1 Editat de nevada (2011-02-27 23:06)

Subiect: Coltul meu de natura

Aceasta este incercarea mea umila de a va prezenta unul din colturile mele de natura.
Prezentare:
Acvariu eheim de 12 L
Iluminare cu 1 bec ecnomic de la phillips 865 de 14W
Filtru-BF2
Plante-marsileea hristuta
          christmas moss
          bacopa caroliniana
          cryptocorine brown
          rotala rotundifolia
          echinodorus tenellus
Populatie- 6 Tiger shrimp

PS:In a-3-a poza,cea de ansamblu, este una din cele 2 vedete ale acvariului,o crevetica graviduta(pt sebaka,cu mii de multumiri) smile

Grabeste-te incet.

2

Re: Coltul meu de natura

nevada A scris:

Aceasta este incercarea mea umila de a va prezenta unul din colturile mele de natura.
Prezentare:
Acvariu eheim de 12 L
Iluminare cu 1 bec ecnomic de la phillips 865 de 14W
Filtru-BF2
Plante-marsileea hristuta
          christmas moss
          bacopa caroliniana
          cryptocorine brown
          rotala rotundifolia
          echinodorus tenellus
Populatie- 6 Tiger shrimp

PS:In a-3-a poza,cea de ansamblu, este una din cele 2 vedete ale acvariului,o crevetica graviduta(pt sebaka,cu mii de multumiri) smile

   Frumos acvariu, pacat de dimensiunea fltrului!

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

3 Editat de Ancistrus (2011-02-28 16:46)

Re: Coltul meu de natura

Frumos acvariul, sa incerci un background culoare neagra, sa vezi daca-ti place. Daca se plictisesc tigrii tai baga-le cate o zebra, odata la 3-4 zile... glumesc lol.

4

Re: Coltul meu de natura

Multumesc domnule Radu!Aprecierile din parte dv.inseamna mult! ^:)^
Cit despre dimensiunea filtrului,nici mie nu-mi prea place,dar deocamdata nu stiu ce as putea pune sa fie mic si totodata puii de tigri sa fie in siguranta :omfg

Multumesc,Ancistrus! ^:)^  As pune un background dar nu sunt inca decisa daca sa fie negru sau albastru. :smoke

Grabeste-te incet.

5

Re: Coltul meu de natura

nevada A scris:

Multumesc domnule Radu!Aprecierile din parte dv.inseamna mult! ^:)^
Cit despre dimensiunea filtrului,nici mie nu-mi prea place,dar deocamdata nu stiu ce as putea pune sa fie mic si totodata puii de tigri sa fie in siguranta :omfg

Multumesc,Ancistrus! ^:)^  As pune un background dar nu sunt inca decisa daca sa fie negru sau albastru. :smoke

   De exemplu un filtru de tip hang on, la care pui un burete pe tur, ca sa impiedice aspirarea crevetilor.

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

6

Re: Coltul meu de natura

Pentru ca avea un aspect foarte inghesuit si pt ca locatarii s-au inmultit,am schimbat set up-ul.
:ang

Grabeste-te incet.