1 Editat de Edisonjohn86 (2011-02-17 13:45)

Subiect: Pet-Shop Intamplare

Am fost in alexandria la mine la pescarie unde au si pesti de vanzare, cand m-am uitat la pesti si conditiile in care traiau era sa lesin. Pesti erau tinuti in bazine de 30 litri 3 la numar, nu prea vedeai partea din spate a acvariului la cat era de murdara, pestii morti pe fund si pe la suprafata cu gramada, pestii amestecatii,  eu am cumparat in urma cu aproape 2 luni pesti de acolo si in 2 luni niste guppy care erau mai mici nu au crescut nici acum, pe ce-i care i-am luat mai mari sunt tot la fel, de reprodus nici nu se pune problema, intrebarea mea este daca se mai merita sa cumpar de acolo, preturile sunt micute 3 lei orice peste, vroiam sa cumpar niste zebre frumoase mari cu voal, niste tetrazona. pestii erau foarte jucausi

Satul de Romania !!!

Re: Pet-Shop Intamplare

Edisonjohn86 A scris:

Am fost in alexandria la mine la pescarie unde are si pesti de vanzare, cand m-am uitat la pesti si conditiile in care traiau era sa lesin. Pesti erau tinuti in bazine de 30 litri 3 la numar, nu prea vedeai partea din spate a acvariului la cat era de murdara, pestii morti pe fund si pe la suprafata cu gramada, pestii amestecatii,  eu am cumparat in urma cu aproape 2 luni pesti de acolo si in 2 luni niste guppy care erau mai mici nu au crescut nici acum, pe ce-i care i-am luat mai mari sunt tot la fel, de reprodus nici nu se pune problema, intrebarea mea este daca se mai merita sa cumpar de acolo, preturile sunt micute 3 lei orice peste, vroiam sa cumpar niste zebre frumoase mari cu voal, niste tetrazona.

Salut, ai spus la misto ca ai cumparat pestisori exotici de la pescarie? sau era o expresie? smile Daca sunt conditii neigienice si cu pesti morti, sa nu mai cumperi de acolo.

3

Re: Pet-Shop Intamplare

Edisonjohn86 A scris:

Am fost in alexandria la mine la pescarie unde au si pesti de vanzare, cand m-am uitat la pesti si conditiile in care traiau era sa lesin. Pesti erau tinuti in bazine de 30 litri 3 la numar, nu prea vedeai partea din spate a acvariului la cat era de murdara, pestii morti pe fund si pe la suprafata cu gramada, pestii amestecatii,  eu am cumparat in urma cu aproape 2 luni pesti de acolo si in 2 luni niste guppy care erau mai mici nu au crescut nici acum, pe ce-i care i-am luat mai mari sunt tot la fel, de reprodus nici nu se pune problema, intrebarea mea este daca se mai merita sa cumpar de acolo, preturile sunt micute 3 lei orice peste, vroiam sa cumpar niste zebre frumoase mari cu voal, niste tetrazona. pestii erau foarte jucausi

   Ti-ai raspuns singur la intrebare!

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

Re: Pet-Shop Intamplare

Am cumparat de la pescarie, de la un magazin cu articole de pescuit, si apropo cum mi-am raspuns singur la intrebare ?

Satul de Romania !!!

Re: Pet-Shop Intamplare

Edisonjohn86 A scris:

Am cumparat de la pescarie, de la un magazin cu articole de pescuit

Eu stiam ca pescaria este magazinul de unde cumperi peste sa mananci.

Edisonjohn86 A scris:

si apropo cum mi-am raspuns singur la intrebare ?

Uite cum:

Edisonjohn86 A scris:

Am fost in alexandria la mine la pescarie unde au si pesti de vanzare, cand m-am uitat la pesti si conditiile in care traiau era sa lesin. Pesti erau tinuti in bazine de 30 litri 3 la numar, nu prea vedeai partea din spate a acvariului la cat era de murdara, pestii morti pe fund si pe la suprafata cu gramada, pestii amestecatii,  eu am cumparat in urma cu aproape 2 luni pesti de acolo si in 2 luni niste guppy care erau mai mici nu au crescut nici acum, pe ce-i care i-am luat mai mari sunt tot la fel, de reprodus nici nu se pune problema, intrebarea mea este daca se mai merita sa cumpar de acolo

De fapt nici nu mai trebuia sa intrebi daca sa mai cumperi pesti din acel Pet Shock, dupa ce descriere i-ai facut.

6

Re: Pet-Shop Intamplare

Edisonjohn86 A scris:

Am cumparat de la pescarie, de la un magazin cu articole de pescuit, si apropo cum mi-am raspuns singur la intrebare ?

   Ori nu esti atent, ori esti in cursa pentru acumularea numarului de posturi, care sa te promoveze.

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

Re: Pet-Shop Intamplare

Domnule Bradraqua incepand de azi nu mai postez nimic, cu ce credeti ca ma incanta postarile ?  primesc vreun premiu si eu nu stiu ? Asta e dovada de nesimtire din partea dumneavoastra daca puteti afirma asa ceva. Mai aveai nitel si ma faceai si prost.

Satul de Romania !!!

8

Re: Pet-Shop Intamplare

Edisonjohn86 A scris:

Domnule Bradraqua incepand de azi nu mai postez nimic, cu ce credeti ca ma incanta postarile ?  primesc vreun premiu si eu nu stiu ? Asta e dovada de nesimtire din partea dumneavoastra daca puteti afirma asa ceva. Mai aveai nitel si ma faceai si prost.

   Cetatene, motivarea prelungirii fara rost a discursului tau, in legatura cu pestii cumparati din acel loc si faptul ca nu ai retinut ce ai scris tu insuti, avea de fapt 3 variante. Am enumerat doar doua, pentru ca, spre deosebire de tine, eu nu obisnuiesc sa jignesc. Daca il enumeram pe al treilea, probabil ca erai indreptatit sa te simti jignit.
   Daca cumva te astepti sa-ti raspund in maniera pe care o folosesti tu (probabil din obisnuinta), te dezamagesc, ma mentin la un nivel la care, iti doresc si tie sa ajungi vreodata.
   In cazul in care, de azi inainte, nu vei mai posta pe acest forum, intrebarile sunt: cine are de pierdut si cine are de cistigat? Eu cunosc raspunsul, asa ca te invit si pe tine sa te gindesti si ca ajutor, iti indic dorinta noastra de a ridica permanent nivelul acestui site. Crezi ca poti contribui la acest deziderat?

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

Re: Pet-Shop Intamplare

Edisonjohn86 A scris:

Asta e dovada de nesimtire din partea dumneavoastra daca puteti afirma asa ceva. Mai aveai nitel si ma faceai si prost.

Pentru cele exprimate mai sus te-ai lipit de un avertisment. Daca vrei sa mai postezi sau nu pe acest forum este un lucru ce te priveste personal. Insa atata timp cat o faci, nimeni si nimic nu iti da dreptul de a jigni pe cei cu care intri in contact. Multumesc pentru intelegere.

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

10

Re: Pet-Shop Intamplare

Mai (tele)oltene , tu pareai un OM cumsecade...Ti-se puse pata "hodoronc-tronc"... mad
In loc sa ne spui bancuri cu "Nea Marin" , dumneata te apuca-si sa cumperi "exotici" de la pescarie ... Bun banc...
Scuze de off-topic...dar maine este "peace day"...

P.S. In fiecare "maine"

Re: Pet-Shop Intamplare

Nu am sa mai postez pentru ca fac posturi si castig premiul ce-l mare, am sa raman vizitator, aurelian sunt om cumsecade dar nu accept acuzatii la adresa mea. Normal ca am fost averitzat pentru ca daca iti spui punctul de vedere in romania esti avertizat, nu intelegi esti "dat afara". Asta e...noi sa fim sanatosi. P.S de abia astept din vara sa parasesc aceasta tara.

Satul de Romania !!!

12

Re: Pet-Shop Intamplare

Woooow inafara Romaniei daca jignesti pe cineva nu esti avertizat? Daca nu iti place ce ti se zice si insulti nu esti dat afara? Asta da civilizatie!!

Under the sea, under the sea
Darling it's better down where it's wetter
Take it from me
Out in the sun they slave away
While we're devoting full time to floating
Under the sea....

Re: Pet-Shop Intamplare

In primul rand eu m-am simtit jignit ok? cum ar fi sa ti se afirme ca pun intrebari ca prostu pentru a face posturi? e forum , daia exista forum sa vorbesti .

Satul de Romania !!!

14

Re: Pet-Shop Intamplare

gata baieti vad ca s-au cam incins spiritele p-aici ...hai sa ne racorim dau eu o bere sau un suc  :noroc

Diplomatie este sa te gandesti de 2 ori inainte de a nu spune nimic

Re: Pet-Shop Intamplare

TweeTy A scris:

gata baieti vad ca s-au cam incins spiritele p-aici ...hai sa ne racorim dau eu o bere sau un suc  :noroc

ca bine zici smile)

Satul de Romania !!!

16

Re: Pet-Shop Intamplare

Edisonjohn86 A scris:

Nu am sa mai postez pentru ca fac posturi si castig premiul ce-l mare, am sa raman vizitator, aurelian sunt om cumsecade dar nu accept acuzatii la adresa mea. Normal ca am fost averitzat pentru ca daca iti spui punctul de vedere in romania esti avertizat, nu intelegi esti "dat afara". Asta e...noi sa fim sanatosi. P.S de abia astept din vara sa parasesc aceasta tara.

   
   Sincer, iti doresc sa-ti vezi visul implinit si sa emigrezi! Fiecare om isi are locul pe care-l merita, undeva sub soare. La fel de sincer iti spun ca, nu am vrut sa te jignesc ci numai sa te trag un pic de mineca, situatia pe care ai prezentat-o in legatura cu "pescaria", nu justifica absolut deloc intrebarea "mai merita sa cumpar de acolo?". Mie, intrebarea mi s-a parut de-a dreptul naiva, de aceea am afirmat ca, ti-ai dat singur raspunsul.
   Trec peste realitatea pe care o vad eu si iti cer scuze D-le Moromete! lol

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

Re: Pet-Shop Intamplare

De la postul meu cu intamplarea asteptam sa deschidem un subiect de dicutie, dar probabil vi sa parut ca eu incerc sa acumulez posturi (nu este adevarat) intentie zero, ce-i drept din moment ce stau toata ziua pe acest site si dau refreshuri din 2 in 2 minute sperand sa apara ceva nou sa mai invat si eu ca am citit aproapte toate posturile, am invatat sa fac si bomba, am facut achizitii de aparatura si teste si toti dracii posibili. Am spus aceasta intrebare si la acvaristii mai priceputi ca mine din lista mea de messenger si mi-au explicat ca pestii cumparati de acolo pot avea anumite bolii, ca pestii mei sufera de rahitism (mai pe intelesu meu), de reproducere nici sa nu ma gandesc ca daca tot vreau sa cumpar de acolo ca am vazut cativa pesti foarte frumosi proaspat adusi (niste zebre mari frumoase)trebuie sa ii tin in carantina sa ii tratez si asa mai de parte.
Si eu imi cer scuze daca v-am jignit, nu imi sta in caracter deloc, dar ...stiti cum e cand esti acuzat pe nedrept actionezi fara discernamant. Si sa il lasam pe strabunicu meu Ilie Moromete sa citeasca ziarul ca vorba aia poate cade guvernu :noroc

Satul de Romania !!!

Re: Pet-Shop Intamplare

Se pare ca noul look al site-ului are numai semne bune  :apl  :apl  :apl

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

19

Re: Pet-Shop Intamplare

Repede te mai aprinzi mai Edi. Sunt sigur ca ai primit sfaturi in posturile tale de la bradraqua, crezi ca se cuvine sa-i raspunzi in asa fel ? Respecta si vei fi respectat, iti suna cunoscut ? Aplica de acum incolo, asa cum a zis si bradraqua, dorinta este ca acest forum/site sa fie ridicat. Bafta!

20 Editat de AquaFishing (2011-04-20 14:25)

Re: Pet-Shop Intamplare

Acum dezgrop acest Topic ca sa zic asa si eu m-am simtit jignit  hmm   Dar edi daca te gandesti bine nu iti vrea nimeni raul  :omfg    Eu faceam cate o greseala si prin Raspunsul care il primeam  Civilizat se intelegea clar ca sunt facut PROST   neutral   


Dar am zis sa tac si sa Tin in mine  :sevil