41

Re: variante de guppy (poecilia reticulata)

Salut,
Am achizitionat si eu de curat guppy masculi/femele de la john_faraonu, cei care sunt corciti cu endleri:).

me_gaton@yahoo.com / 0761817997 / Drumul Taberei (Afi Palace)

42 Editat de lucasenko (2012-06-27 14:02)

Re: variante de guppy (poecilia reticulata)

Acestia sunt guppy mei. Am 5 masculi si 6 femele. Sunt primii mei pesti, ii am de 6 luni, asadar sunt "foarte" incepator, toti aceeasi culoare. Ce ziceti de ei? Ce fel de guppy credeti ca sunt?
Si am si ceva pui de la ei.

43 Editat de madalin80 (2012-09-22 10:33)

Re: variante de guppy (poecilia reticulata)

Buna seara, am reusit insfarsit dupa multe cautari sa gasesc un trio din linia Blue Grass High Thumb. Azi e prima zi de cand sunt la mine, nu au fost imperechiati niciodata nici masculul nici femelele.

44 Editat de mihai2006 (2012-09-25 10:11)

Re: variante de guppy (poecilia reticulata)

Am atasat ceva poze cu -Varietatea Blue Moscow- momentan asteptam puiutii si revenim cu noi poze

45

Re: variante de guppy (poecilia reticulata)

Sunt foarte frumosi!! Daca astepti pui de la ei sa inteleg ca abia i-ai achizitionat.. Cu ce ii hranesti?

46

Re: variante de guppy (poecilia reticulata)

Sunt frumosi, dar sunt mai mult verzi decat albastru indigo. Femela nu prea seamana a femela de blue moscow. Sper sa ma insel si sa-ti scoata pui la fel. Bafta!

47

Re: variante de guppy (poecilia reticulata)

madalin80 A scris:

Sunt foarte frumosi!! Daca astepti pui de la ei sa inteleg ca abia i-ai achizitionat.. Cu ce ii hranesti?


Tetra Guppy, JBL Spirulina. Ii am cam de 3 saptamani.
Blue Green Moscow - asta pentru ca au si o tenta de verde unii dintre ei, iar altii sunt mai indigo

48

Re: variante de guppy (poecilia reticulata)

Regret enorm ca nu mai aveam baterie la telefon sau ca nu am avut un aparat foto la mine. Au importat baietii din piata Moghioros de la Petshop, o linie superba de masculi Guppy, rar mi-a fost dat sa vad asa splendoare , daca sunteti pasionati nu o sa regretati.

"Nici un om nu este suficient de intelept de unul singur."

49

Re: variante de guppy (poecilia reticulata)

laur32 A scris:

Regret enorm ca nu mai aveam baterie la telefon sau ca nu am avut un aparat foto la mine. Au importat baietii din piata Moghioros de la Petshop, o linie superba de masculi Guppy, rar mi-a fost dat sa vad asa splendoare , daca sunteti pasionati nu o sa regretati.


Poate totusi ....cine stie ne faci si ceva poze.
Masculi frumosi se mai gasesc pe la petshopuri, problema apare la femele..mai peste tot se vand numai masculi