1

Subiect: Salut!

Incepator in acvaristica, acvariu homemade de 140l, populat momentan cu scalari, sanitari, ventuze, gurami, pesti sticla, ramirezi, jandarmi, gurami, pesti-sarpe si cateva plantute. Varietatea rulz, stiu  :sbr

Re: Salut!

Bine ai venit Olga :apl

olga88 A scris:

Incepator in acvaristica, acvariu homemade de 140l, populat momentan cu ventuze, pesti sticla, jandarmi, pesti-sarpe si cateva plantute. Varietatea rulz, stiu  :sbr

   Am lasat doar pestii enigma din postul tau ca sa vezi cum suna lol, iti place? Serpi, sticle, ventuze... :omfg zici ca sunt reciclati big_smile, iar in cazul asta varietatea nu prea rulz lol

3

Re: Salut!

Multumesc de urarile de bun venit, Ancistrus!
Imi pare rau daca te-ai simtit ofensat de denumirile mele vernaculare, sunt inca o neinitiata intr-ale acvaristicii. O adevarata neofita, stiu!
Toate cele bune!

P.S. Curentul eco e in trend. wink

4 Editat de mirceajifcu (2011-10-02 00:39)

Re: Salut!

Salutare Olga! Motivul si durata vizitei? Ca se pare ca la critici nu reactionezi prea bine, chiar daca sunt spuse intr-un mod amuzant, iar sfaturi nu ai nevoie ca tu nu ai de gand oricum sa le pui in aplicare, nici nu prea te intereseaza ce e in acvariul ala se pare, important e sa se miste ceva in el. Pune niste poze :X cu denumirea "Asa nu!" si mult succes in continuare!

Re: Salut!

olga88 A scris:

Multumesc de urarile de bun venit, Ancistrus!
Imi pare rau daca te-ai simtit ofensat de denumirile mele vernaculare, sunt inca o neinitiata intr-ale acvaristicii. O adevarata neofita, stiu!
Toate cele bune!

P.S. Curentul eco e in trend. wink

   Nu m-am simtit ofensat, nici nu as fi avut cum, dar in schimb stiu sigur ca sunt si alti acvaristi incepatori care citesc aceste denumiri ale pestilor, si chiar sunt curios ce mare lucru inteleg... tu nu esti curioasa? Parca-i si aud: "am auzit ca cineva si-a facut un acvariu in care are serpi, ventuze, jandarmi, fantome, africani, sticle si multi sanitari" big_smile. Deci consider ca ar fi fost bine si pentru tine, si pentru altii, daca ai fi cautat putin pe net, ce denumiri (latine nu vernaculare sau eco) au pestii tai, chestie care chiar ar ajuta si alti neofiti (ortodocsi sper smile) acvaristi :noroc

6

Re: Salut!

olga88 A scris:

Multumesc de urarile de bun venit, Ancistrus!
Imi pare rau daca te-ai simtit ofensat de denumirile mele vernaculare, sunt inca o neinitiata intr-ale acvaristicii. O adevarata neofita, stiu!
Toate cele bune!

P.S. Curentul eco e in trend. wink

In locul colegilor as fi mai blind, nu foarte, doar un pic! lol Toti pestii au denumiri stiintifice si denumiri populare, intelegem ca esti "neofita", ai tot timpul sa inveti si sunt sigur ca o vei face, din moment ce ai in vocabular astfel de cuvinte elevate. Mult succes si asteptam poze, intrebari si o participare seminificativa la viata forumului.
P.S. daca "neofit" se potriveste manusa, in schimb "vernacular"... nu prea! lol

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

7

Re: Salut!

Multumesc Bradraqua, intr-adevar incerc sa invat multe despre acvaristica intr-un timp scurt si cu program destul de incarcat. Pasiunea e noua, am fost molipsita de catre cineva apropiat; desi inainte nu intelegeam frumusetea unui astfel de hobby, acum mi se pare intr-adevar minunat!  big_smile
Pe scurt, mi-ai citit gandurile!  :apl

8

Re: Salut!

pozeee. :apl

Repar electronice si electrocasnice0729803578
si filtre externe EHEIM.

9 Editat de mirceajifcu (2011-10-05 03:09)

Re: Salut!

olga88 A scris:

Pasiunea e noua, am fost molipsita de catre cineva apropiat; desi inainte nu intelegeam frumusetea unui astfel de hobby, acum mi se pare intr-adevar minunat! l

Ne bucuram sa avem printre noi un membru nou si din exces de zel poate criticile par uneori mai rautacioase, dar sunt menite sa ajute big_smile! Oricum mult succes si subscriu la ce zice colegul alfyy, niste poze nu ar strica!