Re: O dubla Rapid-Steaua in 4 zile

Si steaua a avut o galerie superba, pacat ca nu prea le prieste aerul de giulesti ^:)^  ^:)^  ^:)^  ^:)^  ^:)^  ^:)^  ^:)^  ^:)^  ^:)^  ^:)^  ^:)^  ^:)^  ^:)^  ^:)^  ^:)^  ^:)^  ^:)^

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

22

Re: O dubla Rapid-Steaua in 4 zile

Si pacat ca Rapidului nu-i priesc meciurile eliminatorii cu STEAUA (vezi Cupa UEFA)  :sok

23

Re: O dubla Rapid-Steaua in 4 zile

pacat ca steaua are doar un jucator bun...Tatarusanu big_smile

24

Re: O dubla Rapid-Steaua in 4 zile

Pacat ca nu suntem in stare sa facem ce fac alti spectatori si alte galerii! Si ma refer la toate echipele noastre.
Este ceva ce ma intriga la culme! Astia care joaca in teren, se cearta, se scuipa, isi dau coate, si dupa meci merg, beau si se distreaza impreuna. Suporterii continua ,,meciul,, si apoi, fara a avea vreun avantaj!

25

Re: O dubla Rapid-Steaua in 4 zile

costyy_78 A scris:

pacat ca steaua are doar un jucator bun...Tatarusanu big_smile

care face cat tot Rapid-ul

Re: O dubla Rapid-Steaua in 4 zile

Parca s-a mai terminat inca un meci steaua-Rapid si cica unu Pancu l-a invins pe marele Tatarusanuuuu. Tot vorbe  ^:)^  ^:)^  ^:)^

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

27

Re: O dubla Rapid-Steaua in 4 zile

si parca se mai aude ca steaua n a mai batut pe RAPID la ei acasa de....9 ani...incet incet copiii o sa si intrebe parintii cand au castigat ultima data smile
si poate au onoarea sa le spuna ca atunci cand nu sunt in stare apeleaza la valize si brichete

0749.650.678

28

Re: O dubla Rapid-Steaua in 4 zile

Si tot copii , o sa intrebe cand au jucat dinamo si rapid ultima data in "Shampions lig" , ei inca se antreneaza si o sa o faca mult de acum inainte ...Iar despre brichete ... aruncati voi cu scaune cu pietre in arbitri , ucidetii , asa aratati voi civilizatie ...   :apl  :apl
Sincere felicitari !

Doua culori ce le ador

Re: O dubla Rapid-Steaua in 4 zile

Traiasca Valentin Ceausescu

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

30

Re: O dubla Rapid-Steaua in 4 zile

...si totusi jucara-m  prin C.L. si dupa Valentin. Adica si dupa ce am luat chestia aia numita CUPA CAMPIONILOR EUROPENI! smile

31

Re: O dubla Rapid-Steaua in 4 zile

Nu vad cum conducea acum 2-3 ani Valentin Ceausescu  :fok  pe vremea aia cand Porcea se antrena si isi dadea cu mingia in nas sau cadea cu fileul  :stupid  lol  ^:)^

Doua culori ce le ador

Re: O dubla Rapid-Steaua in 4 zile

Vorbim de era cand echipele bolsevice beneficiau de avantajele bine stiute, vb de vremea de dupa lovitura de stat cand echipele bolsevice au ramas cu jucatorii nationalei (adusi cu japca)si arenele gata facute, vb de vremea cand fotbalistii dadeau suturi in cur arbitrilor fara sa fie macar avertizati, vb de vremea cand meciurile tineau cate 124 de minute pana inscria steaua, de vremurile cand jucatorii Rapidului, erau arestai inaintea meciurilor cu dinamo, vb de o istorie pe care nu vreti sa o recunoasteti.
Apoi ne intoarcem in zilele noastre, vezi cazul bricheta scor 1-0(cate meciuri de atunci s-au mai decis la masa verde pt torte, brichete sau alte obiecte?), cu un an inainte suporterii stelei au devastat un sctor intreg de scaune si l-au aruncat in teren dar nu a vazut observatorul si nici arbitrul acelei partide, un an mai tarziu pe ghencea Sapunaru a primit un surub in cap (sangera, in comparatie cu arbitrul bricheta) dar arbitrul a zis ca avenit cu surubul de acasa, vezi cazul mimi si ciobanul cand au refuzat sa dea bilete pe motiv ca ma injura ai mei sa ma mai injure si altii (cand o parte a galeriei Rapidiste si-au cumparat bilete si au venit in ghencea sa isi incurajeze echipa, fara sa injure, au fost evacuati pe motiv ca nu au voie sa strige, Hai Rapid)? Astea se considera abuzuri?
Iar cupa despre care voi vb, o putea castiga si Aversa sacele daca Valentin Ceausescu tinea cu ei. Ati uitat cazul Gica Popescu, cazul Hagi.
Daca vreti sa vb de istorie putem sa vorbin, dar nu de aceea facuta in zilele noastre de Becali tv zis si gsp.
Si acum vine intrebarea, voi cat mai suportati sa fiti umiliti de un cioban?
Unde este mandria voastra de oameni?
Va place sa fiti carpele lui, sa faca ce vrea cu voi? Sa nu uitati sa il "rugati frumos sa ramana in ghencea"  ^:)^  ^:)^  ^:)^
Cat despre confruntarile Rapid-steaua nu puteti sa va mandriti decat cu acea calificare din uefa, calificare cat se poate de norocoasa, sa nu uitati ca nu ati jucat nimic atunci, iar in ultima repriza din dupla ati facut febra la fese de cate ocazii a avut Rapidul, ca mai tarziu sa faceti tara de ras, pt. detali cauta in google Macarone.
Pe cand noi avem in palmares dupa asazisa revolutie o super cupa 5-0, in campionat un 5-1 si exemplele pot continua. Iar poza este o gluma proasta. ^:)^  ^:)^

Deci? Hai sa vb despre femei, ce zici? ^:)^  ^:)^  ^:)^

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

Re: O dubla Rapid-Steaua in 4 zile

ciprian01 A scris:

...si totusi jucara-m  prin C.L. si dupa Valentin. Adica si dupa ce am luat chestia aia numita CUPA CAMPIONILOR EUROPENI! smile

nea cipriane tu ai gresit postul, nu ai fost in viata ta pe ghencea, cum putem sa vb noi de fotbal? ce iti mai face acvariul?

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

34

Re: O dubla Rapid-Steaua in 4 zile

LOL!
Care dintre ele ca am mai multe!

Am 2 marine.
Mai fac unul zilele urmatoare.

Mai am unul prin sufragerie de ornament.
In alta camera mai sunt cateva cu pestii pt reprodus.
Si mai este unul, mare si umplut cu apa, etc! Asteapta ceva discusi salbatici...! Te bagi!? smile

Re: O dubla Rapid-Steaua in 4 zile

ciprian01 A scris:

LOL!
Care dintre ele ca am mai multe!

Am 2 marine.
Mai fac unul zilele urmatoare.

Mai am unul prin sufragerie de ornament.
In alta camera mai sunt cateva cu pestii pt reprodus.
Si mai este unul, mare si umplut cu apa, etc! Asteapta ceva discusi salbatici...! Te bagi!? smile

vezi, aici este o materie despre care putem vorbi, se pare ca la ora asta nu ai lipsit ^:)^  ^:)^  ^:)^  lasa fotbalul pentru altii  lol  lol  lol

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

36

Re: O dubla Rapid-Steaua in 4 zile

Daca e sa o rumegam la rece , Dinamo , rapid si Steaua au fost sustinute pe vremea comunismului, de transporturi de ministerul de interne de armata ... De ce o dati cotita ca numai steaua a avut  beneficii pe timpul bolsevicilor .. eu oricum n-am prins vremea aia asa ca... si daca e sa fim realisti steaua a fost peste dinamo din toate punctele de vedere in actuala stagiune (in meciurile directe ma refer).. doar ca au avut foarte mare sansa in ambele partide .. daca o sa te uiti pe statistica meciurilor ai sa-mi dai dreptate .. Dar noi oricum pe 7 mai sarbatorim CUPA CAMPIONILOR EUROPENI si dinamo pe 10 mai (daca tin eu minte) sarbatoresc arderea peluzei din Ghencea .. foarte tare , cea mai mare mandrie smile)) :apl  :apl ... SIngura bucurie a rapidistilor si dinamovistilor sunt infrangerile stelei ...

Doua culori ce le ador

Re: O dubla Rapid-Steaua in 4 zile

Atunci cand ministerul transporturilor sustinea Rapidul ei jucau mai mult in B datorita lozincilor ce se strigau la meciurile Rapidului "Van Basten si Gullit nu sunt membri de partid", "Valentine nu uite ne p.... pe steaua ta", "noi il dam pe Damaschin, voi il dati pe Valentin", "Camataru Rodion, asta-i gheata nu-i soson" si aici pot continua lozincile anti comunism si comunistii. Dar se pare ca erai mult prea mic pe vremea aceea cand pe ghencea la fiecare meci gaseasi 20.000 de soldatei care incurajau echipa "ura, ura ,ura". Cat despre statistica dintre Dinamo si steaua de anul acesta, din cate stiam eu fotbalul se joaca pe goluri, restul este statistica. Iar despre sarbatorirea cupei probabil ca o sa o sarbatoriti si la 105 ani, Barsa sau Milan ce sa mai faca?

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

38

Re: O dubla Rapid-Steaua in 4 zile

Ia uite-l ce rau este! Mai mai sa se duca in galeria rapidului si sa sarbatoreasca meciul in care au batut Steaua cu 5-0! Vesnica si unica saratoare...! :0

Re: O dubla Rapid-Steaua in 4 zile

ciprian01 A scris:

Ia uite-l ce rau este! Mai mai sa se duca in galeria rapidului si sa sarbatoreasca meciul in care au batut Steaua cu 5-0! Vesnica si unica saratoare...! :0

Cipriane iar intri tata pe taramuri miscatoare?

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

40

Re: O dubla Rapid-Steaua in 4 zile

acvariidevis A scris:

Atunci cand ministerul transporturilor sustinea Rapidul ei jucau mai mult in B datorita lozincilor ce se strigau la meciurile Rapidului "Van Basten si Gullit nu sunt membri de partid", "Valentine nu uite ne p.... pe steaua ta", "noi il dam pe Damaschin, voi il dati pe Valentin", "Camataru Rodion, asta-i gheata nu-i soson" si aici pot continua lozincile anti comunism si comunistii. Dar se pare ca erai mult prea mic pe vremea aceea cand pe ghencea la fiecare meci gaseasi 20.000 de soldatei care incurajau echipa "ura, ura ,ura". Cat despre statistica dintre Dinamo si steaua de anul acesta, din cate stiam eu fotbalul se joaca pe goluri, restul este statistica. Iar despre sarbatorirea cupei probabil ca o sa o sarbatoriti si la 105 ani, Barsa sau Milan ce sa mai faca?

Scuza-mi naivitatea, jucati maine seara cumva ?