1 Editat de Pop Remus (2011-09-24 17:48)

Subiect: Depunere scalari

Salut,chiar acum 2 ore miau depus scalari vreo 250 icre pe o frunza mare de echinodorus nu este prima data cand imi depun miau mai depus de 9 ori si am avut o data puiti vreo 100,dar marea problema este ca dupa 10 zile cand incep sa inoate liberi,nu prea am ce le da de mancare,mananca artemia dar le trebuiau in fiecare zi si nu am avut cum sa o pun la eclozat in ficare zi era prea complicaat, leam dat mancare first bites, de la Hihikari si nu prea au mancato,leam dat si galbenus de ou fiert si nici de ala nu prea mancau, acum tura asta acum cand miau depus as vrea sa scot niste pui:
-ce sa fac in legatura cu mancarea?
-sa las parinti inpreuna cu icrele in acvariu, dar risc sa le manance ceilalti pesti asa ca sa tai frunza si sa o pun in maternitate sau cu un burete sa indepartez usor icrele de pe frunza?
Orice sfat este bine venit, astept raspunsuri :sok :sok  :fbr

2

Re: Depunere scalari

:sok nimeni?

Re: Depunere scalari

http://www.companie.go.ro/Pesti/CarteScalari.html

4

Re: Depunere scalari

am doi scalari si nu stiu daca sunt pereche.aseara femela sau una dintre femele a depus icre pe pompa si nu stiu daca sunt fecundate.am scos pompa dar sunt albe si nu stiu ce sa fac. ma puteti ajuta cu sfaturi? sunt incepator si nu am un bagaj de cunostinte atat de mare pe cat presupune acvaristica :fcry

5

Re: Depunere scalari

Fa poze!  wink