Subiect: Pastravi de ... doi metri

Saptamana trecuta am mers pe langa Moosbach la pescuit si ... am prins pestisorii de aur! Cel putin un metru fiecare  lol

Re: Pastravi de ... doi metri

CATE kg a avut 1 ? la ce ai dat? au tras repede?  : :omfg omfg

3

Re: Pastravi de ... doi metri

Domnu pescar si eu am cateva intrebari ,i-ati pescuit din magazin  lol ?
Chiuveta dumneavostra are un metru latime? ca pare la fel de mare ca chiuveta  :pp daca da ,eu zic sa le amenajati un mic pond in chiuveta aia  lol .
Sper sa prindem si noi niste pastravi mai mari ca ai dumneavoastra ca sa va intrecem sa ne dati reteta monturi si nadei :pls  smile)

Re: Pastravi de ... doi metri

Mai degraba par pozati langa cada de baie (de inox evident, doar este in Germania), si zic ca au chiar mai mult de 1 metru... si undeva pe la 12-14 kg. Ca momeala sigur a folosit iepure intreg - cum se procedeaza: se ia iepurele din cusca, ii legi urechile de linia cu care vei pescui, si cand dai cu el strigi: "achtuuung!!!"... dar trebuie sa-l arunci repede ca fuge lol

5

Re: Pastravi de ... doi metri

Ancistrus A scris:

Mai degraba par pozati langa cada de baie (de inox evident, doar este in Germania), si zic ca au chiar mai mult de 1 metru... si undeva pe la 12-14 kg. Ca momeala sigur a folosit iepure intreg - cum se procedeaza: se ia iepurele din cusca, ii legi urechile de linia cu care vei pescui, si cand dai cu el strigi: "achtuuung!!!"... dar trebuie sa-l arunci repede ca fuge lol

Suuuuuuuuuuper!!! lol

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

Re: Pastravi de ... doi metri

bradraqua A scris:
Ancistrus A scris:

Mai degraba par pozati langa cada de baie (de inox evident, doar este in Germania), si zic ca au chiar mai mult de 1 metru... si undeva pe la 12-14 kg. Ca momeala sigur a folosit iepure intreg - cum se procedeaza: se ia iepurele din cusca, ii legi urechile de linia cu care vei pescui, si cand dai cu el strigi: "achtuuung!!!"... dar trebuie sa-l arunci repede ca fuge lol

Suuuuuuuuuuper!!! lol


Criminalilor  :fcry  :fcry  Eu am  lovit cu masina un IEpure  :omfg  (era gras l-am bagat in masina si acasa  am mancat bine)


Mai bine incercati sa dati la COADA de pisicsa  :fp  Se prinde usor:D ( curatati bine de PAR )

Re: Pastravi de ... doi metri

Ancistrus A scris:

Mai degraba par pozati langa cada de baie (de inox evident, doar este in Germania), si zic ca au chiar mai mult de 1 metru... si undeva pe la 12-14 kg. Ca momeala sigur a folosit iepure intreg - cum se procedeaza: se ia iepurele din cusca, ii legi urechile de linia cu care vei pescui, si cand dai cu el strigi: "achtuuung!!!"... dar trebuie sa-l arunci repede ca fuge lol

HahahHa ma doare burta cat am ras!!! Tre să  te informez ca sunt pozati lângă bazinul de de spălat  animalele tăiate la abator si până acolo i-am  dus cu remorca.  Buretele pus ca si comparaţie e de 15 cm cel puţin. Măsurat, cel mai mare a avut 1,34m.

Re: Pastravi de ... doi metri

geo.baj A scris:

Domnu pescar si eu am cateva intrebari ,i-ati pescuit din magazin  lol ?
Chiuveta dumneavostra are un metru latime? ca pare la fel de mare ca chiuveta  :pp daca da ,eu zic sa le amenajati un mic pond in chiuveta aia  lol .
Sper sa prindem si noi niste pastravi mai mari ca ai dumneavoastra ca sa va intrecem sa ne dati reteta monturi si nadei :pls  smile)

Am dat la blinker in rau lângă mine, Pfreimd. Am prins doar atatia ca cică ceva corporate au făcut ravagii.  lol Lasând gluma, aici dimensiunea minimă la pastrav e 60 cm. Si io am fost cu ăla mare aproape la limită.