Subiect: cristinucu Feedback negativ

salut! am sa fiu scurt si la obiect: nu imi pare rau ca am dat 10 lei pe o mana de fan umezit (altfel nu pot fi numite plantele) ci imi pare rau pt timpul pierdut si motorina pe care am consumat-o pe o aglomeratie infernala intre cartierul berceni-cartierul militari....pozele vor spune tot: prima poza este cea care a fost postata de cristinucu in anuntul lui iar in celelale poze sunt ceea ce am gasit eu cand am ajuns acasa (recnosct este vina mea, fiind foarte grabit si fiind si intuneric, nu m-am uitat in punga si le-am cumparat asa)

http://www.acvariidevis.ro/forum/topic/ … te-urgent/

2

Re: cristinucu Feedback negativ

lisandram, acele plante au fost primite duminica de catre cristi sub forma de donatie, insa ele din cate am citit si imi amintesc eu, au fost scoase din bazin in noaptea de sambata spre duminica, asa ca probabil de aici rezulta starea in care au ajuns.

daca vei parcurge postul lui cristinucu cu vanzarea acestor plante vei putea regasi "mesajul meu" catre el, si totodata si raspunsul dat de catre cristi.


mai departe .......
no comment.

catalos

3 Editat de plush (2011-11-02 12:07)

Re: cristinucu Feedback negativ

parerea mea : orice planta care o tii inafara acvariului se va usca ( cat mai repede )

Asa ca, daca el a pus anuntul pe 31 octombrie orele 12 , inseamna ca poza a facut-o dimineata sau poate chiar seara ( 30 octombrie )

Tu te-ai uitat la ele cand ai ajuns acasa ( pe 1 noiembrie ? )

Deci dupa parerea mea: daca plantele au stat fara apa ~ 2 zile ai noroc ca mai poti recupera 50% din ele ...

Am patit si eu de astea, si aici e vinovat ala care cumpara .... ca ala care vinde cere cat vrea pe ce vinde ...

Si cum spunea si catalos, daca au fost primite duminica, poate scoase din acvariu sambata .. e clar ca ai cumparat "fan"

4

Re: cristinucu Feedback negativ

Din punctul meu de vedere, daca cineva vinde plante tinute afara din apa 2 zile, este normal sa primeasca un feedback negativ. In cel mai rau caz, trebuia sa atentioneze cumparatorul in legatura cu acest aspect si sa lase la latitudinea lui daca vrea sau nu sa le cumpere. (sa il atentioneze la telefon, PM, etc.. nu la fata locului dupa ce a parcurs omul jumate de Bucuresti)

5

Re: cristinucu Feedback negativ

Cred ca va strofocati cam mult! Cine il cunoaste pe "cristinucu", stie foarte bine care sint problemele de sanatate ale acestui om. Inainte sa va lansati in acuzatii, ginditi-va bine si analizati situatia din toate punctele de vedere!
   Cred oricum ca plantele nu au fost tinute fara apa, ele doar au fost fotografiate pe acel platou, fara apa.

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

6 Editat de Vladone (2011-11-02 18:12)

Re: cristinucu Feedback negativ

Nu cunosc situatia lui cristinucu asa ca imi cer scuze daca am jignit pe cineva.
(mesajul de mai sus se referea la un caz general, nu neaparat la aceasta situatie)