Subiect: salut

salut am si eu un acvariu de 40 l si azi iam cumparat un filtru de apa care si oxigeneaza apa scotand niste bule fine un termometru un incalzitor si o punga de 5 kg de pietris ..... ce ar mai trebui sa cumpar ca pesti care vor urma sa vina sa traiasca cum trebuie???...... aaa si vreau sa pun si niste plante vi ce fel de plante imi recomandati??

Re: salut

salut si bine ai venit. iti recomand sa te apuci de citit cam toate subiectele care sunt fixate in paginile acestui forum. dupa aceea ne spui ce filtru ti-ai luat si va trebui sa ai rabdare cateva saptamani inainte sa pui pestii. nu pune plante pana nu citesti de fertilizare. spor la lectura

Pescar hoinar

Re: salut

poi azi cand am cumparat acestea cel de la magazin mai dat o solutie si mai spus sa o bag in apa ca se cicleaza acvariul mai repede in 2 -3 zile mia spus

Re: salut

eu cyborg A scris:

cel de la magazin mai dat o solutie si mai spus sa o bag in apa ca se cicleaza acvariul mai repede in 2 -3 zile mia spus

   Salut... cyborg lol, nici un acvariu nu se cicleaza in 3 zile, mai ales daca ti-a zis cel de la magazin... deci va trebui sa ai rabdare, iar la fel ca si colegul @LupuMoralist iti voi ura lecturare placuta:
http://www.acvariidevis.ro/forum/topic/ … apa-dulce/

LupuMoralist A scris:

nu pune plante pana nu citesti de fertilizare

   Acvariul lui este la ciclat, deci sa puna plante... chiar cat mai multe, nu asta ai vrut sa-i spui?

Re: salut

da asa am sa fac sa citesc ca nah... asa e la inceput pana am cateva cunostinte in domeniu

6

Re: salut

Ai deschis doua subiecte, la doua rubrici diferite dar care sint asemanatoare. Te sfatuiesc sa pastrezi subiectul de la incepatori, aici la prezentare vei putea posta, cind acvariul va avea ceva vechime, iar intrebarile tale nu vor fi in exclusivitate, de incepator.

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!