Subiect: Ferma de furnici

Buna tuturor  :fbr  am un Prieten care are 3 acvari 1 de 15 L altul de 45 L si unul de 150 L in primele 2 acvari Tine furnici  yikes  . In cel mare are un acvariu frumos cu pesti  :omfg


Acuma nu sunt eu fan  Furnici dar acolo e ceva de genu ca acvaristica  lol  are plante ....le amenajeaza se uita ce pamant este bun  yikes  sunt speci de furnici ( Rosi nu stiu numele  lol  )  iarna  le pune in casa  :omfg  (are capac din sticla nu pot sa iasa  ....(au aerisire chiar si termometru foarte ciudat  yikes  ) o sa revin cu niste poze  lol  lol spuneti voi ce parero aveti  :fo

2 Editat de Ancistrus (2011-04-20 00:58)

Re: Ferma de furnici

AquaFishing A scris:

am un Prieten care are 3 acvari 1 de 15 L altul de 45 L si unul de 150 L in primele 2 acvari Tine furnici

   Salut, daca sunt cu furnici (cu pamant) inseamna ca sunt terarii, acvariile sunt cu apa.

3 Editat de AquaFishing (2011-04-20 01:06)

Re: Ferma de furnici

Aici e cafeneaua si  e asta am scris aici sa va intreb ce parere a veti  :smoke  :smoke  normal ca sunt cu pamant ca doar nu INOATA - lol  lol

P.S: ma refeream ca si aici se planteaza se are grija exista speci ..se inmultesc

4 Editat de Ancistrus (2011-04-20 01:13)

Re: Ferma de furnici

AquaFishing A scris:

normal ca sunt cu pamant ca doar nu INOATA

   Am incercat sa-ti explic (ce mi-o fi venit nu stiu...) ca daca acele "recipiente" (acvarii cum le-ai spus tu wink) au pamant in ele se numesc terarii, daca aveau apa in ele se numeau acvarii, iar ce animele bagi in ele asta tine de tine, la o adica mai inoata si furnica lol ... oricum nimic nou in ceea ce spui, adica terariile se folosesc de cand lumea smile, tu ai vazut prima data asa ceva?

PS: O fi avut soparle acolo si de bine ce le-a ingrijit au mai ramas doar furnicile :-

5 Editat de AquaFishing (2011-04-20 01:23)

Re: Ferma de furnici

Nu cred  lol  lol  lol  lol  stiu ce sunt terarile  nu am inteles ce ai vrut sa spui ..Dar eu stiu ca exista ferme de viermi(care sunt crescuti pentru  a fi vanduti (momeala) dar ferma de furnici? ce venit scoti de aici? cine ar fi asa "TUTULUC" sa strice 2 acvari numai bune de pus pestisori:X pe asa ceva ..aa Stiu cine prietenul meu  :stupid

P.S: orice Gaza ..chiar si peste ce ii moare il taie diseca frumos si le pune l a furnici chiar si pe mine ma intreaba  :frog

Re: Ferma de furnici

AquaFishing A scris:

ferma de furnici? ce venit scoti de aici? cine ar fi asa "TUTULUC" sa strice 2 acvari numai bune de pus pestisori:X pe asa ceva ..aa Stiu cine prietenul meu

   Ma uimesti cu ceea ce spui, tu cu acvaristica vrei sa scoti vreun venit? Exista hobby-sti care cresc animale sau insecte/pasari din placere, daca tie astia iti par tutuluci atunci cred ca ai gresit forumul wink... si sa stii ca exista pasionati foarte mari de insecte, doar ca nu ii intelegi tu inca, furnicile reprezinta una dintre cele mai complexe si organizate colonii de insecte din lume, cele mai frumoase de studiat wink.

7 Editat de AquaFishing (2011-04-20 13:29)

Re: Ferma de furnici

Off nu ma intelege gresit nu vreau si nici nu scot vreun venit Dar tu ai spus nu am  mai vazut asa ferma  :omfg  :omfg  ......Pesti imi plac  nu vreau sa ii pun la crescut si sa ii vand  :omfg  .Am formulat eu gresit aseara era noapte  si eu Eram cam Asa  yikes  dupa 6 minute eram asa  (:|   iar acum  :smoke  Fresh  lol  lol



P.S: poate imi fac si eu o  ferma  lol  lol

Re: Ferma de furnici

Super.....tu poti creste Blatta orientalis.......se inmultesc rapid , sunt frumosi, nepretentiosi, nu necesita mancare speciala.
,,Ce venit iti pot aduce``......esti beton.<Gura pacatosului, adevar graieste> :apl

AquaFishing A scris:

Nu cred  lol  lol  lol  lol  stiu ce sunt terarile  nu am inteles ce ai vrut sa spui ..Dar eu stiu ca exista ferme de viermi(care sunt crescuti pentru  a fi vanduti (momeala) dar ferma de furnici? ce venit scoti de aici? cine ar fi asa "TUTULUC" sa strice 2 acvari numai bune de pus pestisori:X pe asa ceva ..aa Stiu cine prietenul meu  :stupid

P.S: orice Gaza ..chiar si peste ce ii moare il taie diseca frumos si le pune l a furnici chiar si pe mine ma intreaba  :frog

Re: Ferma de furnici

Mai greseste si omul cateodata putin cateodata mult  :scool