41

Re: Hai sa vedem ce microbisti intra pe aici si cu ce echipe tin

lasa ca nici suporterii nu sunt usa de biserica. acum ca echipa mergea bine de sau apucat sa il inuure iara ?? ce treaba avea ei ca el sa ridicat pe pragul masinii de bucurie ca echipa a invins ???
la cati bani a bagat nici sa se bucure nu poate ?? nu tin cu el dar sunt realist.suporterii aceeia prea cred ei ca steaua este a lor. daca sunt asa de smecheri si de tari de ce nu cumpara steaua de la el?? sa vada si eu cum se intretine o echipa. ei cred ca jiji numai castiga bani si nu cheltuie nimic.

42 Editat de Andi66 (2010-08-11 11:05)

Re: Hai sa vedem ce microbisti intra pe aici si cu ce echipe tin

Coco, ai vorbit ca un caine rosu....vroiam sa spun ceva de Jiji dar mie jena de voi toti, asa ca o sa zic in gand.............................. mad
Steaua e un simbol, nu e nicidecum a ciobanului, este un foarte prost manager, toate iesirile lui de cocalar manelistomachedonoreligios (am inventat si un nou cuvant) nu au adus decat deservicii mari imaginii clubului, cat despre relatia lui cu toata lumea, nu numai cu suporterii, da-mi voie sa am mari rezerve vis-avis de comporatment, care mi se pare total deplasat, ca sa nu zic altfel....sti tu, de jena...  sad  sad  sad

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

Re: Hai sa vedem ce microbisti intra pe aici si cu ce echipe tin

andi...steaua a fost un simbol ..acum este o proprietate a unui om(porc...cum vrei u) dar este o proprietate...e a lui face ce vrea el sunt banii lui acolo...sincer daca eu asi veni si ti-asi zice sa schimbi culoarea la casa ta ca acolo mai de mult au stat si bunicii mei si era altfel vopsita...ce mi-ai zice???.....cu siguranta mi-ai zice ca nu te intereseaza cine a stat inainte, ca acum stai tu si o vopsesti asa cum iti place tie si daca nu-mi convinee problema mea....cam asta ar fi cu steaua realitatea!!!...

“Misiunea mea este sa- mi omor timpul, a lui - sa ma omoare pe mine.
Ne întelegem bine, ca între asasini.”
Emil Cioran

44 Editat de Andi66 (2010-08-11 00:21)

Re: Hai sa vedem ce microbisti intra pe aici si cu ce echipe tin

Ai si tu dreptate Remus, problema e ca fotbalul e altceva decat o casa, e mult mai mult de atat. Steaua este un club de fotbal ca multe altele in lumea asta care supravietuieste pentru si prin suporteri, pentru ca altfel acest fenomen nu ar mai avea aceasta amploare si nu ar mai avea vre-un sens. Gandeste cum ar fi ca toate meciurile sa se joace pe stadioane goale pentru ca Ciobanu, Butelie, Porumboiu, Tiganu Inacu de Timisoara, Bozgoru de la Cluj, etc. vor sa "vopseasca bancile", antrenorii sa nu comenteze la schimbarea jucatorilor si asa mai departe.
Acum un an pe vremea asta am fost in concediu la Barcelona si nu se putea sa ratez o vizita la Stadion. Am crezut ca nu am mare lucru de vazut acolo. Teapa....a durat tot turul in jur de 3 ore. Muzeu, stadion, magazin, proiectii 3D, etc. Sti ce scria pe banci in tribune ?
"Mass che un equipe", nu trebuie sa-ti traduc, oricine poate intelege ce inseamna, asa ca in privinta lui Jiji sa ia clubul si sa si-l bage in fund sau unde o vrea el...nu asa se face o afacere in domeniul asta. Daca nu o sa intelegem asta cat de curand vom avea numai cocalari si aici. Ar fi pacat, nu crezi ?

PS: Mi-am adus aminte, sti ce scrie pe emblema clubului Liverpool ?
      "You'll never walk alone"....oare de ce ?

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

Re: Hai sa vedem ce microbisti intra pe aici si cu ce echipe tin

andi ...stiu la ce te referi...eu am facut sport de performanta 7 ani(box)...si imi aduc aminte ce inseamna sa ai pe cineva in spate care sa tina cu tine, sa strige numele tau...emotii, te intareste vazand cu ochii...dar atunci erau oameni carora le placea sportul, lumea s-a sucit...toti vad numai bani...noi inainte vedeam faima prin emblema clubului.., luam pumni in cap de plecam chiauni ptr un brifcor si o prajitura si in cel mai bun caz un pepsi-cola si o friptura, ..ne schimbam protezele intre noi ca nu aveam decat 3...dar ce conta asta???...cand iti auzeai numele strigat de catre sustinatori???...nu mai conta nk...intre noi s-au legat prietenii , ne bateam dar dupa ne strangeam mana si ne respectam, respectam fiecare emblema de la club...ERAM SPORTIVI!!!!... la STEAUA antrenorii care au orgoliu au plecat.....nu stau sa fie batjocoriti de el, ei vad clubul nu ca pe o proprietate a lui ci ca un renume ce a fost odata din cauza asta nu stau eu cred ca cea mai buna solutie ar fi sa nu mai vina nimeni sa sustina echipa pe stadion, sa vada cum si ce a facut din steaua si poate isi va da seama si o va ceda altuia care cu adevarat iubeste sportul si  pe primul loc primeaza placerea de a fi reprezentantul unui club mare, cu o istorie in spate care stie sa plece capul in fatza "fenomenelor" ce au jucat la echipa si dupa aia sa iubeasca si banii.....
sper ca m-am facut inteles ptr ca sincer mi-ai adus emotie in suflet..., m-ai facut sa-mi reamintesc o parte a vietii mele...frumoasa de altfel grea pe de alta parte...ooofff...chiar m-am emotionat...!!!!!!

“Misiunea mea este sa- mi omor timpul, a lui - sa ma omoare pe mine.
Ne întelegem bine, ca între asasini.”
Emil Cioran

Re: Hai sa vedem ce microbisti intra pe aici si cu ce echipe tin

imi cer scuze de virgulele care lipsescsi de eventualele greseli de ortografie dar chiar m-am emotionat.....ce frumos este sportul si caracterul unui sportiv.....sau era frumos

“Misiunea mea este sa- mi omor timpul, a lui - sa ma omoare pe mine.
Ne întelegem bine, ca între asasini.”
Emil Cioran

Re: Hai sa vedem ce microbisti intra pe aici si cu ce echipe tin

Andi66 A scris:

Ce parere aveti de ce se intampla la Steaua ?
Un mare nemernic (cioban) continua sirul de tampenii batjocoritoare pentru imaginea clubului. Ce putem face ?  :smoke  mad  yikes

Nu va faceti griji prea multe ca ciobanu' o sa va inlocuiasca cu soldati pe stadion asa ca nu se va simti lipsa voastra, cat despre istorie, va intoarceti la vremurile Ceausiste, daca tot aduceti soldateii pe stadion.  ^:)^  ^:)^  ^:)^  ^:)^

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

48

Re: Hai sa vedem ce microbisti intra pe aici si cu ce echipe tin

acvariidevis A scris:
Andi66 A scris:

Ce parere aveti de ce se intampla la Steaua ?
Un mare nemernic (cioban) continua sirul de tampenii batjocoritoare pentru imaginea clubului. Ce putem face ?  :smoke  mad  yikes

Nu va faceti griji prea multe ca ciobanu' o sa va inlocuiasca cu soldati pe stadion asa ca nu se va simti lipsa voastra, cat despre istorie, va intoarceti la vremurile Ceausiste, daca tot aduceti soldateii pe stadion.  ^:)^  ^:)^  ^:)^  ^:)^

Ca sa nu vorbim de planeta....care se scufunda....

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

Re: Hai sa vedem ce microbisti intra pe aici si cu ce echipe tin

Forza Steaua Bucuresti! Cea mai titrata echipa de fotbal din Romania ca de obicei nu ne-a facut de rusine in Europa ... mergem mai departe! Marius Lacatus a.k.a. Fiara ... o legenda vie si o fila scrisa cu varf si indesat in istoria clubului!

http://www.youtube.com/watch?v=0W_XQHlYts8

50

Re: Hai sa vedem ce microbisti intra pe aici si cu ce echipe tin

Steaua
degeaba, nu mai este nimic asa cum era acum citiva ani, fotbalul s-a schimbat mult si nu doar la noi , peste tot pe acest glob banii primeaza; nu pot sa am acelasi interes care I-l aveam cindva pt. ca nu m-i se ofera nici pe departe ce era odata.
Dar asta e fotbalul actual si trebuie s-al intelegem,pacat ca sportul a devenit o unealta pt. niste speculanti.
Hai steaua!

:acvCauta s-al depasesti pe cel de linga tine dar,nu uita respectul.

Re: Hai sa vedem ce microbisti intra pe aici si cu ce echipe tin

hai STeaua... ^:)^

Re: Hai sa vedem ce microbisti intra pe aici si cu ce echipe tin

Forza Steaua Bucuresti!

Re: Hai sa vedem ce microbisti intra pe aici si cu ce echipe tin

UNIREA URZICENI

“Misiunea mea este sa- mi omor timpul, a lui - sa ma omoare pe mine.
Ne întelegem bine, ca între asasini.”
Emil Cioran

54

Re: Hai sa vedem ce microbisti intra pe aici si cu ce echipe tin

Azi tinem cu ROMANIA
Maine  cu DINAMO

55 Editat de d4nu7z (2011-04-15 17:37)

Re: Hai sa vedem ce microbisti intra pe aici si cu ce echipe tin

CE DROG CIUDAT ...
ESTI ROS-ALBASTRU FERMECAT
MA DUCI LA CER SI-NNEBUNESC
DOAR CAND TE IAU SIMT CA TRAIESC

DOUA CULORI CE LE ADOR
CA HEROINA SUNT CU MINE PANA MOR
GANDUL IMI STA DOAR LA STEAUA
CEL MAI PUTERNIC DROG DIN TOATA VIATA MEA. 

Forzzaa STEAUA .

Doua culori ce le ador

Re: Hai sa vedem ce microbisti intra pe aici si cu ce echipe tin

Cum sa nu tii cu STEAUA, pana si pestii sunt stelisti....
adica vezi pesti rosii in ape albastre, dar pesti albi in ape rosii  NUUU
pesti visinii in ape albe NUU

Re: Hai sa vedem ce microbisti intra pe aici si cu ce echipe tin

silviusaskia A scris:

Cum sa nu tii cu STEAUA, pana si pestii sunt stelisti....
adica vezi pesti rosii in ape albastre, dar pesti albi in ape rosii  NUUU
pesti visinii in ape albe NUU

prea adevarat, nici oi rosii pascand iarba alba nu ai sa vezi, sa sa nu mai zic de ciobani in visiniu pazind oile albe  ^:)^  ^:)^  ^:)^  ^:)^  ^:)^

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

Re: Hai sa vedem ce microbisti intra pe aici si cu ce echipe tin

:apl

Re: Hai sa vedem ce microbisti intra pe aici si cu ce echipe tin

......cineva zicea ca nu exista legatura intre fotbal si acvaristica eu am expus-o, faceti abstractie de cioban hai sa vorbim de echipe, dar ce sa mai vorbim ca ininte de '90 STEAUA facea performanta.......
scuze si dupa '90 tot STEAUA lol
a incercat si rapid, dar tot STEAUA s-a dus mai departe ^:)^
IMPORTANT ESTE SA NE SUSTINEM ECHIPA SI LA BINE SI LA GREU

Re: Hai sa vedem ce microbisti intra pe aici si cu ce echipe tin

vb de steaua mult prea slavita de regimul comunist?  ^:)^  ^:)^  ^:)^

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.