1

Subiect: Lacul Malawi

Asta pt Florin Mazilu

Carasius auratus auratus the King of aquarium! cool

2

Re: Lacul Malawi

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=1bb7q3L7uVM&feature=related[/youtube]

asta poate mai convinge ceva acvaristi sa treaca  la ciclide!

Carasius auratus auratus the King of aquarium! cool

Re: Lacul Malawi

l-am vazut pe asta da cel mai frumos este "juwel of the rift: lake tanganyka" un documentar tare rau de tot despre lacul tanganyka. din pacate despre malawi nu am gasit decat documentarul asta care l-ai pus si tu aici. big_smile
Ca fapt divers craterele alea despre care vorbesc in filmul asta le fac si in acvariu. sa ii vezi ce amuzanti sunt knd incep sa iti sape tot acvariul tu il aranjezi la loc si in 3-4 ore iar e cu gaurele wink
Multumesc de film big_smile tongue

4

Re: Lacul Malawi

Chiar iti fac gaurile alea?oau chiar sunt interesanti!o sa ii mai studiez un pic si apoi cine stie chiar sunt curios pune si tu niste poze cu acvariu! wink

Carasius auratus auratus the King of aquarium! cool

Re: Lacul Malawi

ca sa iti imaginezi : am un prieten cu un acvariu de 425 de litrii si foarte multe specii de cilcide(doar lacul malawi) si el are in acvariu cam 40 kg de nisip (poate mai mult) si in fiecare zi ii muta tot nisipul pe partea din fata a acvariului, il ridica de la 4-5 cm pana la 20 de cm poate si mai mult. big_smile o sa pun maine poze dupa ce ma duk sa mai iau cativa pesti tongue

6

Re: Lacul Malawi

Super (dar cred ca dupa un timp te apuca nervii lol lol) Ast poze big_smile

Carasius auratus auratus the King of aquarium! cool

7

Re: Lacul Malawi

si eu am trecut pe ciclide, am vazut in Belgia intr un shop un acvariu amenajat pentru ciclide era o splendoare ce mai, aveau o pereche de cichlazoma nigro cu pui este ceva de o frumusete de nedescris, de 1 saptamana am si eu 5 cichlazome pui, abia astept sa se aleaga o pereche:D

Re: Lacul Malawi

Oranda A scris:

si eu am trecut pe ciclide, am vazut in Belgia intr un shop un acvariu amenajat pentru ciclide era o splendoare ce mai, aveau o pereche de cichlazoma nigro cu pui este ceva de o frumusete de nedescris, de 1 saptamana am si eu 5 cichlazome pui, abia astept sa se aleaga o pereche:D

poate ne arati si cateva poze

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

Re: Lacul Malawi

si eu astept pozele cu nerabdare wink tongue
Ca idee e cichlasoma nigrofasciatum big_smile

Re: Lacul Malawi

super,ciclidele sunt foarte interesante si frumoase,si eu imi doresc un astfel de acvariu

11 Editat de Oranda (2009-08-16 15:47)

Re: Lacul Malawi

Acvariu_ciclide  mai vreau sa pun pietre,inca este in constructie!!!