Subiect: acvariul meu

salut tuturor sund adi si sunt foarte la inceput sper sa va placa

Re: acvariul meu

scuze dar nu imi acepta pozele puteti inchide multumesc

Re: acvariul meu

ok am reusit        http://www.acvariidevis.ro/forum/uploads/2011_12/p141211_18510002_b.jpgaflhttp://www.acvariidevis.ro/forum/uploads/2011_12/p141211_18560001_b.jpg http://www.acvariidevis.ro/forum/uploads/2011_12/p141211_18500002_b_1.jpg

Re: acvariul meu

Salut Adi, incearca sa sprijini aparatul foto /telefonul de ceva, sa stea fix cand pozezi, ca asa nu se intelege nimic din poze.

Re: acvariul meu

scuze dar sunt facute cu telefonul promit sa revin cu poze mai clare si cu detali mai multe tot ce pot spune este ca nu pot folosi tehnologie de exterior datorita copiilor si ca , pesti am 6xifo din care 2 masculi 5 neoni 4 gupi din care 2 masculi 30 creveti red cherri,20 pui xifo 20 pui gupi si alte 3 acvari de 250l in lucru din care doua cu cichlide africane sper sa fie gata pana la 30 02 2012 multumesc tuturor si an special celor de pe acest forum care mau ajutat cu ce au putut.acum ca mam pus cat de cat pe linia de plutire sper sa pot ajuta si eu pe alti

Re: acvariul meu

da ai dreptate am imprumutat aparatu unui prieten si a uitat sal mai aduca de vro 6 luni lol

Re: acvariul meu

am uitat sa va spun ca, incepand de anul vitor dupa ce pun toate acvariile pe linia de plutire incerc sami fac unul de 1500l cichlide africane

8 Editat de Ancistrus (2011-12-14 23:21)

Re: acvariul meu

adrian 10 A scris:

si alte 3 acvari de 250l in lucru din care doua cu cichlide africane

adrian 10 A scris:

am uitat sa va spun ca, incepand de anul vitor dupa ce pun toate acvariile pe linia de plutire incerc sami fac unul de 1500l cichlide africane

   Deci dupa ce termini de construit cele 3 acvarii de 250 litri, te apuci si de unul de 1500 litri? :omfg

Re: acvariul meu

Oau  :omfg  :omfg  :omfg   smile

10

Re: acvariul meu

scze pentru ce cu papagali mei

11 Editat de Ancistrus (2011-12-14 23:41)

Re: acvariul meu

Pai acum da si niste detalii despre filtru, incalzitor, lumina, schimburi de apa, ciclare etc smile

PS: Din cate vad unul dintre filtre l-ai montat odata cu termometrul pe geamul din fata... de ce? :omfg

12

Re: acvariul meu

da ancistrus asta intentionez sa fac cele 3 acvari sunt deja in prima faza. sper doar sa tina placa si sa nu ajung la vecinu dar asta ramane de vazut tongue  lol sau in cel mai rau caz sa mil sparga fimea cu ciocanu cum a facut cu cel de 500l

13

Re: acvariul meu

Deci la ce etaj stai? Adica sunt curios cu 3 acvarii de 250 litri + unul de 1500 litri cam cati vecini ai de coborat lol

14

Re: acvariul meu

lol  lol  lol pai la unul de 1500 l imi imaaginez vreo 10-15 barosani de aia(barbati calumea  :omfg  lol  )  :apl  bravo oricum

15

Re: acvariul meu

este montat pe geamul din fata datorita prizei care este undeva in dreapta sus pe perete si nu ajunge firul este pusa asa casa nu mai ajunga fimea si nepotamiu si termometrul din prostie  tongue . incalzitorul este de 75w jbl filtrul este jbl de 70lh cu carbuni iar schimbul de apa il fac odata pe saptamana inlocuind 20% din apa

16

Re: acvariul meu

70l/h  yikes  yikes  yikes  yikes  yikes  cred ca ai grasit nu cumva 700 :omfg ???

17

Re: acvariul meu

stau la ultimul etaj adica la 8 asta este oricum la mine este gradina zoologica

18

Re: acvariul meu

va fi ansablat de mine si inca 3 prieteni pe loc dar macar sa ajung eu acolo momentan stau cam prost la capitolu bani

19

Re: acvariul meu

da ai drptate am gresit

20

Re: acvariul meu

Asa mai merge :pp  :noroc