21

Re: Cu ce pesti sunt compatibili red chery

Pop Remus A scris:

in acvariu ne mai este amonia putin 0,1-,.2 si este in scadere pt ca fac schimburi de apa si adaug in acvariu sera bio nitrivec care are coloni de bacteri si ajuta la ciclarea acvariului mai repede

   Asa da, bravo :apl, si bagi si Biotopol in apa de schimb, nu?

22

Re: Cu ce pesti sunt compatibili red chery

:apl

23

Re: Cu ce pesti sunt compatibili red chery

:apl

24

Re: Cu ce pesti sunt compatibili red chery

da da bag si biotopol

25

Re: Cu ce pesti sunt compatibili red chery

Aviz amatorilor... se stiu ei care sint, parca de prin Mangalia...! wink
   Ma intreb cum ar arata forumul asta, in cazul in care, discutiile s-ar purta numai intre useri ca cei doi, de mai sus (se stiu ei!) lol Unul din ei se crede la teatru, aplauda de i s-au inrosit palmele! lol

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

Re: Cu ce pesti sunt compatibili red chery

plush A scris:

Astepti perioada de ciclare ( 2 , 4 sau 6 saptamani - depinde de parerea fiecaruia ) si apoi bagi pestii inapoi

Perioada de ciclare nu tine de pareri , ci de "parerea" testelor de apa wink. Eu cand am ciclat acvariul am dus toti pestii in shop, am platit "chirie" si cand s-a terminat ciclarea ... i-am vandut pe toti prin intermediul aceluiasi shop si mi-am luat piranha.  lol

27

Re: Cu ce pesti sunt compatibili red chery

bradraqua A scris:

Ma intreb cum ar arata forumul asta, in cazul in care, discutiile s-ar purta numai intre useri ca cei doi, de mai sus (se stiu ei!) lol Unul din ei se crede la teatru, aplauda de i s-au inrosit palmele! lol

   Flower power, ce mai... lol

Re: Cu ce pesti sunt compatibili red chery

M-am uitat 10 secunde la poza aia a ta Cristi si au inceput sai mi curga ochii  lol  lol ! Cand am iesit din "trip" am inceput sa caut VW Transporter cu flori desenate pe el  si dealeri de "flower power" pe net.