Subiect: eu sunt nou pe aici

Buna seara!

Ma numesc Iordachescu Constantin. Locuiesc in Bucuresti. Am un acvariu de 60 litri de aproape 3 ani. Acum nu prea mai am cine stie ce pesti, dar doresc sa ma ocup mai mult de el. Ma bazez mai mult pe vivipari. Imi plac foarte mult plantele de acvariu si de aceea doresc sa imi imbogatesc acvariu intai de toate cu cat mai multe plante.

Acvariul are un substrat grosut cu un pietris deasupra toate luate din magazin de specialitate, insa avand 3 ani vechime am solul nu mai da randament pentru plante, asa ca am recurs la o solutie Pro-Fito.

Momentan am doar 5 pestisori din care unul de substrat.

Am neon, incalzitor termometru si filtru. Multe detalii despre ele nu pot sa dau ca nu le cunosc.

ioconss

2 Editat de Ancistrus (2012-01-26 01:50)

Re: eu sunt nou pe aici

Bine ai venit Constantin!

iordachescu_constantin A scris:

Momentan am doar 5 pestisori din care unul de substrat.
Am neon, incalzitor termometru si filtru. Multe detalii despre ele nu pot sa dau ca nu le cunosc.

   Nici numele pestilor nu le stii? Pe aparatura trebuie sa scrie un nume si o serie ceva...
   Mai bine pune niste poze (mai de calitate) si vom descoperi impreuna ce pesti plante sau aparatura ai :fok

Re: eu sunt nou pe aici

bun venit!!  smile

4

Re: eu sunt nou pe aici

Bine ai venit!
Banuiesc ca pestele tau de substrat e sanitar.
Pune poze!

5

Re: eu sunt nou pe aici

Bine ai venit!

kriss A scris:

Banuiesc ca pestele tau de substrat e sanitar.
Pune poze!

Sau mai degraba corydoras.

6 Editat de Ancistrus (2012-01-26 15:17)

Re: eu sunt nou pe aici

tabaks A scris:
kriss A scris:

Banuiesc ca pestele tau de substrat e sanitar.
Pune poze!

Sau mai degraba corydoras.

   La categoria "sanitari" intra mai multe specii de pesti, printre care si Corydoras.

Re: eu sunt nou pe aici

Bun Venit!! :hug