Re: acvariu marin

sa inteleg ca vietuitoarele le scoti la vanzare?

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

42 Editat de dodoxk (2012-02-01 15:57)

Re: acvariu marin

nu pentru ca ma apuc sa fac un acvariu dar mai mic  lol
de 150 l sau 200 l maxim :s)

43 Editat de dodoxk (2012-08-06 13:02)

Re: acvariu marin

Asa cum am specificat in celalant topic, tot sa mutat inapoi in acvariul cel mare, acum  mai sint mici retusuri de facut si va urma si o sedinta foto cit de curind  :apl

44

Re: acvariu marin

Hai cu pozele !

ACVARIU 112 L-Kribi,Sterbai
ACVARIU 45 L-Creveti,Boraras,Endleri
REEF  65 L

45

Re: acvariu marin

stai sa-l aranjez putin si imediat vin si pozele
abea  am facut un mic aranjament ma chinue talentu acum  mad  rabdare  :smoke  :smoke

46

Re: acvariu marin

Asa cum am promis am sa pun citeva poze.
cam tirziu din 2-3 zile sau facut 2 saptamini asta e timpul liber

47 Editat de dodoxk (2012-09-01 00:24)

Re: acvariu marin

Pentru ca nu se vede mai nimic in cle 2 poze am sa pun mai multe poze cu acvariul pe bucati mai mici se vad mult mai bine
Sper sa va placa eu mor dupa cei 2 gobi din penultimul rind de poze

48 Editat de dodoxk (2012-08-31 23:48)

Re: acvariu marin

azi sa intimplat o ciudatenie am gasit pe jos in casa al meu yellow wrasse

49

Re: acvariu marin

Imi pare rau sa aflu asta. Eu sunt amator in acvaristica de apa dulce dar urmaresc si saramurile. Daca m-ar tine buzunarul as investi si in asa ceva. Pozele pe care le-ai pus sunt foarte motivante pentru a incepe un proiect sarat big_smile

50

Re: acvariu marin

si mie imi pare rau de el dar ce sa ii fac asta e viata
iti multumesc pentru cele scrise mai sus si iti urez succes daca te vei hotar sa iti faci un mic acvari de 100l-150l credema ca nu e chiar asa de greu

51 Editat de dodoxk (2012-09-28 13:21)

Re: acvariu marin

na belea ca iar a sarit 1 din acvariu astia au loato razna toti
rainbow wrasse a sarit si el afara din acvariu
ciudat ca sa intimplat la fel ca si la celalant a fost pana de curent de 1\2 ore
si hop a sarit, l-am gasit dimineata era uscat saracu

52

Re: acvariu marin

Am si eu ceva nou si ciudat ,eu ii zic castravete nevastamea ii zice cartof denumirea lui nu o stiu dar e frumos stati sa-l  vedeti el este infractorul

Re: acvariu marin

dodoxk A scris:

Am si eu ceva nou si ciudat ,eu ii zic castravete nevastamea ii zice cartof denumirea lui nu o stiu dar e frumos stati sa-l  vedeti el este infractorul

denumirea populara este "mar de mare", insa ai grija de el fiinca daca iti moare in acvariu este mai periculos decat o anemona.

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

54

Re: acvariu marin

am inteles de bagat in memorie daca trece in cealanta lume e de rau
dar totusi e simpatic rau e asa  ???

55

Re: acvariu marin

Si de ce ar muri?... spune-ne care ar fi problema pentru el intr-un acvariu marin .

ACVARIU 112 L-Kribi,Sterbai
ACVARIU 45 L-Creveti,Boraras,Endleri
REEF  65 L

56

Re: acvariu marin

Eu unu nu vad momentan niciun pericol, vad ca sa mutat momentat pe alta piatra in dreptul la o pompa de valuri si isi scoate dor (coarnele sau crecile) nu stiu cum sa le spun in bataia curentilor de apa si le stringe pe rind cite 1 le baga in el sa pape ce se aduna pe ele dupa care iar le scoate si asa mai departe cu fiecare ca are vreo 5 6 e gras frumos si sanatos pe moment daca apare vreo schimbare ceva voi vedea pe parcurs vad ca ii place unde sa mutat ca nu se mai misca de acolo

Re: acvariu marin

inainte de a muri va incepe sa isi piarda din colorit, acesta este primul semn ca se duce pe lumea cealalta lol  lol  lol

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

58

Re: acvariu marin

Ok ochi mari pe culorit,se decoloreaza il bagam in alt acvariu singur sa vad cum decurge lucrulile
eu sper sa nu am probleme deocamdata o ok :fok

59

Re: acvariu marin

este normal coloritul sa se duca primul cand incep sa moara..ca si coralii de altfel!

Re: acvariu marin

coralii pot rezista mai mult!