Subiect: Salutare membrilor acvariidevis.ro

Salut si bine v-am gasit !!

Detin 3 acvarii 160L / 110L si 80 L in casa plus 2 la birou . Toate DYS achitionate la mana a 7-a sau primite ca donatie.

Pesti : Scalari , Neoni , sanitari

Filtrare : Filtre cascada AquaEl si Fluval 405 (canistra)

Substrat Turba + Nisip granulatie 1-3

Plante : destule,de nu se va pestii prin acvariu  big_smile Cand am prea multe dau la prieteni .

Nu sunt un acvarist impatimit care sa-si cheltuiasca tot salariul pe acvaristica. Singurele lucruri care le-am cumparat din magazin au fost filtrele Aquael si mediile. Hrana imi iau gramada o data pe an la Pet Expo si ma ajunge cam tot anul. Schimb substratul si ciclez complet acvariul o data la 3-4 ani . In rest spalare de filtre o data pe luna, atunci schimb si 1/4 apa si in rest completez cand e nevoie .

Poze in curand ,doar ce am trecut printr-o zugraveala completa in casa si sunt cu acvariul de 160 L in cautare de turba , cel de 110 arata ne estetic momentan deoarece are in el cam tot ce era in 160 Mai putin substratul .Cei care au trecut prin procese de ciclare si au mai multe acvarii stiu cum este.

Daca stii cate arme de airsoft ai inseamna ca nu ai destule smile

Re: Salutare membrilor acvariidevis.ro

Bine ai venit printre noi si poate ne arati cateva poze cu acvariile detinute de tine.

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

3

Re: Salutare membrilor acvariidevis.ro

Bine ai venit si cum a spus si Florin asteptam poze

Un geniu nu este niciodata inteles ..dar nu te gandi ca daca nu esti inteles  ... esti un geniu

4

Re: Salutare membrilor acvariidevis.ro

Pamant de turba cauta colegul, in amestec cu altele reiese un substrat bunicel pentru acvarii.