1 Editat de adiscantee (2011-09-21 14:09)

Subiect: salutare

salut
sunt adi din vaslui
detin 2 acvarii de 240 respectiv 450 litri in care traiesc ciclide americane:oscari, meki, multispinosa, nigro, jack dempsey, pleco si ancistrus
de acvaristica m-am apucat de aproape 2 ani, am trecut foarte repede de la vivipari la aproape toate natiile de pesti de pe la noi si in final m-am axat pe ciclide americane care mi-au placut cel mai mult
va doresc ape limpezi
acvariul de 225 litri 100x50x45, iluminare o lmpa 2x 30 w, filtrare tetratec ex 1200 + un intern resun de 1000  l/h, substrat nisip de cuart , incalzitor 300w pesti: 2 jack dempsei, 1 nigro albino si 2 plecostomus, 2 botia si 4 melci pomacea
acvariul de 450 litri 150x55x55, momentan doar jumatate cu apa(am o laterala crapata de la jumate in sus) iluminare 2 lampi de 2x30w resun, filtru ex 1200 tetratec +1000 un intern resun de l/h, substrat nisip de cuart , incalzitor 300w. pesti 3 oscari de aprox 15 cm ,4 ciclasoma meki, 2 ancistrus, 2 rainbow cichlid, 1 nigro convict, 1 red parrot

420 l americani
225 l americani

2 Editat de Ancistrus (2011-09-20 12:25)

Re: salutare

Salut Adi si bine ai venit!
   Eu am avut Jack Dempsey cu Astronotus in acelasi acvariu si toata ziua nu faceau altceva decat sa se bata... ba chiar tin minte ca mi-am gasit oscarul pe jos la un moment dat big_smile , se zbatea ca pestele pe mal la pescuit, noroc ca eram acasa si l-am bagat repede inapoi in acvariu roll
   Sunt curios cum arata acvariile tale, si daca poti, pune cateva poze. Succes!

3

Re: salutare

adiscantee A scris:

salut
sunt adi din vaslui
detin 2 acvarii de 240 respectiv 450 litri in care traiesc ciclide americane:oscari, meki, multispinosa, nigro, jack dempsey, pleco si ancistrus
de acvaristica m-am apucat de aproape 2 ani, am trecut foarte repede de la vivipari la aproape toate natiile de pesti de pe la noi si in final m-am axat pe ciclide americane care mi-au placut cel mai mult
va doresc ape limpezi

Bine ai venit, asteptam prezentarea in detaliu a acvariilor si... evident POZE!

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

Re: salutare

jack dempsei sunt inca pui, au cam 12 cm, au stat aprox o luna impreuna toti pestii in acvariul de 225 si nu am avut nici cea mai mica problema cu ei, i-am separat din cauza hranei, mereu atentau la mancarea oscarilor care era mult mai mare si nu prea o puteau inchiti. decat sa ii pierd am preferat sa ii tin separat
poze nu am momentan o sa incerc sa pun cat mai repede

420 l americani
225 l americani

Re: salutare

Comportamentul descris de mine mai sus, este unul teritorial, observat la exemplare mature dpdv sexual.

Re: salutare

Salut! Astept si eu cu interes sa vad minunatiile in poze!    :pls

Re: salutare

duminica seara am primit inca 4 Jack Dempsey (4 femele superbe de la colegul Albinik)
cand o sa am timp o sa fac o sedinta foto

420 l americani
225 l americani

8

Re: salutare

salut, bine ai venit
sa vii si cu pozele big_smile

The woman- not every monster live in the wild

9

Re: salutare

Salutare,
Din Septembrie s-au cerut cateva poze de prezentare, poate ai timp in 2012 pentru sedinta foto  :acv

Ofera sfaturi nu jigniri!

Re: salutare

Ne-a facut "pofta" dl :adiscante si apoi ne-a lasat balta sad.

Re: salutare

ceva poze facute in graba sper ca in maxim o luna sa fie gata noul lor camin, un acvariu de vreo 700 litri, la care momentan am facut doar suportul, saptamana  viitoare sper sa iau sticla

420 l americani
225 l americani

12

Re: salutare

Frumosi pestii :fok

Re: salutare

super misto!dar sa faci si niste poze in ansamblu.Si din departare.De unde iei sticla?si daca ai putea sa imi zici cam cat costa m2 la tine?

Gratis nu exista,ieftin nu rezista

14 Editat de adiscantee (2012-02-29 23:32)

Re: salutare

dan.matei26 A scris:

super misto!dar sa faci si niste poze in ansamblu.Si din departare.De unde iei sticla?si daca ai putea sa imi zici cam cat costa m2 la tine?

as vrea si eu sa fac niste poze cu tot acvariul dar momentan pe holul unde e acvariul sunt inca 2 acvarii (deci 3 acvarii) plus o masa de 170x70x70, deci sigur nu mai e loc
sticla o iau de la iasi sau bacau, in jur de 20 euro mp fara TVA sticla de 12 mm


multumesc pentru aprecieri

nu cred dane, nu am luat inca legatura cu ei dar slabe sanse sa o transporte, doar daca se leaga de vreo comanda mai mare de la tine
mai mult ca sigur o sa rabatez banchetele la masina si o tai pana la iasi lol

420 l americani
225 l americani

Re: salutare

aha!eu am gasit la Galati dar e ceva mai scump!astia de la Bacau o si pot transporta?Ma refer daca fac comanda de la Braila

Gratis nu exista,ieftin nu rezista