1

Subiect: Greseala de partea mea

acvariu 120l  substrat tetra/pietrish ceramic granula in jur de 1 mm amestecat cu 2-3 maini de pietri 8-9 mm  filtru Tetratec EX 700 /incalzitor 150W/ co2 in devenire dintr-un  instinctor co2( acum pastile co2 fertilizanti de la Cristi Ionescu micro macro plante aruncate ici colo nu stiu numele  10 tetrazona 4 botia 1 ancistrus  3 scalari  si cadou de la vecini 3 red eye tetra si 2 neoni ce au scapat de la fierbere.  M-am mai prezentat din cate stiu eu o datata dar cred ca am facut-o in alta parte a forumului.

Pisica blânda sabia nu-l taie !!!

Re: Greseala de partea mea

Salut ! Arata destul de bine acvariul . Succes in continuare ! :fok

3

Re: Greseala de partea mea

Bine ai venit/revenit.
Arata bine acvariul. Singurul amendament este vis-a-vis de combinatia tetrazoane cu scalari.

"Rabdarea este....pasiune imblanzita."

4

Re: Greseala de partea mea

Arata bine.

Eu comentez din partea botiilor, fa-le un ascunzis. Piatra finisata cu gauri, nuca de cocos, buturuga cu scobitura, etc.

Sunt pesti speriosi care se simt mai bine cu un loc in care sa se ascunda mai ales ca nu prefera lumina puternica.

Recomandat este sa le faci un grup de 5-6 indivizi. O sa afli ca ai facut o greseala cu acesti pesti deoarece cresc mari, dimensiunea unui adult ajunge la 20-30cm.

5

Re: Greseala de partea mea

tbavsan A scris:

acvariu 120l  substrat tetra/pietrish ceramic granula in jur de 1 mm amestecat cu 2-3 maini de pietri 8-9 mm  filtru Tetratec EX 700 /incalzitor 150W/ co2 in devenire dintr-un  instinctor co2( acum pastile co2 fertilizanti de la Cristi Ionescu micro macro plante aruncate ici colo nu stiu numele  10 tetrazona 4 botia 1 ancistrus  3 scalari  si cadou de la vecini 3 red eye tetra si 2 neoni ce au scapat de la fierbere.  M-am mai prezentat din cate stiu eu o datata dar cred ca am facut-o in alta parte a forumului.

   Dragut acvariul! In partea din spate, pe mijloc, ai o planta care nu este submersa (de acvariu) Selaginella wildenowii (asemanatoare cu feriga).
   Apa este cam tulbure, ramine sa-ti dai seama de ce. Botia vor creste foarte mari, in foarte, foarte multi ani de zile, asa ca, ii poti tine linsistit, deocamdata.

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!