!!!

Intotdeauna am apreciat o ironie buna, insa aparenta cizelare a textului este parca stearsa de comentarii de genul celor de mai sus.
Daca ce spune "nenea" acolo se vede ca este spus ironic, ce spuneti voi, dragi barbati ai forumului, nu pare a fi deloc ironic.
A incetat de mult sa mai fie o lume a barbatilor, insa multi se cred inca acolo.

Under the sea, under the sea
Darling it's better down where it's wetter
Take it from me
Out in the sun they slave away
While we're devoting full time to floating
Under the sea....