1 Editat de lisandram (2011-08-22 16:55)

Subiect: hrana in timpul concediului

va salut! in sept. urmeaza sa plec 2 sapt in concediu, cum si cu ce ar trebui sa hranesc pestii? am vazut prin mag capsule cu mancare ce asigura hrana pestilor intre 3 - 15 zile. ce parere aveti si ce imi recomandati? hranitorul automat este exclus din lipsa fondurilor smile in acvariu am xifo, neoni, endleri, khulii, sanitari si creveti RCS

Re: hrana in timpul concediului

salut. nu ai nici-un vecin de incredere?
am vazut in hornbach berceni capsule pt doua saptamani

Pescar hoinar

Re: hrana in timpul concediului

am vazut si eu capsulele in HB dar nu stiu cat sunt de bune, nu vreau sa ma intorca ac si sa gasesc pesti cu burta in sus sau apa ca laptele smile

4

Re: hrana in timpul concediului

lisandram A scris:

va salut! in sept. urmeaza sa plec 2 sapt in concediu, cum si cu ce ar trebui sa hranesc pestii? am vazut prin mag capsule cu mancare ce asigura hrana pestilor intre 3 - 15 zile. ce parere aveti si ce imi recomandati? hranitorul automat este exclus din lipsa fondurilor smile in acvariu am xifo, neoni, endleri, khulii, sanitari si creveti RCS

   Iti pot imprumuta un hranitor automat.

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

Re: hrana in timpul concediului

bradraqua A scris:
lisandram A scris:

va salut! in sept. urmeaza sa plec 2 sapt in concediu, cum si cu ce ar trebui sa hranesc pestii? am vazut prin mag capsule cu mancare ce asigura hrana pestilor intre 3 - 15 zile. ce parere aveti si ce imi recomandati? hranitorul automat este exclus din lipsa fondurilor smile in acvariu am xifo, neoni, endleri, khulii, sanitari si creveti RCS

   Iti pot imprumuta un hranitor automat.

iti multumesc f mult! intre timp am vb azi cu niste prieteni si i-am convins sa vina 1 data pe zi sa le dea de mancare pestilor. presupun ca este suficient 1 data pe zi chiar daca eu le dadeam de 2 ori uneori chiar de 3

Re: hrana in timpul concediului

Este suficient sa-i hranesti si odata la 2-3 zile, sau poate chiar mai recomandat, avand in vedere ca nu mai faci igienizarea acvariului 2 saptamani wink.
   Sa vezi ce mancaciosi ii gasesti cand te intorci acasa lol

Re: hrana in timpul concediului

da...si daca de foame se da xifo la RCS sau la puii de endleri?

Re: hrana in timpul concediului

lisandram A scris:

da...si daca de foame se da xifo la RCS sau la puii de endleri?

   Se da si daca este satul ^:)^... dar asta este alta discutie, gen:
Intrebare: "xipho sunt compatibili cu RCS?"
Raspuns: "Nu, pentru ca ajung si la 12-13 cm (femelele)"