1 Editat de Mr.T (2011-11-11 22:27)

Subiect: Salut

Bine v-am gasit!

Ma numesc Vali, sunt nou pe acest forum si pasionat de acest hobby :acv . Am in 'dotare' 3 acvarii de respectiv 100l 270l(guppy) 600l(ciclide africane)care in zilele ce urmeaza vor suferi modificari.Doresc o schimbare de specii dar nu m-am hotarat  ce si cum.
Cu poze si mai multe detalii am sa revin in zilele care urmeaza.

Va multumesc

Re: Salut

Salut domnu Vali
E u am vazut cele 3 acvarii live si sunt impresionante
Toate cele bune vali
PS- Un om deosebit

Re: Salut

Salut Vali, bine ai venit!
   Nu ai spus ce plante ai in acvariile mici, si ce vietuitoare ai in cel de 100l. Astept pozele :fok

Re: Salut

Salutare si bine ai venit! Aşteptăm cu nerăbdare poze si mai multe informaţii, având in vedere reclama făcută.  :apl

5

Re: Salut

Si eu astept sa vad pozeeee!!!

P.S.
Ai o camera speciala ptr acvarii?  lol  Ca la 3 buc , din care unu........foarte mare......iti trebuie ceva spatiu.

"Rabdarea este....pasiune imblanzita."

6

Re: Salut

Bine ai venit si nu uita de poze... :sok

7

Re: Salut

Salut

da am toate acvariile  in living  si sunt destul de mari  60 cm  110 cm  200 cm
.In momentul de fata acvariile nu sunt pregatite  de pozat ele suferind modificari si nu  sunt multumit de ce vad.Pun un printscreen cu cel de 100l (acvariu hotel  :acv ) Dat fiind destinatia acvariului  aspectul nu este pe primul plan

Re: Salut

Aspeptam sa ne prezinti acvariile de top. lol

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

9

Re: Salut

Salut

da acvariile de top.............  :frog   smile) big_smile
  O idee legata de ce pot face in acvariul  din poza (sunt in pana de imaginatie).
Dimensiunile lui sunt  60 L x 30l x55 h

numai bine

10

Re: Salut

bine ai venit
asteptam sa prezinti acvariul de ciclide la topicul "destinat africanilor"
succes

Re: Salut

Domnule Valeriu ce se mai aude cu pozele acvariilor tale,de ce faci lumea sa astepte?
Sigur nu ataseaza pozele deoarece nu sunt acvariile inca la nivelul lui Valentin

12 Editat de Mr.T (2011-11-26 13:05)

Re: Salut

Vezi ca stiu unde stai lol
De azi incepe distractia mad , mi-a venit materialul pentru standul nou .Azi si maine sper sa il termin de facut
luni te astept la prins pesti smile) si mutat acvariu ca ii schimb si pozitia  :pp
A.... si carat pietre hahahahah

13

Re: Salut

MMMM........cam asta a rezultat dupa ce am schimbat standul,,,,,,, :-

Re: Salut

parerea mea,arata binisor doar ca piatra din stanga bagao in dreapta ,cea din mijloc dao cu 2-3cm mai hacare
caterinca
Super acvariul,bravo nea Vali(oricum arata mult mai bine live)

15 Editat de Mr.T (2012-02-15 22:41)

Re: Salut

ATENTIE MAREEEEEEEEEEE

Salut

Nu stiu daca scriu unde trebuie dar vreau sa va pun in garda cu APA DE LA RETEA ZONA MILITARI.Pe scurt ....ieri am facut schimb de apa max 25-30% din volum . Umplerea acvariului am facut-o ca de fiecare data cu apa de la retea ........si  nu exagerez in max 10 min dezastru in proportie de 90 % pesti au murit iar cei care  traiesc o fac pentru ca au fost mutati atunci  in alt acvariu   .

PENTRU CEI CARE BAGA APA DIRECT DE LA RETEA  GRIJA MARE

16

Re: Salut

in jur de 24-27...........