1

Subiect: acvariu incepator

acvariu incepator  pareri observatii bagati din top

Pisica blânda sabia nu-l taie !!!

2 Editat de Ancistrus (2012-01-22 19:18)

Re: acvariu incepator

Bine ai venit Andrei!
   Da si tu cateva detalii despre acvariu, aparatura, pesti, plante ciclare etc big_smile

3

Re: acvariu incepator

are o luna acvariu in forma asta (sticla e mai veche) 120 l   filtru Tetratec EX700 un incalzitor cred ca aqua de 150w scrie ca pana la 220l deci sunt acolo pesti 3 scalari 10 tetrazona 2 cory 4 botia  vreu 3 neoni 2-3 gupy  la plante m-ai pierdut ca nu stiu cum se numesc  urmeaza sa bag o instalatie co2 si poate un sterilizator uv  da la asta ma mai gandesc

Pisica blânda sabia nu-l taie !!!

4

Re: acvariu incepator

Neonii si guppy nu au ce cauta cu scalarii si tetrazona.
Neonii sunt oricum pesti de card si ar trebui sa ai minim 6.
La plante daca faci poze mai de aproape te putem ajuta cu denumirile.

5

Re: acvariu incepator

daca te uitai vedeai ca m-am prezentat. ai grait bine" incepator dupa ureche" o ureche destul de mare avand invedere ca sunt inregistrat din 2010. si mai am o rugaminte incearca si tu te rog sa nu fi sarcastic ca nu  frumos si nici bine nu e. evident orgoliu tau de acvarist  spune sa ataci incontinuare poate chiar si sa banezi contu etc una peste alta nu e frumos din partea ta.

Pisica blânda sabia nu-l taie !!!

Re: acvariu incepator

Voi vara faceti plaja impreuna, si iarna va intepati lol

7

Re: acvariu incepator

tbavsan A scris:

daca te uitai vedeai ca m-am prezentat. ai grait bine" incepator dupa ureche" o ureche destul de mare avand invedere ca sunt inregistrat din 2010. si mai am o rugaminte incearca si tu te rog sa nu fi sarcastic ca nu  frumos si nici bine nu e. evident orgoliu tau de acvarist  spune sa ataci incontinuare poate chiar si sa banezi contu etc una peste alta nu e frumos din partea ta.

Usurel colegu', vad ca-ti plac proverbele originale, asa ca: gura pacatosului ... capul i-l taie! Daca este adevarat ce ai scris (eu nu am apucat sa vad), fii mai atent, suntem o cumunitate civilizata si asa vrem sa raminem!

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!