1

Subiect: Pesti mei

Salutare big_smile


Am achizitionat de curand :

Luni

3 guppy
4 zebre

Iar marti am primit de la cineva ,dupa okazii.ro

2 sanitari unul alb si unul negru,cel negru fiind mai mare
2 guramii, verzi maricei
3 goldfish maricei,2 mai mici unul mare,cel mai mare si cel mai frumos care l-am avut pana acum.


....
Pana acum am avut numai carasei, portocali,cele crestea ceva in cap,nu stiu cum se numeste sigur.
Dar am inteles ca guramii,nu se inteleg deloc c carasei,iar cel ce mi ia dat, a spus ca sunt de mici impreuna si n`a avut probleme cu ei pana acum.

Nu stiu ce sa cred.

2

Re: Pesti mei

Cum imi dau seama ca mia nascut guppy..

Am vazut in maternitate. .. un fel de icre negre,numai ca sunt albe,iar pe mijloc asa au o dunca neagra, sunt pui de guppy

Daca sunt ce le dau de mancare ?

3

Re: Pesti mei

pai gupi nu depune incre face direct pui, de mancare le dai gasesti la magazine mancare deaia tip praf nu mai tin minte cum se numeste, Fix 0 sau ceva de genu, si increle alea care zici tu cu o dunga sunt pui.

Dezamagirea e lacrima ochiului si-a cerului, e simfonia surda a inimii si a artistului, e umbra noptii si-a nedreptatii, e pur si simplu lumina stinsa....dezamagirea zboara cu aripi frante...dezamagirea striveste inimi blande...si totusi..adevarata dezamagire s-a nascut din marea amagire.

4

Re: Pesti mei

Da, stiu sunt vivipari,daia.

Stiam ceva de galbenus de ou,fier tare  si bagat in apa,dar nu stiu cum .


Mersi Rodamin,

5

Re: Pesti mei

Eu zic sa nu te complici cu galbenusul (se imprastie in toata apa), cumpara mai bine de la un petshop mancare pt pui, intreaba de vanzator ca au sigur.

Natalie Cardone "Hasta Siempre - Comandante Che Guevara"

6

Re: Pesti mei

Oricum cred ca au murit, cred c era la prima fatare,nu stiu.Dar prima la mine sigur.Numai vad nimic in maternitate, sau cine stie.

Le-am dat puricei,l`am facut pudra asa,dar cine stie.

7

Re: Pesti mei

pai poate au iesit din maternitate. Daca maternitatea e in acelasi acvariu cu pesti ceilalti si au iesit, probabil au fost mancatzi sau se ascund pe fun pe undeva, daca nu ia-u mancat inca sunt sanse sa iti scape cativa ascunsi printre pietre, si ce mai ai tu prin acvariu.

Dezamagirea e lacrima ochiului si-a cerului, e simfonia surda a inimii si a artistului, e umbra noptii si-a nedreptatii, e pur si simplu lumina stinsa....dezamagirea zboara cu aripi frante...dezamagirea striveste inimi blande...si totusi..adevarata dezamagire s-a nascut din marea amagire.

8

Re: Pesti mei

Poate sa iasa prin maternitate ?Cum vad eu are ochiurile destul de stramte,nu prea cred.Sper sa imi mai ramana cativa,nu de alta dar vreau sa ii vad ca o sa creasca.

9

Re: Pesti mei

pai daca nu au iesit atunci acolo tra sa fie, macar mortzi daca nu vii, k doar nu o apucat sa ii manace femela toti. Femela tot in maternitate e?

Dezamagirea e lacrima ochiului si-a cerului, e simfonia surda a inimii si a artistului, e umbra noptii si-a nedreptatii, e pur si simplu lumina stinsa....dezamagirea zboara cu aripi frante...dezamagirea striveste inimi blande...si totusi..adevarata dezamagire s-a nascut din marea amagire.

10

Re: Pesti mei

Nu am scoso..aseara, cand mi`ai raspuns tu ca aia sunt puii. Acum este in acvariu,dar sta numai la fundul apei,apa sa cam murdarit,trebuie neaparat sa imi cumpar un filtru.

11

Re: Pesti mei

ar fi bine sa ai un filtru, curatza si mai bine apa....

Dezamagirea e lacrima ochiului si-a cerului, e simfonia surda a inimii si a artistului, e umbra noptii si-a nedreptatii, e pur si simplu lumina stinsa....dezamagirea zboara cu aripi frante...dezamagirea striveste inimi blande...si totusi..adevarata dezamagire s-a nascut din marea amagire.

12

Re: Pesti mei

Da..
Dar guppy dece sta numai la fund de aseara?

da un ID prin PM

13

Re: Pesti mei

coste_rodamin e id meu....sta acolo k noah nush ce sa zic, ai puso acum in acvariu pana se reacomodeaza in acvariu... nu vine sa manance cand le dai mancare la pesti?

Dezamagirea e lacrima ochiului si-a cerului, e simfonia surda a inimii si a artistului, e umbra noptii si-a nedreptatii, e pur si simplu lumina stinsa....dezamagirea zboara cu aripi frante...dezamagirea striveste inimi blande...si totusi..adevarata dezamagire s-a nascut din marea amagire.

Re: Pesti mei

Legola poti sa-mi spui si mie cat ai dat pe cuppy? ma intereseaza as vrea si eu 4 guppy dar nu gasesc nicaieri poti te rog mult sa-mi spui de unde iai loat???????:):D

15

Re: Pesti mei

Din Rahova,le`am luat. 2,5lei -5lei.

Re: Pesti mei

aha multumesc mult! legolas!

17

Re: Pesti mei

N`ai pentru ce.Vezi ca este un " nenea",are mai multe animalute pe acolo.Este chiar de treaba, si nu te jegmaneste ca altii.

Re: Pesti mei

aha am inteles azi tocmai am loat 4 colorati 2 carasi si 2 dinaia cu bubite bulinute negre nu stiu cum se numesc:):D

19

Re: Pesti mei

tot carasei,daca sunt ca goldfishu (carasa) numai ca sunt negri cu alb portocaliu roshu asa.. tot carasi

Re: Pesti mei

nu nu sunt carasei sunt un  fel de guppy smile