1

Subiect: Intrebare...

Salut..am un acvariu de 12 litri.. In el am 1 filtru.. pietris.. 6 neoni si un betta.. intrebarea mea este.. Este bine ?adica mai pot adauga macar 3 pesti?.. sa fie complet? (Voi adauga si plante)
Uitati un video cu acvariul meu:http://www.youtube.com/watch?v=uVMzmuduves&feature=youtu.be
Mama nu vrea sa renuntam la neoni ca is prea  dragi ei.. si nici eu la betta..Daca mai adaug plante o sa fie ok sa mai adaug 3 plante fara sa scot vreun peste?

2

Re: Intrebare...

salut,
nu mai poti adauga si alti pesti, si asa sunt multi pt. 12 l apa.La un singur neon stiu ca ii trebuie 3-4 litri de apa

The woman- not every monster live in the wild

Re: Intrebare...

Ai un acvariu in care poti tine doar un Betta... neonii sau alte vietati nu au ce cauta acolo. In primul rand mai invata despre ciclare, filtrare, dupa care iti iei un acvariu mai mare, pe care il poti face ca la carte, de la 0.
   Banuiesc ca acum faci schimburi zilnice de apa, nu?

4

Re: Intrebare...

nu am schimmbat apa de 5 zile

Re: Intrebare...

PS:Am si eu o intrebare: unde sunt raspunsurile mele de mai sus cine mi le-a sters si de ce mad si nu este pentru prima data cand o patesc mai sunt cateva topicuri unde am postat un mesaj si nu mai sunt postarile mele vreau sa stiu cum au disparut mad
Scuze Vlad ca mam bagat asa in topicul tau, dar vreau sa stiu ce se intampla mad

6

Re: Intrebare...

Pop Remus A scris:

PS:Am si eu o intrebare: unde sunt raspunsurile mele de mai sus cine mi le-a sters si de ce mad si nu este pentru prima data cand o patesc mai sunt cateva topicuri unde am postat un mesaj si nu mai sunt postarile mele vreau sa stiu cum au disparut mad
Scuze Vlad ca mam bagat asa in topicul tau, dar vreau sa stiu ce se intampla mad

"Suze" lol  dar eu ti le-am, sters. Ti-am atras atentia de multe ori, ca ai un obicei prost: repeti ce spun altii, inaintea ta!!! Ca sa nu mai fii surprins, asa vei pati de fiecare data, cind repeti ca papagalul!

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

7

Re: Intrebare...

Baracuda cam care e problema ta? te-ai luat de mine teai luat de remus?.. ce am gresit?..A spus si el parerea lui.. hai.. ca deja.. asta.. e ..sa nu zic ce.. Crezi ca esti administrator si gata toaata lumea e la picioarele tale? Esti administrator sa ai grija de topicuri nu sa  comentezi la fiecare orice zice el.. lasal frate toti suntem in comunitatea asta nu numai tu mad

8

Re: Intrebare...

pestebetta, inlocuieste administrator cu proprietar si o sa fie mai bine wink

Re: Intrebare...

Am inteles domnule Baracuda am priceput sa nu mai repet ce au spus alti  smile    ^:)^

10

Re: Intrebare...

Nu am vrut sa zic asta..DAR cu toti suntem in comunitatea asta nu numai el.TOTI AVEM DREPTUL DE A VORBI!

11

Re: Intrebare...

danielt A scris:

pestebetta, inlocuieste administrator cu proprietar si o sa fie mai bine wink

   Daca nu gresesc si sesizez corect tonul ironic:
   Stimabile, as vrea sa te vad, cum reactionezi, cind cineva iti face varza munca, fie si numai sub pretextul ca e copil. Nu stiu daca ai reusit sa construiesti ceva pina in momentul asta, de care sa fii mindru, iti doresc sincer sa se fi intimplat asta si poate reusesti sa intri in... pielea personajului.
   Cred ca degeaba am scris zeci de pagini, pe tema bunului simt si a manierei in care unii inteleg sa se folosesca de acest forum, fie ei copii sau adulti. Important mi se pare sa nu-si bata nimeni joc de munca celor care le pun la dispozitie mijloacele de exprimare. Atentie, un lucru pe care, deasemenea l-am spus de multe ori: prezenta pe acest forum nu este obligatorie, ea este tolerata in limitele stabilite de administratie, nu de useri!!!
   Am convingerea ca, in lipsa celor care ar trebui s-o faca, suntem datori, chiar obligati sa-i tragem de mineca pe copii, nu cred ca trebuie sa fim indiferenti fata de gresesile pe care le fac. Slava Domnului, ca nu i-am jignit, nu i-am violentat! Prin ceea ce fac, vreau sa-i feresc sa ajunga subiect de stiri despre grozaviile din scoli si din afara lor, despre procentul jalnic al celor care au luat Bacalaureatul si alte asemenea "perfomante". Nu crezi ca pustii care-si bat profesorii in clasa, fura bani de la parinti, pentru ierburi, au beneficiat de tolereanta criminala a celor din jur, care s-au facut ca nu le observa devierile comportamentale?
   Daca se doreste ca acest forum sa devina o pepiniera pentru analfabeti, prost crescuti si ignoranti sa mi se aduca si mie la cunostinta!

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

12

Re: Intrebare...

pestebetta nu crezi ca e timpul sa-ti revizuiesti comportamentul?
In primul rand respecta doar pt varsta si experienta nu pt faptul ca dl.Radu e ADMINISTRATORUL forumului.

13

Re: Intrebare...

tabaks A scris:

pestebetta nu crezi ca e timpul sa-ti revizuiesti comportamentul?
In primul rand respecta doar pt varsta si experienta nu pt faptul ca dl.Radu e ADMINISTRATORUL forumului.

asta cam asa este

The woman- not every monster live in the wild