1 Editat de bogdivaio (2011-04-16 23:16)

Subiect: Gyrinocheilos aymonieri gold!

http://diszhal.info/halak/Gyrinocheilus_aymonieri4.jpg
Mi-am luat si eu astazi 2 aymonieri gold la vreo 4 cm fiecare  big_smile ...ce am observat eu la ei este ca sunt extrem de harnici si pun gura peste tot  lol , dar ce vreau eu sa va intreb este, intr-un acvariu de 54 de litri brut au oare sansa ca ei sa ajunga pe la 10-12 cm?!...sper ca nu  :-   , sper ca se vor limita la spatiul pe care il detin si isi vor stopa cresterea(suna putin a SF  :pp )

Parca s-a mai discutat putin de specia asta,dar totusi  daca mai sunt si alte detalii sau informatii utile sunt bucuros sa le primesc  :noroc

2

Re: Gyrinocheilos aymonieri gold!

Am o veste proasta pentru tine Bogdane....ajung la 12cm si într-un pet de 2 litri lol Am un prieten care are un 54 de litri si au peste 12cm lejer tongue

Re: Gyrinocheilos aymonieri gold!

Mna ca mi-am tras-o sa zic asa  lol ...o sa-i tin pana cand imi respecta normele, apoi tusti cu ei  :smoke

4 Editat de dany_ionutz (2011-04-17 00:13)

Re: Gyrinocheilos aymonieri gold!

si inca ceva,isi aleg un loc in acvariu,mai intunecos si mai ferit si muta tot de acolo.La mine au reusit sa mute un strat de 5 cm de pitris pana au ajuns la sticla de pe fund si acolo stau.Daca le imping piatra inapoi o scot iara parca mi-ar face in ciuda in rest sunt foarte harnici

5 Editat de bogdivaio (2011-04-17 00:15)

Re: Gyrinocheilos aymonieri gold!

sa vezi ce spaca i dau aluia de la pet shop...am vrut sa-mi cimpar 2 SAE si zice " i-ati mai bine 2 aymonieri ca-s mai buni pt alge", da dracu o stiut ca astia se fac cat un rechin si fac atata paguba lol

6

Re: Gyrinocheilos aymonieri gold!

lol  lol  lol  lol Pai bine mai Bogdane, pe tine sa te păcălească lumea? tongue
Stai linistit ca si eu am SAE, am citit ca vor creste in limite rezonabile si acum sunt cat juma de rigla lol ...insa sunt la fel de activi ca in prima zi .....la curatenie.

7 Editat de bogdivaio (2011-04-17 19:39)

Re: Gyrinocheilos aymonieri gold!

Mai sincer nu am mai vazut specia si eram in fuga si am zis i-a sa vad daca au astia SAE sa-mi cumpar vreo 2 ca am in acvariu o jungla de alge si poate ma mai ajuta  :stupid  si mna tipu de acolo zice " aaaa, pentru alge iti trebuie?!", apoi clar ca pentru aia imi trebuie doar nu de frumosi  lol  lol ...si mi-a zis ca astia-s mai buni la capitolul asta si mna mi-am zis sa incerc cu doi, grabit fiind am uitat sa intreb cat de mari cresc(abia pe drum mi-a picat fisa  :stupid )...acuma faptul e consumat, tot ce sper eu e sa-si faca ei treba si cand or creste mari, la donatie cu ei  :noroc   wink

P.S.Mi-as lua eu vreo 4 Otocinclus dar de unde?!  mad

8

Re: Gyrinocheilos aymonieri gold!

sal . mai am io 2 OTO ...

Diplomatie este sa te gandesti de 2 ori inainte de a nu spune nimic

9

Re: Gyrinocheilos aymonieri gold!

TweeTy A scris:

sal . mai am io 2 OTO ...

da dar Bogdan sta...în Texas lângă spital lol  lol  lol  lol  lol cel putin asa scrie la el în  profil lol  lol  lol  lol