1 Editat de mirceajifcu (2011-04-19 16:04)

Subiect: Scufundari Egipt

Va recomand, iubitorilor de scufundari, sa vizitati Egiptul si ce e prin mare langa el, coralii sunt sub protectie nationala, esti arestat daca duci acasa scoici sau bucati de coral, de aceea arata formidabil. Am fost vara trecuta si ... vreau sa merg iarasi!!! Ultimele doua poze nu le-am facut eu, ci le-am primit pe cd... Mai multe sunt sigur ca se gasesc pe net! Oricum, merita experienta din plin!

Re: Scufundari Egipt

Un singur inconvenient a fost, tipul cu pozele a vrut 50 de euro pentru poze, si am luat pozele de sub apa de la cuplul cu care am fost, nu am acceptat sa fiu jefuit in halul asta! 10 poze cu ei, cd plin cu poze cu pesti neutral...

3

Re: Scufundari Egipt

S-a terminat rascola in Egipt? lol

Re: Scufundari Egipt

Anul trecut, inainte de rascoala. In statiuni nu e nici un bai, doar in cairo. Deci io va zic sincer acum in debandada smile) nu m-ash duce. Pana in 2007 se mergea in convoi paziti cu arme, vara trecuta era la tot pasul armata, dar acum ce o fi?

Re: Scufundari Egipt

mirceajifcu A scris:

Pana in 2007 se mergea in convoi paziti cu arme, vara trecuta era la tot pasul armata, dar acum ce o fi?

   Aaa nu e problema, au aparut acum niste jucarele de paintball o nebunie (poza de mai sus), iei una d-asta la tine, si cand apare Rambo Ucigaşu' ii tragi repede 2 bilute albastre si una galbena pe tricou... pfff, macar sa-l faci de rusine... mama lui de criminal lol
  Frumoase locuri ai mai vizitat dom' veterinar, mersi pentru poze :apl

Re: Scufundari Egipt

smile) Dl Ancistrus, mersi. Vazand partea asta de forum, am zis sa ma laud si eu smile)... Oricum, sa stii ca de aici mi-a revenit dragostea pentru acvarii si m-am gandit sa fac un coltisor din ce am vazut la mine acasa. Dar am decis sa incep cu apa dulce ca ... e mai usurel.
Iar legat de arme, nu e o problema, ca am permis de portarma, lunga si scurta, si pot sa iau asa ceva cu mine, dar in varianta semiautomata, reala smile)...

Re: Scufundari Egipt

mirceajifcu A scris:

Iar legat de arme, nu e o problema, ca am permis de portarma, lunga si scurta, si pot sa iau asa ceva cu mine, dar in varianta semiautomata, reala smile)...

   Eaa asa si eu am permis de grenada... lol, dar am zis sa fiu un pic mai flower power cu automatul ala de bilute de paintball

Re: Scufundari Egipt

Hahahahaha, bun atunci. Dar cred ca arma aia a de jucarie sad costa mai mult ca una reala smile) ... Daca ai noroc, cumperi un tun nemtesc smile) la 200 300 de euro de la un batranel ce nu mai vede sa traga ...

lol Cica permis de grenada... desi nu cred ca daca mergi acum o sa fie vre-o problema cu exploziile, ca daca ai noroc, ai parte si de unu care vine in fuga spre autobuz cu luminite si cabluri pe el smile)

9

Re: Scufundari Egipt

Cate kile de plumb folosesti cu neoprenul de 3mm?

Re: Scufundari Egipt

Cate trebuie  :fok . :fok