1 Editat de radu_dragan (2012-02-03 23:09)

Subiect: Bizonul'

Salut
Ma numesc Radu si am 30 ani
Cum acum sunt la moda ciclidele malawi incerc sa impresionez si eu cu americanii mei
acvariu 1900x400x500 =380 l
filtru intern sp 2500 si 1 filtru extern tetratec 1200(as mai vrea inca unul)
Bizonul'(masculul Flowerhorn 25 cm),femela Flowerhorn,1 pui de Flowerhorn singurul care a crescut (nefiind mancat) in acvariu si 1 pangasius
Plante am doar niste alge
Astept pareri si critici

Re: Bizonul'

In poza 14 in coltul din stanga sus parca se vad niste neoni,ce sunt acolo??? sau sunt neoni  yikes

Re: Bizonul'

Sunt nevoit sa dau pangasiusul deoarece Flowerul il capaceste rau si are 25 cm,un neoan l ar inghiti fara sa si dea seama,doar cand respira

Re: Bizonul'

Deci ce am vazut eu in coltul stang sus, din poza 14 sunt neoni sau nu???

Re: Bizonul'

categoric nu,este de la neon,mopani,aparat foto,etc

6

Re: Bizonul'

D-le Radu de 30 de ani....mare scandalagiu flowerul tau
bate tot ce prinde... dar arata  si bine..... :fbr  :frogp smile)
Referitor la acvariu arata bine dar cred ca  mai ai nevoie de o piatra mica in partea stanga  :apl

7 Editat de Mr.T (2012-02-04 02:30)

Re: Bizonul'

in zona cu rosu :pp

Re: Bizonul'

Pop Remus A scris:

In poza 14 in coltul din stanga sus parca se vad niste neoni,ce sunt acolo??? sau sunt neoni  yikes

Remusica, tu cand vezi asa acvariu, intrebi daca are neoni in el cu monstrul ala? Desi par inutile, sa te duci in liceu la orele de logica big_smile. Neonii dispar la prima stingere a becului, daca au atata noroc.

PS: Arata bine acvariul  :apl !

9 Editat de radu_dragan (2012-02-04 02:58)

Re: Bizonul'

Mr. T,chitro care esti,am tot vorbit de piatra aia se pare ca nu ai uitat
P.S de unde ai tu poza aia ca eu nu am atatasat o?ai facut poze pe naspa?

10

Re: Bizonul'

Plagiat  lol
Frumos acvariul cu barosanul ala in el.

:acvCauta s-al depasesti pe cel de linga tine dar,nu uita respectul.

11

Re: Bizonul'

Poi ma gandeam eu ca nu au cum fii neoni,cu ,,monstri,, aia ca ii mananca intr-o clipa,dar nu mi-am imaginat ce sunt, acum stiu,este obiectivul camerei  :stupid

12 Editat de brutusanf (2012-02-04 12:45)

Re: Bizonul'

Da frumos acvariul. Felicitari !
Insa nu stiu cum se vor descurca cu crengile alea raspandite . Se pot rani foarte usor . Scoate pangasiusul de acolo ca o sa-l puna la tigaie . Femela este ranita destul de rau . Mare bataus este asta al tau. De fapt ce ma mira, ca si astia micii la 4 cm se bat .

ACVARIU 112 L-Kribi,Sterbai
ACVARIU 45 L-Creveti,Boraras,Endleri
REEF  65 L

13 Editat de radu_dragan (2012-02-04 12:55)

Re: Bizonul'

pangaiusul l am scos,femela este ciupita de coada deoarece nu face ce vrea bizonul asa ca o mai loveste (asa este si la oameni),daca scot acele crengi,mopani,etc ,o sa fie steril si in natura sunt crengi si se mai lovesc,zgarie,deci raman acolo plus ca femela trebuie sa se mai ascunda de furia Bizonului

14

Re: Bizonul'

Flowerii sunt facuti in laboratoare . :pp

ACVARIU 112 L-Kribi,Sterbai
ACVARIU 45 L-Creveti,Boraras,Endleri
REEF  65 L

Re: Bizonul'

Asa este dar sunt corcite 2-3 specii de americani(Cichlasoma Citrinellum,Cichlasoma synspilum,red devil,trimaculatus),biotopul "parintilor"?
PS- nu este facut in laborator precum red parrotul

16

Re: Bizonul'

frumos bravo ape limpezi :apl

17 Editat de Mr.T (2012-02-04 14:10)

Re: Bizonul'

]pangaiusul l am scos,femela este ciupita de coada deoarece nu face ce vrea bizonul asa ca o mai loveste (asa este si la oameni)

Asa ti-o furi tu de la nevasta cand schimbi apa si uzi parchetul  :stupid
Referitor la poza nu mi-a fost greu sa iti intru in PC  :pp ,glumesc este poza 3 parca iar daca te deruteaza ''piatra rosie '' paint-ul este devina.Iar daca nu iti convine ca ti-am luat poza ''SO SUE ME''

Re: Bizonul'

mi am dat seama ca nu este poza pusa de mine pe forum deoarece este dat drumul la filtru intern,(acea poza ti am trimis o eu)
referitor la udatul parchetului ai mare dreptate

Re: Bizonul'

Felicitările mele pentru munca depusa la acest setup  :sok

20

Re: Bizonul'

Interesant acvariu, eu as scoate pietrele colturoase/drepte, si as lasa doar un singur tip (culoare/forma) si crengile, asta chiar daca Flowerhorn nu sunt pesti de acvariu biotop wink