21

Re: Diferentiere ancistrus

mihai, eu am venit cu niste curiozitati si omu' in aroganta lui a inceput sa ma dea cu barca deci ii place joaca!! lol   si sa nu creada el ca a inventat apa calda si mersul pe jos.... ok... incaodata scuze..

22 Editat de Ancistrus (2012-02-17 17:35)

Re: Diferentiere ancistrus

madalin80 A scris:

mihai, eu am venit cu niste curiozitati si omu' in aroganta lui a inceput sa ma dea cu barca deci ii place joaca!! lol   si sa nu creada el ca a inventat apa calda si mersul pe jos.... ok... incaodata scuze..

   Eu am avut rabdare cu tine si ti-am explicat destul de detaliat (cu poze) despre Ancistrus, tu ai inceput cu sarcasmul pe la postarea 9.
   Daca nu ai fi avut lacune la capitolul "comunicare" ai fi inteles, si nu ai mai fi continuat cu off-topicul asta.

PS: Mihai se scrie cu litera mare wink

23

Re: Diferentiere ancistrus

Atasez 2 poze cu ce " cred eu a fi un ancistrus albino" si in pozele celelalte un Khuli loach

24

Re: Diferentiere ancistrus

Ancistrus albino cu voal wink

25 Editat de mihai2006 (2012-02-17 19:46)

Re: Diferentiere ancistrus

Multumesc Ancistrus pentru lamurire :apl  acum sa creasca micutul si sa vedem  daca este fata sau baiat...
La o discutie  :noroc  cu un acvarist mai batran ....experienta nu stiu daca ii proportionala cu varsta....mi-a zis ca dupa o depunere raportul de pui femele-masculi este  mult mai mare de partea masculilor ...adevarat sau fals?

26

Re: Diferentiere ancistrus

salut mihai

mihai2006 A scris:

Multumesc Ancistrus pentru lamurire :apl  acum sa creasca micutul si sa vedem  daca este fata sau baiat...
La o discutie  :noroc  cu un acvarist mai batran ....experienta nu stiu daca ii proportionala cu varsta....mi-a zis ca dupa o depunere raportul de pui femele-masculi este  mult mai mare de partea masculilor ...adevarat sau fals?

.... cred ca e vorba de temperatura sau pur si simplu de noroc ... la mine din 30albino aproape  maturizati numai 5 sunt femele ...

Diplomatie este sa te gandesti de 2 ori inainte de a nu spune nimic