Subiect: In anii mei de acvaristica nu am intalnit asa ceva.:))))

Salutare!Nici nu situ cum sa incep ca deja ma doare burta de ras.Un Bun pireten de-al meu,s-a apucat de acvaristica acum ceva timp.Ajutat de mine...s-a descurcat.Ideea e ca azi,am trecut pe la el,la obisnuita ora de vizita pentru o tigara.La telefon mi-a zis ca se simte rau ,si am banuit ca iar a dat racele in el.Insa cnad am ajuns acolo,mare mi-a fost mirarea si criza de ras,cand mi-a relatat ca in lipsa mea,omu a incercat sa curete nano-ul de 5 litri si fara sa vrea a tras o gura zdravana de apa "cicalata" de vreo 2 lui. dang-dang  Si nu asta ar fii problema,dar orice cauza are si un efect,asa cum orice actiune are si o interactiune...in cazul sau....o diaree de toata frumusetea cu specific amazonian si iz de blackwater exact ca si setupul din nano.Deci s-a stricat omula burta intr-un hal fara de hal.Saracu imi era mila de el si a fost singura data cand nu am stiu ce sfat sa-i dau,decat sa ia muuuuuuuuulta hartie igenica,sfatuindul ca a facut clar o infectie bacteriana care o sa treaca .In cat timp......om vedea. fish-biggrin
Asa ca daca mai sunt patiti...sa imi ziceti ce as putea sugera bunului meu prieten "ciclat" in stomacel. big_smile  big_smile

Gratis nu exista,ieftin nu rezista

Re: In anii mei de acvaristica nu am intalnit asa ceva.:))))

Pai daca este "ciclat" poate sa bage vreo 5 creveti... dar sa nu exagereze lol

3

acum serios vorbind  eu recomand pretenului tau un tratament cu furazolidon si cateva analize la sange si stomac ... big_smile

Diplomatie este sa te gandesti de 2 ori inainte de a nu spune nimic

applause  are si anubiasi in el Cristi.Cred ca pot depune si red cherry! applause
pai furazolidon cred ca si ia..de analize...ce sa mai!dute tu la medic si zii ca ai baut apa din acvariu si teai c...t pe tine pana ti-ai intors matul pe dos. applause  shark-thumbsup

dan.matei26 A scris:

dute tu la medic si zii ca ai baut apa din acvariu si teai c...t pe tine pana ti-ai intors matul pe dos. applause  shark-thumbsup

Te trimite la psihiatru lol

6 Editat de dan.matei26 (2012-02-23 01:05)

applause sau mai bine iti recomanda sa stai departe de furtunuri. dang-dang

Il poate ajuta "Motilium " pentru diaree . II doresc sanatate ! Alta data sa ia cu lamaie . applause

ACVARIU 112 L-Kribi,Sterbai
ACVARIU 45 L-Creveti,Boraras,Endleri
REEF  65 L

si-a revenit acum!dar de acum cred ca schimba apa in acvariu cu cana. applause

si-a revenit acum!dar de acum cred ca schimba apa in acvariu cu cana. applause