Subiect: RCS si PoMACEEA

Crevetii red cherry si pomaceea se inteleg bn la voi? ca la mine de cat ori le dau de mancare la creveti e jale se " incaiera"  melcii pe mancare si crevetilor nu le ramane nimik... voi cum faceti? astept sfaturi

2

Re: RCS si PoMACEEA

in primul rand poti da 1-2 felii de castravete la pomaceea ...apoi dai papa la creveti  :noroc

Diplomatie este sa te gandesti de 2 ori inainte de a nu spune nimic

3

Re: RCS si PoMACEEA

Paciurik91 A scris:

Crevetii red cherry si pomaceea se inteleg bn la voi? ca la mine de cat ori le dau de mancare la creveti e jale se " incaiera"  melcii pe mancare si crevetilor nu le ramane nimik... voi cum faceti? astept sfaturi

ce fel de mancare dai la creveti?

Re: RCS si PoMACEEA

novo prawn de la jbl  bilute dalea ...

5 Editat de Paciurik91 (2011-11-02 13:58)

Re: RCS si PoMACEEA

aa si inca ceva am mai facut un subiect dar nu am rezolvat nimic ... am o groaza de purici albi e plin acvariul....si nu stiu  ce sa fac.... mai vad si niste viermi albi subtiri care inoata.... am inteles ca e de la substart... dar fac curatenie mereu... a-ti avut si voi?

6

Re: RCS si PoMACEEA

Paciurik91 A scris:

aa si inca cv am mai facut un subiect dar nu am rezolvat nimik ... am o groaza de purici albi e plin acvariul....si nush ce sa fac.... mai vad si niste viermi albi subtiri care inoata.... am inteles ca e de la substart... dar fac curatenie mereu... a-ti avut si voi?


Te rog fara limbaj tip chat smile

Doua culori ce le ador

Re: RCS si PoMACEEA

ok am inteles... smile da-mi si mie un sfat te rog smile)

8

Re: RCS si PoMACEEA

cred ca ai planari. Solutia schimburi mai dese de apa, eu am rezolvat-o cu Schimburi de pana la 25% de apa si las-o mai usor cu hranirea pestilor sau crevetiilor, o data pe zi e suficient. Crede-mă nu mor de foame.

9 Editat de mirceajifcu (2011-11-07 18:16)

Re: RCS si PoMACEEA

Nu iti fie frica, nimeni nu va muri de foame in acvariul tau, mai ales daca ai plante. Eu personal am renuntat la pomaceea ca mi se par prea mari pentru un acvariu de creveti. Iar melcii mici nu au nici o problema sa imparta papa cu crevetii, ba chiar unii  melci sunt ocazional folositi pe post de masa de catre creveti. Se catara pe ei si servesc masa cu panorama  lol .

Re: RCS si PoMACEEA

da pai mancare le dau odata la 3 zile cate 2  bilute dalea .... mi-a zis cnv sa bag 1 guram .. dar nu am... o sa incerc cu niste pui de guppy