Subiect: Nevertebrate.ro

Vanzarile online aduc atat parti pozitive cat si negative. Asa cum bine stiti cei de la nevertebrate.ro au avut un banner pe forumul nostru, urmand ca in schimbul acestui banner ei sa sponsorizeze o parte din concursul nostru de acvarii. In momentul in care acestia trebuiau sa isi respecte acordul au spus ca nu doresc sa faca aceasta plata invocand diverse motive. Concursul nu se afla in pericol fiinca va fi sustinut de noi in continuare. Cei care au mai avut probleme asemanatoare  cu cei de la nevertebrate.ro sunt rugati sa isi spuna parerea aici, pentru a sti cu cine stam de vorba.

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

2

Re: Nevertebrate.ro

acvariidevis A scris:

Vanzarile online aduc atat parti pozitive cat si negative. Asa cum bine stiti cei de la nevertebrate.ro au avut un banner pe forumul nostru, urmand ca in schimbul acestui banner ei sa sponsorizeze o parte din concursul nostru de acvarii. In momentul in care acestia trebuiau sa isi respecte acordul au spus ca nu doresc sa faca aceasta plata invocand diverse motive. Concursul nu se afla in pericol fiinca va fi sustinut de noi in continuare. Cei care au mai avut probleme asemanatoare  cu cei de la nevertebrate.ro sunt rugati sa isi spuna parerea aici, pentru a sti cu cine stam de vorba.

   Ar fi util si interesant sa aflam punctul de vedere al celor de la nevertebrate, sa aflam cum justifica aceasta atitudine.

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

Re: Nevertebrate.ro

Din momentul in care iti iei un angajament trebuie respectat cu orice pret, cam asta e parerea mea. Nu am cumparat de la ei si dar din cate am inteles sunt ok. Faptul ca aud acum ca nu sunt seriosi ma face sa nici nu cumpar vreodata de la ei.Oricum in situatii de genul se semneaza contracte nu se incheie contracte verbale. Oricum imi mentin punctul de vedere si cred ca dau dovada de lipsa de bun simt... S-au bucurat de promovare si acum nu isi respecta partea de intelegere urat  :fmad

Re: Nevertebrate.ro

Si eu am avut probleme cu ei; am comandat cele doua scoici despre care faceati mai toti de pe aici vorbire si 4 creveti.

Coletul mi-a fost trimis prin fan courier, toata treaba ajungand pe la 106 lei (15 lei scoicile, 11 lei crevetii restul ambalare si transport). In niciun caz nu era izolat termic sau mai stiu eu ce alte povesti prezentau ei pe site.

Acum scoicile presupuse a fi vii care se vroiau a fi JBL mi-au fost trimise la 4 -5 grade Celsius iar crevetii la o lungime de 0,5 -1 cm maxim.

Ce-i drept dupa 4 -5 zile mi-au fost returnati banii dar atitudinea a fost una execrabila. Probabil singurele lucruri care au determiat "Directorul de SRL" (a se vedea Legea nr. 31/1990 sau mai pe scurt S.R.L.-ul nu are Director niciunde in lege) a fost reactia mea prompta si mailurile trimise catre ANPCI Bucuresti si Timisoara.

Tarasenia s-a petrecut prin luna februarie anul acesta.

Audaces fortuna juvat semper fidelis

www.acvariidevis.ro/forum/topic/14092