Subiect: Overdraft BRD, a luat cineva?

A solicitat cineva dintre voi overdraft la BRD vreodata?
As vrea sa ma ajute cu niste informatii daca se poate. De la banca nu pot obtine detalii pana luni si este destul de urgent!

Re: Overdraft BRD, a luat cineva?

salut,daca cardul este de salariu poti lua pana la 6 salarii
la 60 milioane comisionul pe luna este cam de 80-100 ron

Re: Overdraft BRD, a luat cineva?

Am mers miercuri la ei, am depus toate actele, Am semnat contractul si ei au stampilat fecare pagina. Iar tipul de acolo mi-a spus ca vineri sau luni voi avea banii in cont.

Vineri nu ii aveam iar luni urmeaza. Este card de salariu.
Ma gandesc ca daca nu se aproba, sau intervenea vreo problema m-ar fi sunat, nu?!

Ideea este ca am nevoie de bani si sunt strest ca astia nu imi dau nici luni si nici nu ma anunta...! Cred ca ar fi avut timp 3 zile pana acum sa o faca sa u sa verifice suplimentar.

Re: Overdraft BRD, a luat cineva?

normal ar trebui sa te sune indiferent de rezolutie,cand este vorba de bani normal sa stai mai stresat.
sper sa ti vireze banii luni(dar greu cu datul inapoi)
Bafta

Re: Overdraft BRD, a luat cineva?

Au zis acolo ca vineri sau luni sunt pe card! Nu e suma mare! Doar stresul...! smile
Eu speram sa fie de vineri pt ca imi trebuie luni! Si acum am gandesc ca imi dau astia vreun tel sa imi spuna ca nu se aproba! De-ar fi dat pana vineri (ma gandesc ca aveau suficient timp sa analizeze mai mult decat au facut-o cat am fost eu in banca), aveam timp sa fac ceva ca sa rezolv.
Multumesc!

Re: Overdraft BRD, a luat cineva?

Salut Cipriane,ce ai facut?ai luat banii?i ai cheltuit deja?
O zi buna

Re: Overdraft BRD, a luat cineva?

salut,
nu i-am cheltuit pt ca nu i-am luat.
luni i-am sunat eu si i-am intrebat care este situatia. nu ced ca aveau de gand sa ma sune, cu atat mai mult cu cat mi-au dat imediat raspunsul.
nu ma ,,calific,, pt ca am salariu mic si contract pe o perioada determinata...de 5 ani! desi ratele se incadrau si aveau posibilitatea sa imi retina direct de pe cardul de salariu!
asta e...!

Re: Overdraft BRD, a luat cineva?

Tocmai daia am plecat de la ei,sunt neseriosi,aroganti si parca nu le dai inapoi dublu si ceva
Bafta

Re: Overdraft BRD, a luat cineva?

Multumesc.
Eu acolo iau salariu de 7 ani...!
Ma gandeam ca ajuta. In alte parti nu am oricum nicio sansa!