1

Subiect: Diandra forest

Salutare,

Dupa ce am asteptat o vreme si m-am tot minunat de alte acvarii (jurnale) m-am hotarat sa imi deschid si eu propriul jurnal  cool

ACVARIUL ..............75 lungime, 35 latime si 35 inaltime, sticla de 6
LUMINA ................tuburi T5 de 24w, 1 buc Aquamedic Reef White + 2 buc Aquamedic Plant grow
FILTRARE..............1 filtru extern TETRATEC EX600
CO2...................bomba
SUBSTRAT..............pietris de rau fara substrat fertilizant
FERTILIZARE...........Micro de la Marian, NO3 si PO4 de la Claudiu, iar suplimentare carbon lichid Easy Life Easy Carbo
PLANTE................Didiplis Diandra, Micranterum, Limnophila aromatica, Mayaca fluviatilis, Blyxa japonica si Staurogyne repens
DECOR.................o cioata primta de vreun an de la prietenul Mogo wink
PESTI.................Emperor tetra, Callistus, Rasbora, Ramirez, Ancistrusi, Labeo bicolor, otocinclus si Neoni
NEVERTEBRATE..........2 buc melci Anetome Helena, creveti amano si red cherry

Cam atat am avut de spus, iar acum urmeaza pozele. Astept pareri de la voi si totodata critici  :stupid

2

Re: Diandra forest

Sti cum se zice  ,, Ce este frumos si lui Dumnezeu ..... ,, acvaristica se face cu fapte , poze, filmari . Si mai ales cu modestie .

Felicitari !!!

M-am saturat de-atata lasitate in poporul asta !

3

Re: Diandra forest

clau_74 A scris:

Sti cum se zice  ,, Ce este frumos si lui Dumnezeu ..... ,, acvaristica se face cu fapte , poze, filmari . Si mai ales cu modestie .

Felicitari !!!

multumesc. curand va urma o mica tunsoare a didiplisului, dupa care vor urma niste poze si o filmare wink

Re: Diandra forest

salut si felicitari pt setup. cati watti ai in total?

Pescar hoinar

5

Re: Diandra forest

LupuMoralist A scris:

salut si felicitari pt setup. cati watti ai in total?

72 w

6

Re: Diandra forest

o mica filmare cu acvariul meu wink

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=sTjqB2RJbEI[/youtube]

7

Re: Diandra forest

Foarte frumos   :apl  , dar am o intrebare...

Tu ai background negru ?

8

Re: Diandra forest

sDarius A scris:

Foarte frumos   :apl  , dar am o intrebare...

Tu ai background negru ?

da...autocolant

Re: Diandra forest

reusit acvariul, daca vrei iti poti face un album cu acvariul tau aici http://www.acvariidevis.ro/edit/ va fi prezentat mult mai estetic si il poti arata prietenilor mult mai usor

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.