1

Subiect: adisan -> user nou

:noroc Imi pare bine ca am descoperit acest site si acest forum.. sunt din Galati si acvarist amator de aprox 4 ani
Bine v-am gasit!
:bf Am un acvariu Juwel 60 rekord (54l) cu sistem de filtrare original si 2 neoane JBL de 15w (Tropic + Natur.. am modificat capacul). Sol plantat cu substrat JBL Proflora Start + pietris de 3-5 mm.
:melc Am trecut prin 2 invazii de alge (de care am scapat cu un mare sprijin din partea Easy Carbo-ului) . Momentan sunt sub asediul melcilor comunitari, dar ne impacam binisor. Posibil sa le fiu antipatic din cauza celor 2 melci asasini – pe post de sperietori big_smile (stau permanent la rendez-vous). Program lumina 8 ore pe zi cu pauza 3 ore la pranz.
:of  Am vreo 18 pesti (natalitatea si speranta de viata sunt in scadere – tocmai am descoperit un Ph mic si un NO3 mare), resp 4 cory, 6 neoni, 1 molly, 6 gupy si o femela de beta, bolnava si in pragul decesului (dar de care sunt extrem de atasat; are insa hidropizie si nu am ce face decat sa o compatimesc)..
:- Atasez si o poza (nereusita) a acvariului meu acum

Re: adisan -> user nou

Salut si bine ai venit  :sok

Re: adisan -> user nou

Bine ai venit !Vad ca ai ceva plante ,sper ca in curand sa treci de la amator la profesionist , ceva sfaturi iti putem da chiar noi cei de pe forum .De pilda nivelul mare de no3 poate avea drept cauza numarul mare de pesti si excesul de mancare . Ape limpezi!

Re: adisan -> user nou

salut si bine ai venit!

5

Re: adisan -> user nou

Multumesc de primire. Si pt. sfaturi. Sincer, am studiat putin inainte atitudinea celor de pe acest forum si merita aprecieri. Pare o comunitate profesionista si pt. ca nu e singurul forum de acvaristica pe care am intrat, pot spune ca acesta merita un +1 (up)

Re: adisan -> user nou

Bine ai venit pe forumul nostru si multumim pentru aprecieri.

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

7

Re: adisan -> user nou

bine ai venit si toate apele sa fie limpezi smile

The woman- not every monster live in the wild

Re: adisan -> user nou

bine ai venit  :apl  ape limpezi