1

Subiect: Am venit sa ma laud si eu:P

Buna ziua, ma numesc Catalin, sunt din Bucuresti, si am hotarat intr-un final sa imi fac un acvariu dupa atata timp fara el, am avut unu de 400L dar cand m-am mutat a ramas acolo din pacate.
Am inceput cu unul simplu de 30L(40x25x25) sa ma acomodez cu treburile legate de acvariu dupa care am trecut la unu de 126L (80x35x40).
L-am echipat cu tot ce ii trebuie,filtru,pompa de aer cu doua iesiri,una pentru perdea de bule si inca una pentru un filtru pe burete.
In prima faza m-am apucat de mobilierul acvariului (sa ma laud:D) mobilierul facut de mine de la zero, cu tras electrica la intrerupatoare, practic unu special ptr el,desi nu e unu ceva sofisticat, eu fiind mai lenes sa tot scot filtru din priza sau neonu chestii de genul, am ales sa pun intrerupatoare ptr fiecare,(vedeti in poza)
De rezultatul final, insa , in prima zii am fost indoit, apa fiind tulbure,dar dupa folosirea unei solutii...finalul a fost chiar satisfacator,
Astept pareri si chiar sugestii,

Multumesc.

~ce nu stiu eu inca cum sa attashez o poza~

me_gaton@yahoo.com / 0761817997 / Drumul Taberei (Afi Palace)

2 Editat de me_gaton (2009-08-21 16:21)

Re: Am venit sa ma laud si eu:P

Am reusit si cu pozele:D...
1. Acvariu in prima zii fara locuitri.
2. Acvaru in prima zii fara louitori.
3. Intrerupatoarele ptr toate utilitatile de la acvaru
4. Acvariu cu "locuitorii" tongue

Locuitorii fiind pentru inceput doar 4 scalari mititei de 3-4cm frumos:D...
Cautam niste scalari diamant, dar momentan nu am gasit...daca ma poate cineva ajut si cu un pret? multzam

me_gaton@yahoo.com / 0761817997 / Drumul Taberei (Afi Palace)

3

Re: Am venit sa ma laud si eu:P

cine imi doneaza si mie cateva plante??:D multzam

me_gaton@yahoo.com / 0761817997 / Drumul Taberei (Afi Palace)