1

Subiect: Alegerea reductorului de CO2 - ajutor

Intentionez sa cumpar un reductor de CO2 doar ca nu ma pot decide asupra una din firmele acestea: Dennerle , Dupla , Aqua Medic . Imi puteti recomanda chiar si anumite modele de la aceste firme . Am nevoie urgent de sfaturi pentru a pune iar in functiune instalatia de CO2 .

Re: Alegerea reductorului de CO2 - ajutor

Care il ai mai aprope sau care ti-l permiti. Daca are manometre pentru presiunea mare si cea mica si robinet de reglaj fin se incadreaza in standard acvaristic superior. Go for it.

Re: Alegerea reductorului de CO2 - ajutor

salut! te-as sfatuii sa-ti iei dintre dennerle si dupla, aqua medic au ceva probleme, am si eu si a trebuit sa-l schimb. momentan am unul dennerle second hand dar merge super.

4

Re: Alegerea reductorului de CO2 - ajutor

Eu pun un semn de "egal" intre parerile despre Aqua Medic si parerile despre filtrele Tetratec. Atit reductoarele cit si filtrele producatorilor respectivi, avind preturi mai mici, deci fiind cumparate in numar incomparabil mai mare, este firesc sa creasca si numarul cumparatorilor nemultumiti de eventualele defectiuni.
   Nu spun ca nu exista o diferenta calitativa dar nu cred ca este foarte mare. Am doua reductoare Aqua Medic si functioneaza perfect de ani de zile. Nu am vazut nicio diferenta intre ele si cel de-al treilea - JBL.

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

5

Re: Alegerea reductorului de CO2 - ajutor

Am facut comanda de un reductor Dupla in final. Multumesc pentru sfaturi .