Subiect: In anii mei de acvaristica nu am intalnit asa ceva.:))))

Salutare!Nici nu situ cum sa incep ca deja ma doare burta de ras.Un Bun pireten de-al meu,s-a apucat de acvaristica acum ceva timp.Ajutat de mine...s-a descurcat.Ideea e ca azi,am trecut pe la el,la obisnuita ora de vizita pentru o tigara.La telefon mi-a zis ca se simte rau ,si am banuit ca iar a dat racele in el.Insa cnad am ajuns acolo,mare mi-a fost mirarea si criza de ras,cand mi-a relatat ca in lipsa mea,omu a incercat sa curete nano-ul de 5 litri si fara sa vrea a tras o gura zdravana de apa "cicalata" de vreo 2 lui. :stupid  Si nu asta ar fii problema,dar orice cauza are si un efect,asa cum orice actiune are si o interactiune...in cazul sau....o diaree de toata frumusetea cu specific amazonian si iz de blackwater exact ca si setupul din nano.Deci s-a stricat omula burta intr-un hal fara de hal.Saracu imi era mila de el si a fost singura data cand nu am stiu ce sfat sa-i dau,decat sa ia muuuuuuuuulta hartie igenica,sfatuindul ca a facut clar o infectie bacteriana care o sa treaca .In cat timp......om vedea. :fbr
Asa ca daca mai sunt patiti...sa imi ziceti ce as putea sugera bunului meu prieten "ciclat" in stomacel. big_smile  big_smile

Gratis nu exista,ieftin nu rezista

Re: In anii mei de acvaristica nu am intalnit asa ceva.:))))

Pai daca este "ciclat" poate sa bage vreo 5 creveti... dar sa nu exagereze lol

3

Re: In anii mei de acvaristica nu am intalnit asa ceva.:))))

acum serios vorbind  eu recomand pretenului tau un tratament cu furazolidon si cateva analize la sange si stomac ... big_smile

Diplomatie este sa te gandesti de 2 ori inainte de a nu spune nimic

Re: In anii mei de acvaristica nu am intalnit asa ceva.:))))

:apl  are si anubiasi in el Cristi.Cred ca pot depune si red cherry! :apl
pai furazolidon cred ca si ia..de analize...ce sa mai!dute tu la medic si zii ca ai baut apa din acvariu si teai c...t pe tine pana ti-ai intors matul pe dos. :apl  :sok

Gratis nu exista,ieftin nu rezista

Re: In anii mei de acvaristica nu am intalnit asa ceva.:))))

dan.matei26 A scris:

dute tu la medic si zii ca ai baut apa din acvariu si teai c...t pe tine pana ti-ai intors matul pe dos. :apl  :sok

   Te trimite la psihiatru lol

6 Editat de dan.matei26 (2012-02-23 01:05)

Re: In anii mei de acvaristica nu am intalnit asa ceva.:))))

:apl sau mai bine iti recomanda sa stai departe de furtunuri. :stupid

Gratis nu exista,ieftin nu rezista

Re: In anii mei de acvaristica nu am intalnit asa ceva.:))))

Il poate ajuta "Motilium " pentru diaree . II doresc sanatate ! Alta data sa ia cu lamaie . :apl

ACVARIU 112 L-Kribi,Sterbai
ACVARIU 45 L-Creveti,Boraras,Endleri
REEF  65 L

Re: In anii mei de acvaristica nu am intalnit asa ceva.:))))

si-a revenit acum!dar de acum cred ca schimba apa in acvariu cu cana. :apl

Gratis nu exista,ieftin nu rezista

Re: In anii mei de acvaristica nu am intalnit asa ceva.:))))

si-a revenit acum!dar de acum cred ca schimba apa in acvariu cu cana. :apl

Gratis nu exista,ieftin nu rezista