1

Subiect: Taiat Geam 8mm

Salut,
Am si eu nevoie de ajutor pentru a taia doua foi geam de 8mm, is mai mari decat am eu nevoie, si nu stiu unde le pot taia.
Am incercat eu sa tai cu "instrumentu" X cu cap diamantat (nu stiu cum se numeste) pe un geam care oricum il aruncam, tot de 8mm si nu era taietura dreapta:(.

Cine ma poate ajuta si pret..?

Multumesc ptr ajutor

me_gaton@yahoo.com / 0761817997 / Drumul Taberei (Afi Palace)

2

Re: Taiat Geam 8mm

Nimeni nu ma poate ajuta?:(

me_gaton@yahoo.com / 0761817997 / Drumul Taberei (Afi Palace)

Re: Taiat Geam 8mm

Nu ai in zona nici un producator de geam termopan? la ei poti apela sa te rezolve

4

Re: Taiat Geam 8mm

Sos Giurgiului - str Ghimpati  , la Cristal Brad . Meseriasi !

--- pe undeva in Rahova ---

5

Re: Taiat Geam 8mm

Da, stiu de cristal brad, am un preten de lucreaza acolo, da si pretu e pe masura:(

me_gaton@yahoo.com / 0761817997 / Drumul Taberei (Afi Palace)

6

Re: Taiat Geam 8mm

Ar merge sa tai cu aparat de taiat gresia sau cu flexu cu disc diamantat?:d

me_gaton@yahoo.com / 0761817997 / Drumul Taberei (Afi Palace)

Re: Taiat Geam 8mm

am fost la un depozit sa imi taie cateva fasii de geam. au folosit un dispozitiv mic de metal, ca un pix ascutit, cu care au zgariat geamul si apoi au desprins fasia manual. depozitul e pe str toporasi. sunt ok baietii de acolo, le lasi "de o bere"

Pescar hoinar

8

Re: Taiat Geam 8mm

aha, pei dispozitiv de genu ala am si eu, numai ca nu am reusit sa tai cu el, am facut proba pe un geam de nu aveam nevoie, si taietura nu e perfect dreapta:(
Bine probabil ca ei au "pixul" acela ceva mai profi;))

me_gaton@yahoo.com / 0761817997 / Drumul Taberei (Afi Palace)

9 Editat de catalin42 (2011-09-15 23:29)

Re: Taiat Geam 8mm

Sautare! Deci eu ma ocup cu termopane si mi-am cumparat un "diamant" cu rezervor pentru taiat sticla in care am pus ulei de mecanisme fine din acele ptr masina de cusut si cu un echer sau un coltar poti taia foarte drept sticla , eu am taiat de 6 si duplex 4x4 si a iesit foarte bine taietura sunt din ceva material ca bronzul  si randalinate acele instrumente de taiat si costa cam 10 ron
Acel aparat de taiat are o rola nu varf diamantat" mai poti da cu o carpa inmuiata in motorina pe suprafata de taiat daca nu ai diamant cu rezervor si va merge foarte bine iti spun eu din experientza

10

Re: Taiat Geam 8mm

Salut,
Ahaaa, uite asa am sa fac, proba o facusem asa direct, fara sa sterg cu ceva geamu.
Multumesc pentru sfat, am sa incerc si revin daca am reusit sau nu:P

me_gaton@yahoo.com / 0761817997 / Drumul Taberei (Afi Palace)