Re: Iluminare LED

temperatura de functionare 100 grade fara racire...adaugand racire (atat pasiva cat si activa), nu va ajunge niciodata acel led la 100 de grade, nici macar in spatii inchise (de exemplu o lampa pentru camera video) lampile mele nu ajung la 100 de grade (s-ar topi) cei drept au leduri de putere mai mica.
Sa nu uitam totusi ca eu am prezentat ledul de 80w, cel mai puternic de la ei de pe site, iar daca am face un calcul a cate 1w pe litru un led ar fi util pentru 80 de litri de apa, acum sunt sigur ca nu va distribui perfect lumina un singur led si clar vor fi nevoie de 2-3 leduri, dar se pot pune leduri de putere mai mica.
Se poate regla si tensiunea, deci ledu poate lucra si cu o tensiune mai mica,pentru a nu il forta la maxim.
De exemplu bagheta cu 8 leduri de 110w ajunge pe la 50 de grade

Satul de Romania !!!

Re: Iluminare LED

Precum cred ca am mai spus, astept sa incerci ceva si sa ne dai si noua de stire despre evolutia proiectului. Multa bafta!!!

Oricine ai fi, intotdeauna cineva stie mai multe decat tine. Dar intotdeauna acel cineva
nu stie chiar tot ce sti tu

Re: Iluminare LED

Get signed releases from EVERYONE there, a signed permission sheet to be shooting there or your in deep trouble.

led tube lighting
LED Spotlight
LED Downlight