Re: "Nano" Dennerle

Frumoasa evolutia  :apl

Re: "Nano" Dennerle

Multumesc, si asta e fara CO2 (deocamdata, pana vine butelia)   lol

Re: "Nano" Dennerle

Am adus noi locatari in acvariu, dupa esecul cu mossura crown nu am mai avut curaj sa cumpar alte reginute, ci slujitorii lor de curte, Red Bee gras S (Tiger tooth). Cum isi recapata culoarea dupa socul suferit in urma transportului, am sa pun niste poze cu ele.

44

Re: "Nano" Dennerle

Frumos acvariu  :apl

Re: "Nano" Dennerle

Astept sa vad pozele cu noii locatari  big_smile

Re: "Nano" Dennerle

Am reusit sa le prind cu telefonul, pozele nu arata grozav.

Re: "Nano" Dennerle

Crevetii astia sa-i inmultesti ca sunt super frumosi  :fok

Re: "Nano" Dennerle

Mersi Marius, eu sper deocamdata sa nu moara si apoi ma gandesc la reproducere  lol

Re: "Nano" Dennerle

Am pus poze si cu acvariul ca de ele am uitat big_smile.

50

Re: "Nano" Dennerle

Frumoase fotografiile, cu siguranta ai sa reusesti sa-i inmultesti ... dupa ce ai sa reusesti asta sa ne dai si noua, eu sunt primul  big_smile

Re: "Nano" Dennerle

Mersi Cornele, sper doar sa trec cu brio de faza de adaptare ca nemernicii nu mi-au dat nici un detaliu legat de apa si alte cele, doar generalitatile pe care le stiu de pe net. Deocamdata stau ascunse si nu stiu daca au murit sau nu, am vazut doar 5 din ei pe "afara".

Re: "Nano" Dennerle

Acvariu a suferit cateva modificari radicale, s-a transformat intr-o cresa de betta datorita luminii foarte proaste oferita de lampile dennerle. Dupa cum scrie si pe cutia producatorului, lampile la o inaltime mai mare de 40cm isi pierd cam 75% din putere si pe langa asta doua din trei suporturi s-au rupt si nu se gasesc altele de cumparat, trebuie schimbata toata lampa. Am sa pun poze in curand.

Re: "Nano" Dennerle

Asa arata acvariul in acewst moment, e o cresa pentru betta si cand scap de ei o sa vina o pereche valoroasa de betta ...