Subiect: Prezentare

Salut! Numele meu este ciprian si sunt acvarist...

Bazinul meu:  400 l, iluminare 4x54W (JBL Solar Color, Osram 830, 865, 965), CO2 la butelie, plante diverse si nu f. sofisticate, pesti: somni de sticla, otocinclus, kuli, xipho de vreo 3 feluri, molly, guppy, neoni albastri si rosii, RCS, nerita, helena, pomaceea...

1. Bazin:   126 L, filtru intern Aquaball 2210 (180-550 l/h), incalzitor 100 W Jager, CO2 – bomba DIY, reactor CO2 JBL, iluminare T8 2x18w (in curs de modificare spre T5 2x28w)
Substrat:   JBL Aquabasis, cuartita
Decor:   vita de vie, pietre de rau

2

Re: Prezentare

ciprianm.2008 A scris:

Salut! Numele meu este ciprian si sunt acvarist...

Bazinul meu:  400 l, iluminare 4x54W (JBL Solar Color, Osram 830, 865, 965), CO2 la butelie, plante diverse si nu f. sofisticate, pesti: somni de sticla, otocinclus, kuli, xipho de vreo 3 feluri, molly, guppy, neoni albastri si rosii, RCS, nerita, helena, pomaceea...

Bine ai venit, asteptam poze...

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

3

Re: Prezentare

Acvariul lui Ciprian e superb .
L-am vazut si ...  :s)  am ramas cu gandul la el de atunci

4

Re: Prezentare

Sper ca nu. Dar la ce stiu, se poate ca Ciprian sa fie ocupat zilele astea, asa ca o sa revina cu poze big_smile

5

Re: Prezentare

plush A scris:

Sper ca nu. Dar la ce stiu, se poate ca Ciprian sa fie ocupat zilele astea, asa ca o sa revina cu poze big_smile

Eu nu ma multumesc cu declaratiile "purtatorului de cuvint"! lol

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

Re: Prezentare

am facut un album cu o descriere mai detaliata si o poza mai veche; sper sa-mi fac timp si pt ppoze mai noi, desi acum sunt cam decimate plantele, ca am avut o invazie de alge...

1. Bazin:   126 L, filtru intern Aquaball 2210 (180-550 l/h), incalzitor 100 W Jager, CO2 – bomba DIY, reactor CO2 JBL, iluminare T8 2x18w (in curs de modificare spre T5 2x28w)
Substrat:   JBL Aquabasis, cuartita
Decor:   vita de vie, pietre de rau